Jump to content



αγορα καρτας γραφικων


Recommended Posts

καλησπερα θα ηθελα να αγορασω καινουρια καρτα γραφικων και εχω καταληξει σε αυτην ASUS R9 270X R9270X-DC2T-2GD5 2GB GDDR5 PCI-E RETAIL - . εχει κανεις καμια αλλη προταση; δινω μεχρι 180€ και την θελω για βαρυ gaming.

Motherboard (Μητρική): MSI B85M-P33 (MS-7817)

PSU (Τροφοδοτικό): Corsair 450

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): i5 4430 3.00GHz

RAM (Μνήμη συστήματος): 8 GB

GPU (Κάρτα γραφικών): hd 7790

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): Philips 221V 1920x1080

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 7 64 bit

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο ότι ο επεξεργαστής σου είναι πολύ φειδωλός στις ανάγκες του σε ρεύμα, θα σε πάρει με το τροφοδοτικό. Κατά τα άλλα βαρύ gaming και 270Χ για 1080p δεν πάνε μαζί. Πρέπει να ανέβεις στα λεφτά στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

ultra .... high.... ακομα και medium . συχνα μεταξυ τους η διαχωριστηκη γραμμη ειναι πολυ λεπτη . Με την 7870 εγω παιζω πολυ ανετα ολα maxed , εκτος απτα γνωστα βαρυα παιχνιδια που εκει πρεπει να γινει μια μειωση σε high & medium σε ορισμενες ρυθμησεις .

η 270Χ φαινεται πολυ αξιολογη για budget λυση .

τροφοδοτικο ομως μαγκα μουυυυυυυ

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο ότι ο επεξεργαστής σου είναι πολύ φειδωλός στις ανάγκες του σε ρεύμα, θα σε πάρει με το τροφοδοτικό. Κατά τα άλλα βαρύ gaming και 270Χ για 1080p δεν πάνε μαζί. Πρέπει να ανέβεις στα λεφτά στην κάρτα.

Ρε συ trexx πως γίνεται να το λες αυτό απο την στιγμή που έχεις δεί πως παίζω εγώ στα 1200p Ultra settings στο Crysis 3??? Είσαι τουλάχιστον υπερβολικός για μένα με τα λεγομενά σου. Μην τρελαθούμε.. σε full HD θέλει να παίξει το παιδί... δεν χρειάζεται κάτι καλύτερο απο μία 270Χ/280Χ και η 2 παίζει και αρκετά καλά και στα 1440p.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.