Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Νέα αναβάθμισηηηηη!!!!

:dance3::dance3::dance3:

:banging::banging::banging:

Για να δούμε αν θα μου φτιάξει το θέμα με το βίντεο...

μην ξεχάσετε μετά και Wipe cache partition μετά το βήμα 5

Είχα βαλει καθαρή την 38r για να μην έχω θέματα και αναγκαστικά είχα ξεκλειδώσει τον bootloader.

Κανένα root η οτιδήποτε custom.Θα μου περάσει με τον τρόπο που περιγράφεις η θα πρέπει να ξανακλειδωσω ?

Έχουν ξαναβάλει τις ρυθμίσεις οθονης?

Έγινε επεξεργασία από Vadergr
Link to comment
Share on other sites

Είχα βαλει καθαρή την 38r για να μην έχω θέματα και αναγκαστικά είχα ξεκλειδώσει τον bootloader.

Κανένα root η οτιδήποτε custom.Θα μου περάσει με τον τρόπο που περιγράφεις η θα πρέπει να ξανακλειδωσω ?

Έχουν ξαναβάλει τις ρυθμίσεις οθονης?

Δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά.. μα νομίζω πως ναι. Μαμά μένει το κινητό. Κανένα πείραγμα, όχι root.

Δεν έχω ασχοληθεί πολύ για να σου πω με σιγουριά τι γίνεται όταν ξεκλειδώνει ο bootloader..

Όταν λες ρυθμίσεις οθόνης; Τι ακριβώς ψάχνεις που είχαν βγάλει;;

Επίσης, βρήκα από το forum της Oneplus ένα ωραίο boot animation. Σε μορφή apk για να μη φλασάρουμε.. Θα το δοκιμάσω τώρα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GxqslNFlHzY][bootAnimation] Encoded Oneplus Logo. - YouTube[/ame]

λινκάκι

άμα σας άρεσε, ο τύπος φτιάχνει πολλά.. και κατά παραγγελία!

Link to comment
Share on other sites

με τον μαμα φορτιστη και καλωδιο (σε μπριζα) μου εκανε διαφορα on-off ή φόρτιση. Σε καποια φάση εβγαλε και overvoltage warning. οταν το φορτισα στο laptop δεν το εκανε ή οταν εβαλα τον μετασχηματιστη του ipad. Παιζει να φταινε οι μπρίζες ή κατι αλλο ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανεις τρελό over saturation κοντά στη μέγιστη φωτεινότητα της οθόνης;

Δεν μου έχει εμφανιστεί κάτι σχετικό. Έχεις κάποιο προφίλ στην οθόνη που μπορεί να δημιουργεί θέμα σε τέρμα φωτεινότητα;

με τον μαμα φορτιστη και καλωδιο (σε μπριζα) μου εκανε διαφορα on-off ή φόρτιση. Σε καποια φάση εβγαλε και overvoltage warning. οταν το φορτισα στο laptop δεν το εκανε ή οταν εβαλα τον μετασχηματιστη του ipad. Παιζει να φταινε οι μπρίζες ή κατι αλλο ;

Αφού με αυτόν του iPad δεν είχες θέμα, δεν παίζει θέμα με πρίζες νομίζω. Δοκίμασέ τον μερικές μέρες και δες πως πάει. Μετα ξανά δοκίμασε και με τον κανονικό και δες αν το κάνει πάλι.

Εγώ έχω άλλο θέμα τώρα. Το είχε κάνει και στις δύο προηγούμενες εκδόσεις της CM11S. Όποτε θυμηθεί, είναι λες και δεν ξυπνάει. Tap2wake, power button, τίποτα. Ανάβουν τα λαμπάκια κάτω μόνο και μετά ανάβουν τα λαμπάκια μου. Άντε να δούμε τι φταίει...

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε με ΟΤΑ η 44s.

Νομιζω εκατσε καλά και παιζει το κινητο να ειναι πιο σβέλτο (μπορεί και να ειναι ιδέα μου).

Παντως με την 38 δεν ειχα παρατηρήσει καποιο πρόβλημα.

Νομιζω με την 44 εχουν πέσει ελαφρα τα σκορ στο antutu και στο geekbench

Link to comment
Share on other sites

Εμενα διορθωθηκαν αρκετα προβληματα οπως artifacts, random restarts και αλλα...

Ομως σημερα το πρωι το ξυπνητηρι χτυπησε απο το ακουστικό και οχι απο μεγαφωνο. Δε μπορω να καταλαβω για ποιον λογο. Επισης τα ακουστικα (oneplus) δεν εχουν καθαρο μικροφωνο. Θα δοκιμασω μηπως ανεβασω ενα αρχειακι με ηχογραφηση σε ησηχια για να δειτε τι εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αστα χαλιά παει, η διαρκεια της μπαταρίας μεγαλώνει, η ταχύτητα αυξανει, καλά έκανες κι έφυγες :hehe:

Πανω απο το ποστ που εγραψα αναφερονται μερικα προβληματα που για μενα κανει τη συσκευη μη-αξιοπιστη.

Οσον αφορα το m8 το διαλεξα για την αξιοπιστια του sense.

Ημουν με 4.4.3 και ημουν περιπου 45-50 μερες χωρις restart. Εκανα restart για να περασει το update σε 4.4.4. Ακομα χωρις restart θα το ειχα.

Τωρα αν θα βγαζει 2 μερες χρηση αντι για 1.5, δεν ειναι τοσο μεγαλο θεμα για μενα.

Οσο για την ταχυτητα, δεν χρειαζεται να παει πιο πανω. Ειπα και πριν, 45-50 μερες χωρις restart, οποτε καταλαβαινεις οτι δεν μασαει κι ας εχει 2GB μνημη. Του χρονου τετοια εποχη μπορει να ειναι λιγο αργο.

Και για να κλεισω εδω την αντιπαραθεση, μια χαρα συσκευη ειναι το OnePlus One, η CM με χαλαγε απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απλως μια χαρα, ειναι υπερτελειο. Ποσο μαλλον αν βαλεις και το κοστος αποκτησης μεσα.

Και εγω δεν συμπαθουσα την CM, αλλα η CM11s ειναι πολυ καλη στοκ ρομ.

Και μονο που εχει theme engine.....:hug:

Ελαχιστοι ειχαν προβλημα με την CM ή/και το 1+1, απλα 'γιγαντωθηκε' το θεμα γιατι.... internet.

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο παιδιά.. αν πούλησαν 200k τηλέφωνα, τα forum μπορεί να γεμίσουν με 1000

που είχαν πρόβλημα.

Δεν είναι Iphone να μπαίνουν να λένε όσοι το έχουν πόσο τέλειο είναι! Μόνο στραβά θα ακούμε. Π.χ. και να πω τώρα ότι το φόρτισα σήμερα το πρωί και το κοντέρ έγραψε 3 μέρες και 12 ώρες.. ποιος θα δώσει σημασία; Ποιός θα δώσει σημασία στο ότι ΔΕΝ κάνω restart κι εγώ παρά μόνο για να βάλω το νέο OTA.

Οκ, είχα ένα θεματάκι και λύθηκε με την 44s αλλά μην το συζητάμε. Το κινητό ΦΥΣΑΕΙ!

:neo:

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα μονο ο αριθμος κινητων που πουληθηκαν , αλλα και σε τι χρηστες πανε..

οταν το μεγαλυτερο ποσοστο (μη πω ολο) εχουν παει σε χρηστες ψαγμενους(φορουμς δλδ) , τοτε λογικο ειναι να συναντησουμε ολα τα προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.