Jump to content



ddr3 1600 mhz kingston cl7


Recommended Posts

Για σας, εχω αυτες εδω τις ραμ:

KINGSTON KHX1600C7D3K3/6GX DDR3 6GB (3X2GB) PC12800 1600MHZ HYPERX GENESIS TRIPLE CHANNEL KIT -

πλεων ειναι εξαντλημενες, εχω 6gb τις τρεχω με xmp(extreme memory profile) μπορω και manual βεβαια.

θα ηθελα να βαλο αρκετη ραμ παραπανο διοτι πλεον καπια παιχνιδια χρειαζονται 8+.

θα ηθελα να μου πειτε τι ραμ μπορω να αγορασω ωστε να λειτουργουν μαζι με αυτες που ειδη εχω(οσο περισοτερο γινεται). οσο χαμηλοτερη τιμη γινεται.

απο e-shop μονο θα παρακαλεσω.

mobo : gigabyte ud3r x58a rev 2

pcu : intel i7 960

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

H καλυτερη λυση κατ εμε ειναι να παρεις αυτες και να πουλησεις αυτες που εχεις.

Αλλιως παρε αυτες και βαλε στις kingston που εχεις ιδιο voltage kai timings με της gskill.

If everything fails τα αφηνεις ολα auto.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι πιο ευκολο να κανεις oc με 3 modules μνημης απ οτι με 6.

Γι αυτο σου προτεινα και την πρωτη λυση.

Στο 1366 δεν συμπεριφεροταν ολες οι μητρικες το ιδιο.

Οταν ειχα rex2 δεν ειχα προβληματα με oc kai 6 modules , αλλα θυμαμαι ανθρωπους που ειχαν γενικοτερα θεμα με 6 modules ακομα και χωρις oc , ειδικα στις φτηνες μητρικες.

Οποτε οπως καταλαβαινεις κανεις δε μπορει να σου εγγυηθει το οτιδηποτε , αλλα το πιθανοτερο ειναι να μην εχεις ιδιαιτερο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.