Jump to content



Mouse (Στο σχημα του G9)


Recommended Posts

Ειχα το G9 και εχω το G9x,τα οποια μου καθονται αψογα στο χερι,το G9x τωρα ομως μου χαλασε και σκεφτομαι να το αλλαξω με κατι αλλο για 2-3 λογους.

Επειδη το mouse το εχω κουμπωμένο στο πληκτρολόγιο,το οποιο βρίσκεται στα πόδια μου(παιζω απο καναπέ σε τηλεόραση) το καλωδιο φθείρεται εντονα,και αυτος είναι ο λόγος που χάλασε.

Έπισης,στο G9 δεν με βολεύουν καθόλου τα πλαινά κουμπιά,είναι ψηλά.

Και 3ο,δεν ξερω κατα ποσο ισχυει βεβαια,εχω διαβασει καπου οτι ο αισθητήρας δεν ειναι ο καλύτερος(εχει επιτάχυνση;;)

Σκέφτομαι να παρω κατι σε ασύρματο για να μην εχω θέμα με το καλώδιο,αλλα πέρα απο το RAT9 δεν εχω δει κατι που να βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Corsair Raptor M45 | Skroutz.gr

Όσον αφορά το σχήμα αυτό είνα απο τα κοντινότερα σε g9. Το περιμένω απο μέρα σε μέρα οπότε δε μπορώ να αναφέρω ακόμα εντυπώσεις.

Από ασύρματα προσωπικά μου άρεσε το G602 της logitech αν και ουδεμία σχέση έχει με g9,corsair m45 όσον αφορά το shape

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι το κοιτάω καιρο το Μ45,ειναι και optical,αλλα θέλω να δω αν μπορεί να με βολέψει κάποιο wireless.

Τα R.A.T. 9 και Razer Ouroboros,τα οποια λογικά θα ταιριάζουν άψογα στο χέρι μου,αλλα εχω διαβάσει αρκετά αρνητικά σχόλια για τον twin eye sensor της phillips.

Και το G700S για το οποίο διαβάζω κυρίως θετικά σχόλια,αλλα δεν ξέρω αν θα με βολέψει.

Θα κατεβω μια βολτα απο πλαισιο-public,μπας και εχουν κανένα ανοιχτό να τα δοκιμάσω.

Κυρίως το logitech.

Link to comment
Share on other sites

Τι είδους παιχνίδια παίζεις ? Το G700s είναι logitech και ποιοτικό και της έχω αδυναμία αλλά έχει και τα ελαττώματα του. Αρκετά βαρύ, μικρή αυτονομία και είπες οτι δε θές laser sensor λόγω acceleration. Το logitech g602 είναι απο τα ελάχιστα αν όχι το μοναδικό οπτικό ασύρματο και έχει εξαιρετική αυτονομία. Μπορείς να το δουλέψεις και με μια μπαταρία "ρυθμίζοντας" το βάρος του. Κάνει κάποιες παραχωρήσεις για να πετύχει αυτή την αυτονομία, πχ 500Hz max polling rate. Και πάνω απόλα να δείς αν ταιριάζει στο grip σου.

Αν δε παίζεις competitive εγώ στη θέση σου θα κοίταγα γενικά για ασύρματο, μιας και το setup σου ειναι tv/καναπές :p.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.