Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

τους ρώτησα με τι κριτήρια γίνεται το RMA, μπας και πάρω καμιά πληροφορία. Πάντως για την παραλαβή έχει fixed διευθυνση, δε μπορουσα να την αλλαξω και επισης δε μπορεις νομιζω να το στειλεις εσύ (επιρεαζει όσους το στειλανε Ελλαδα μέσω mailbox.de ?)

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λογια όσοι το έχουν πάρει μεταχειρισμένο από άγνωστο,δεν έχουν εγγύηση;εφοσων Δεν μπορείς να αλλαξιες την διεύθυνση για το service?

 

δεν έχω ιδέα. Εμένα παρόλο που την εχω αλλαξει καιρο τώρα, χρησημοποίησαν την διευθυνση που μου το ειχαν στειλει τον Σεπτεμβριο.

 

Μολις μου απαντησουν θα ενημερώσω.

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

τους ρώτησα με τι κριτήρια γίνεται το RMA, μπας και πάρω καμιά πληροφορία. Πάντως για την παραλαβή έχει fixed διευθυνση, δε μπορουσα να την αλλαξω και επισης δε μπορεις νομιζω να το στειλεις εσύ (επιρεαζει όσους το στειλανε Ελλαδα μέσω mailbox.de ?)

Φυσικά και μπορείς να το στείλεις.

Θα βάλεις στοιχεία αποστολέα αυτά του δικού σου mailboxde.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και τον καημο μου (sort of)

 

Εδω και μια βδομαδα, εχω το Lumia 930 (Windows Phone flagship) για δευτερο κινητο.

Εννοειται οτι υπολειπεται στα παντα ολα του one, εκτος απο εναν τομεα: Φωτογραφικη.

 

Ειναι απλα τραγικο ποσο χαλια φωτογραφιες τραβαει το One σε σχεση με το 930.

Μπορει το 1+1 να εχει περισσοτερες επιλογες για manual shots και άλλα 50 apps, αλλα εγω απο το κινητο θελω point and shoot.

Το 1+1 εχει αποδειχτει τραγικο σε αυτον τον τομεα.

Oλες οι φωτο απο εξοδους/συγκεντρωσεις σε σπιτια ειναι ενα blurry/noisy χάλι

 

Eνδεικτικα, 2 φωτο (θα καταλαβετε ποιο ειναι το 1+1 και ποιο το Lumia :p )

 

http://imgur.com/a/Af4SA

 

Την επομενη φορα Oneplus, βαλε και κανα OIS

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Update σχετικά με την 05q.

Αρχικά την είχα περάσει με ota πάνω από την 44 και είχε τα γνωστά θέματα (μπαταρία, double tap, lock screen stop responding κλπ)

Χθες γύρισα με toolkit σε στοκ κλειδωμένη 44, έκανα factory reset, μετα 05q ota,ξανά factory reset και στήσιμο όλων από την αρχή.

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα, και η μπαταρία δείχνει να είναι σαν την 44 (25% χρήση απο το πρωι με 75 λεπτά κλήσεις και 72 λεπτά οθόνη , όλα σε 3g, όχι wifi).

Τουλάχιστον η lollipop ελπίζω να κάτσει σε πιο σταθερά θεμέλια. ..

Link to comment
Share on other sites

εμενα 5:30 ωρες οθονης με τίποτα. Απλά δε τελειώνει σε μία μέρα. 

Δε ξέρω τι κάνετε πραγματικά. Πόσο % φωτεινότητα εχετε μεσο όρο

 

Αν δεν εχεις κανει factory reset οταν πηρες την ΟΤΑ (εγω εκανα και πριν και μετα) δεν θα δεις καλους χρόνους.

Δες το παραπάνω ποστ μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις κανει factory reset οταν πηρες την ΟΤΑ (εγω εκανα και πριν και μετα) δεν θα δεις καλους χρόνους.

Δες το παραπάνω ποστ μου.

 

εκανα ακριβως το ιδιο για την 05Q. 

 

εχω καλη μπαταρια, αλλα οχι οπως εσεις

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.