Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Παιδιά θα ήθελα να με βοηθήσετε κι εμένα, να επιλέξω έναν έτοιμο υπολογιστή, κυρίως για gaming χρήση.

Αυτό που με ενδιαφέρει, είναι να είναι έτοιμος, να μην χρειαστεί να τον φτιάξω κομμάτι κομμάτι.

Πχ από Σκρουτζ ή απο αλλά καταστήματα.

Εύρος τιμής, μέχρι 500 άντε 600 ευρώ με δυσκολία.

Link to comment
Share on other sites

ετοιμη λυση δεν υπάρχει..υπάρχει αλλά είναι τόσο χάλια που συνήθως ουτε τα μισα απο τα χρηματα που ζητανε δεν αξίζουν..δες πχ turbo x μηχανηματα..

η καλυτερη επιλογή είναι κομμάτι κομμάτι..τώρα αν δεν εχεις γνώσεις μπορείς να βρεις καταστημα κια να τα πάρεις όλα απο εκεί και θα στο συνθέσουν εκεί...

Αν είσαι στα 600 και δεν έχεις τίποτα απο παλιοτερο μηχάνημα που να μπορούσε να χρησημοποιηθεί θα έλεγα καλύτερα να δεις προς ps4/xbox one.

Γιατι αν βέλεις μεσα οθόνη/πληκτρολογιο/ποντικι gia gaming μόνο για αυτα θες 300 ευρώ

Τι games θες να παίζεις και σε τι αναλύσεις; έχεις κάποια οθόνη; αν ναι ποια;

ZALMAN Z12 PLUS BLACK - CASES | pc1.gr - Online Store

Seasonic S12II-620 620 Watt ( S12II-620 ), 630 Watt, Τροφοδοτικά, HardWare, Ηλεκτρονικό Κατάστημα Ψηφιακής Τεχνολογίας

COOLERMASTER HYPER 212 EVO - CASE MODDING AND COOLING | pc1.gr - Online Store

CPU AMD FX 6300 3,50GHZ AM3+ | COSMODATA

Asus M5A97 Evo R2.0 AM3+ AMD970 ATX

Asus Radeon R9 270 2GB DirectCU II OC R9270-DC2OC-2GD5

G.SKILL F3-14900CL9D-8GBSR 8GB (2X4GB) DDR3 PC3-14900 1866MHZ SNIPER SERIES DUAL CHANNEL KIT - ΜΝΗΜΕΣ | pc1.gr - Online Store

http://www.ebw.gr/el/Product/69527/HD-3-5-SATAIII-1TB-Seagate-7200rpm-64MB-ST1000DM003

Δυστηχώς βγαίνει κάπου στα 700...687 βάλε και μεταφορικά οπότε πας εκει στα 700

βέβαια πιστευω θα ειναι συστημα για 3ετία στο νερό

θα σου πουν και αλλα παιδια βεβαια τη γνωμη τους και θα βρεις αυτο που θες υπάρχει και λύση ακόμα και με ποιο φθηνο καπου στα 500 αλλά μην περιμενεις πχ να παίζεις battlefield 4/cod gosts/watch dogs

θα τα τρέχει αλλά με ολα τα φιλτρα κλειστά και γυρω στα 25-30 frames στους υπολογιστές πάει ακριβώς το οτι πληρώνεις παίρνεις(τις περισσότερε φορές)

Έγινε επεξεργασία από reinko24
Link to comment
Share on other sites

Έχω οθόνη τηλεόρασης... Πανε πολλά τα χρήματα. Κάτι κοντά στα 4 κατοστάρικα υπάρχει; Ναι αυτά τα παιχνίδια που είπες θέλω να παίζω.

Η λύση του MacBook παίζει; Προτιμώ να δώσω εκεί 1,5 χιλιάρικο και να το αξίζει. Υπάρχουν όμως τα παιχνίδια;

Link to comment
Share on other sites

Έχω οθόνη τηλεόρασης... Πανε πολλά τα χρήματα. Κάτι κοντά στα 4 κατοστάρικα υπάρχει; Ναι αυτά τα παιχνίδια που είπες θέλω να παίζω.

Η λύση του MacBook παίζει; Προτιμώ να δώσω εκεί 1,5 χιλιάρικο και να το αξίζει. Υπάρχουν όμως τα παιχνίδια;

Yπάρχει αλλά λέγεται κονσόλα και όχι pc. Κανένα laptop δεν είναι για παιχνίδια, πόσο μάλλον ένα macbook.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο Trexx. Απο τη στιγμη που δε θες να στησεις μονος σου το pc και θες να διαθεσεις μεχρι 400 ευρω η κονσολα ειναι μονοδρομος.

Οσων αφορα το MacBook, στα 1500 ευρω για gaming υπαρχουν 1500 καλυτερες ετοιμες επιλογες σε pc

Link to comment
Share on other sites

Και μόνος του να το έστηνε με 400 δε γίνεται τίποτα εφόσον μιλάμε για watchdogs, bf 4 κτλ. Είναι ακριβό χόμπι το pc gaming δυστυχώς. Αν τα 400 γίνουν 800 τότε μπορούμε να μιλάμε σε αξιοπρεπή βάση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν το εχω παραγγειλει ακομα παιδες...εχω αλλαξει λιγο τη συνθεση...ειναι αυτη...συν ενας ακομα HDD...το θεμα ειναι οτι προσπαθω να βρω εναλλακτικες για να πεσω καπου στα 1100 ευρω...τι προτεινετε; iw59b5.jpg

Link to comment
Share on other sites

dvd-rw βάλε ένα στα 15€

psu SUPER FLOWER GOLDEN GREEN HX SERIES 650W (SF-650P14XE) -

κουτί δες κι αυτό http://www.e-shop.gr/phanteks-enthoo-pro-black-p-PER.812241 ή κάποιο πιο φθηνό

κάρτα δες θα δώσεις τόσα για r9-290 καλύτερα πήγαινε σε 780 (αν και μπορείς να τις βρεις και πιο φθηνά)

μέχρι στιγμής είσαι ~50€ κάτω

Ψύκτρα δεν θα χρειαστείς?

Αν θες να κόψεις κι άλλο τότε πας σε h97+i5-4590.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών δε θα χρειαστω ψυχτρα. Που μπορω να βρω πιο φτηνές τις καρτες γραφικών;Η 780 έχει καλύτερες επιδόσεις απο την ATI;

Έγινε επεξεργασία από pantelis20
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.