Jump to content



Κινέζικο κινητό κοντά στα 200 Ευρώ


l3ft3ris

Recommended Posts

Μετά από 3 μήνες ήρθε η ώρα... Αποφάσισα να πάρω το xiaomi mi3 μιας και διαβάζω ότι είναι αρκετά καλό για τα χρήματα του. Επικοινώνησα στο chat του vickmall με κάποια selina για διάφορες απορίες για αξεσουάρ και τι δώρο μπορεί να μου κάνει με την παραγγελία αλλά δεν κατάφερα να έχω συνεχόμενη ομιλία, με έκανε αποσύνδεση. Θέλω να αγοράσω screen film Wholesale Nillkin NEW 9H Hardness tempered glass Screen Protector for XiaoMi Mi3 κάποια θήκη, (προτείνεται εάν θέλετε), ακουστικά Wholesale Original earphone for Xiaomi Smartphones και κάποιο OTG cable. Στο link παραγγελίας του κινητού Wholesale Original XIAOMI Mi3 Snapdragon 800 Quad Core 2.3GHz 2GB 16GB NFC OTG 3050mAh 5.0 Inch FHD OGS Screen Smartphone - Black έχει και να επιλέξω τα ακουστικά με κάποια έκπτωση που μου ανέφερε η selina ότι είναι τα γνήσια που αναφέρω παραπάνω. Την ρώτησα για τις θήκες να μου στείλει link να τις δω αλλά δεν πήρα ποτέ απάντηση.

Επίσης δεν μπορώ να θυμηθώ πως βλέπω στο paypall που είναι η επιλογή να κάνει το συνάλλαγμα μέσω τραπέζης γιατί έχω ακούσει ότι χρεώνει παραπάνω εάν το κάνει το paypall.

Ευχαριστώ και συγγνώμη εάν το κούρασα το γραπτό.....

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή στο paypall για να διαλέξω πως θα γίνει το συνάλλαγμα μου την έβγαλε στην διαδικασία που παράγγειλα πράγματα από το dealextreme. Επέλεξα να γίνει μέσω τραπέζης και στην κάρτα μου χρεώθηκα σε δολάρια. Πιστεύω ότι έπραξα σωστά.... Το κινητό εκτός από το vickmall από που αλλού προτείνετε να κοιτάξω, να έχει τα ακουστικά, θήκη και screen protector;

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή στο paypall για να διαλέξω πως θα γίνει το συνάλλαγμα μου την έβγαλε στην διαδικασία που παράγγειλα πράγματα από το dealextreme. Επέλεξα να γίνει μέσω τραπέζης και στην κάρτα μου χρεώθηκα σε δολάρια. Πιστεύω ότι έπραξα σωστά.... Το κινητό εκτός από το vickmall από που αλλού προτείνετε να κοιτάξω, να έχει τα ακουστικά, θήκη και screen protector;

Εγώ παράγγειλα ένα κινητό από pandawill, ήρθε μέσω ταχυδρομίου (οπότε λιγότερο πιθανό για τελωνείο, έλεγε και 20$ πάνω "τιμή") μέσα σε 10-15 μέρες.

Το έχει στην ίδια τιμή το mi3 με αυτό που κοιτάζεις, αν και το είχε και σε προσφορά πριν μια βδομαδα στα $230 νομίζω.

Βέβαια από support δεν είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος - τους ζήτησα την rom που είχαν αρχικά (μιας και έκανε ΟΤΑ upgrade σε κινέζικο η μ@λ@κία - ένα lenovo s960 vibe-x) αλλά μου είπαν ότι "δεν την έχουν".

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ [MENTION=9888]Papakitou[/MENTION]! Ήμουν διστακτικός λόγω μεγέθους γι' αυτό έλεγα να πάρω το jiayu g4s αλλά τελικά κατέληξα στο xiaomi. Από προστασία τι χρησιμοποιείς. Παράγγειλα Tempered glass screen protector Wholesale Nillkin NEW 9H Hardness tempered glass Screen Protector for XiaoMi Mi3 και αυτή την θήκη Wholesale NILLKIN super frosted case with screen protector for xiaomi 3 MI3 M3 case αν και προτιμούσα την γνήσια flip cover Flip Leather Case for Xiaomi Mi3 που δεν την έχει το vickmall. Το παράγγειλα english-chinese version για να το σκαλίσω μόνος μου, ελπίζω να μην μπερδέψω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.