Jump to content



Quad-SLI GTX 690


Recommended Posts

H επομενη θα βγει σε 4 και 8gb , οσον αφορα το 880 gtx . Για το μεγαλο που ειναι απο 2015 θα δεις more

Σιγα ρε Ορεστη... βγηκε εκει μια φιφα watch dogs τιγκα unoptimized, τιγκα στα framedrops και bugs και ξαφνικα θελουμε 6gb vram και 1000 ευρω για καρτα γραφικων... για ingame graphics.. αστο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Σιγα ρε Ορεστη... βγηκε εκει μια φιφα watch dogs τιγκα unoptimized, τιγκα στα framedrops και bugs και ξαφνικα θελουμε 6gb vram και 1000 ευρω για καρτα γραφικων... για ingame graphics.. αστο.

Titanfall και wolfenstein maxarismena ολα σε 1440p πανω απο 3,5gb...

Εχω δωσει screens!

Sli με 3gb τωρα που μιλαμε δεν θα εκανα...

Link to comment
Share on other sites

Σιγα ρε Ορεστη... βγηκε εκει μια φιφα watch dogs τιγκα unoptimized, τιγκα στα framedrops και bugs και ξαφνικα θελουμε 6gb vram και 1000 ευρω για καρτα γραφικων... για ingame graphics.. αστο.

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

Titanfall και wolfenstein maxarismena ολα σε 1440p πανω απο 3,5gb...

Εχω δωσει screens!

Sli με 3gb τωρα που μιλαμε δεν θα εκανα...

To wolfenstein εχει επιλογη να συμπιεσεις τα textures... σε τρια μονιτορ 2gb βλεπω! Οτι νουμερο και να δεις στη vram δεν υπαρχει κανενα προγραμμα που να σου πει ποση χρειαζεται το game και ποση εχει ηδη cachαρει..

Στο watch frogs σε 1080ρ τερμα γραφικα το παιζω με 50-60fps.. σε 1440ρ ποσα βλεπεις? 40??

Sli και με 12gb vram παλι δεν θα εκανα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23845]CHRIS2005[/MENTION] αυτό που λεεί ο [MENTION=10015]csaris[/MENTION] για την κατανάλωση της Vram είναι σωστά και προσωπικά συμφωνώ απόλυτα. Ελάχιστα games θέλουν πάνω απο 3GB "πραγματικής" Vram.. και κάτι ανέκδοτα τύπου watch dogs είναι απλά για γέλια που διάβασα παραπάνω... Το ποιό κακογραμμένο παιχνίδι το παραθέσαμε σαν παράδειγμα...έλεος... Λοιπόν η δική μου γνώμη είναι να περιμένεις λίγο για τις νεές γενιές καρτών και απο τις 2 εταιρείες και αναλόγως βλέπεις... Άμα σε τρώει η τσέπη μία καλή υλοποίηση της 780ti είναι νομίζω ότι καλύτερο αυτήν την στιγμή, αν και αν πάς στα 1500€ που λές τότε αλλάζει το σκηνικό... Πάς αλλού...

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Η βαση ειναι οι κονσολες. Απο την στιγμη που οι μουφοκονσολες εχουν 5gb vga ram ετσι θα φτιαχνουν τα games.

Παντως δινω gtx titan στα 460 ευρω or custom 780ti 3gb 1150 turbo clock στα 500 ευρω...οποιος θελει εδω ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23845]CHRIS2005[/MENTION] κατσε οπως εισαι (καλα για δευτερη 690 πες οτι δεν σου περασε ποτε απο το μυαλο, ξεχασε το:p) αλλωστε η 690 ειναι παραπανω απο αρκετη για gaming σε 1080p για τα σημερινα games μην τρελαθουμε!

Κρατησε την και αλλαξε με την νεα γενια καρτων!

Τωρα αν η αναβαθμιση δεν εχει να κανει με "χρηστικους" λογος (gaming) αλλα γινετε απλα για χομπι και για bench-αρισμα(κοινως σε τρωει η τσεπη), πηγαινε τσιμπα 2χ780ti classified να γουσταρεις!

Link to comment
Share on other sites

Για τα παιχνίδια που έχω η 690, είναι υπεραρκετή. Στο άμεσο μέλλον δεν σκοπεύω να αγοράσω άλλα. Την δεύτερη καρτούλα την ήθελα για Benchmark. Αλλά μάλλον δεν αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Για τα παιχνίδια που έχω η 690, είναι υπεραρκετή. Στο άμεσο μέλλον δεν σκοπεύω να αγοράσω άλλα. Την δεύτερη καρτούλα την ήθελα για Benchmark. Αλλά μάλλον δεν αξίζει τον κόπο.

Για μενα διωξε την δικια σου και παρε μια μεταχειρισμένη 780gtx, gtx titan, 780ti και θα παθεις εγκεφαλικά...καθαρά fps!

Eιχα 690gtx και σου λεω διωξε την με σκοπο να παρεις την ιδια αποδοση σε ενα ΠΥΡΗΝΑ!

Link to comment
Share on other sites

Για τα παιχνίδια που έχω η 690, είναι υπεραρκετή. Στο άμεσο μέλλον δεν σκοπεύω να αγοράσω άλλα. Την δεύτερη καρτούλα την ήθελα για Benchmark. Αλλά μάλλον δεν αξίζει τον κόπο.

Οπωσδήποτε τα νούμερα που θα δεις στα bench με μια δεύτερη 690,δεν θα τα δεις σε μονή κάρτα.

Από την άλλη η μαγκιά είναι νούμερα με μια κάρτα και όχι δύο.Δύο κάρτες σήμερα έχει και η κουτσή Μαρία.Το θέμα είναι τι κάνει και με τη μία όμως.Δυστυχώς η 690 δεν κλόκαρε ποτέ πολύ.

Γνώμη μου είναι να πουλήσεις στην Ελλάδα την 690 (υπολογίζοντας και τα μεταφορικά)και να πάρεις μεταχειρισμένη Titan- 780ti ή καινούργια ή μεταχειρισμένη 780 Μετά χτυπάς και μία δεύτερη ίδια, και είσαι οκ.

Προσοχή όμως στις μνήμες να μην έχουν elpida,όπως οι περισσότερες Asus.(Για 780-780τι)

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

Την δεύτερη 690 την ήθελα περισσότερο για Benchmark. Αλλά ο φίλος μου ο Nίκος, με επανέφερε στην λογική. Έτσι κι αλλιώς, έκανα την αγορά μου, γι' αυτό το καλοκαίρι. Πήρα xbox one.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.