Jump to content



PQI Turbo


BillyVan

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Σε μενα δε τραβανε τοσο καλα ...μαλλον λογω Intel...η λογω κολ...φαρδιας...χεχεχε:clap:

Αυριο περισσοτερα.

Οσοι εχετε AMD μαλλον ειναι αμαρτια να μη τις δοκιμαστε μια και απο οτι βλεπω στον greekfragma σκιζουν ...εγω 2-2-2-5 σταθερα πανω απο 218 ουτε με σφαιρες.Ενω ειναι χωρις λαθη στο μεμ τεστ στα 220 στο Pi στα win δε τελειωνει.

Το καλυτερο μου ειναι 2-3-3- 5(6-7-8) στα 260 χωρις το παραμικρο.

Παραπανω εχει προβληματα.

Ταση ουτε συζητηση ...μαλιστα σκεφτομαι να βγαλω το Vmem γιατι το λιγοτερο που δινω ειναι 2.8 νομιζω και οπου και να διαβασα λενε για 2.6.

Αντε καλο βραδυ παιδια.

Link to comment
Share on other sites

OCZ δες στην υπογραφη μου.

5/4 ουτε συζητηση δε βαζω με τιποτε .

οι παλιες πηγαιναν 245 1/1 με 2,5-3-3-7

αυτες τις βλεπω μαξ σε μενα 270 2,5-3-3-7(8)

ειναι για AMD καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον από τα 280 και πάνω θα αρχίσει να βλέπει διαφορές. Από ότι θυμάμαι όταν δοκίμαζα στα 250 με 1:1 και 2-3-3 και 250 5:4 (μνήμες στα 200) με 2-2-2 είχα πάνω κάτω ίδιες επιδόσεις. Αν υποθέσουμε ότι οι περισσότερες μνήμες με 2-2-2 παίζαν κοντά στα 230 τότε μάλλον από τα 280 και πάνω θα αρχίσουν να φαίνονται οι διαφορές.

Φυσικά αν κάποιος μπορούσε να δουλέψει με 2-2-2 στα 250 1:1 δεν υπάρχει περίπτωση να βρει καλύτερες επιδόσεις με πιο χαλαρά timings και 1:1 εκτός αν φτάσει 320 με 2-3-3!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno

Μάλλον από τα 280 και πάνω θα αρχίσει να βλέπει διαφορές. Από ότι θυμάμαι όταν δοκίμαζα στα 250 με 1:1 και 2-3-3 και 250 5:4 (μνήμες στα 200) με 2-2-2 είχα πάνω κάτω ίδιες επιδόσεις. Αν υποθέσουμε ότι οι περισσότερες μνήμες με 2-2-2 παίζαν κοντά στα 230 τότε μάλλον από τα 280 και πάνω θα αρχίσουν να φαίνονται οι διαφορές.

Φυσικά αν κάποιος μπορούσε να δουλέψει με 2-2-2 στα 250 1:1 δεν υπάρχει περίπτωση να βρει καλύτερες επιδόσεις με πιο χαλαρά timings και 1:1 εκτός αν φτάσει 320 με 2-3-3!

απλά σε ίντελ με πρόμι και 15 μούλτι, θέλω οπωσδήποτε διαιρέτη... bh6 έχω και έχουν πάει ως 316 με 5/4 και 2225... απλά το έχω απορία αν στα 300 πχ 1-1 με χαλαρά τίμινγκς είναι καλύτερα από 300 με 5/4 και 2225...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από soki

Σε duall στα περισσοτερα reviews με 3200 tccd δεν πηγανε πανω απο 250. Σε single φυσικα πανε αρκετα ψηλοτερα, ριξε και μια ματια εδω αν και το ποσταρα και σε αλλο thread http://www.gskill.com/forum/index.php?showtopic=154 .

άποψη μου 1Stick SC ευκολότερο του 2 stick DC ευκολότερο του 2 stick SC. (μιλάμε πάντα για 512 το stick και 1Τ)
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell [Σήμερα, στις 02:35]

άποψη μου 1Stick SC ευκολότερο του 2 stick DC ευκολότερο του 2 stick SC. (μιλάμε πάντα για 512 το stick και 1Τ)

αρα εγω με 2 στικ 512 SC θα χω το δυσκολοτερο εργο?????

θα το προσπαθησω το φουστικοοοοοοο:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 01:47]

Kαλα πηγαν κ σε Intel λοιπον. :D

Αντε ρε Fragma!Δωσε bench στο λαο με 300+ fsb αν γουσταρουμε! :D

χμ............με τι να ξεκινησω?????ο επεξεργαστης ομως ρε μιχαλιο λογω του προβληματικου 9χ στην dfi θα παιζει αναγκαστικα με 8χ.......για να δουμε λοιπον..........επανερχομαι με 2-3 γρηγορα μπεντς:flex:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 04:11]

χμ............με τι να ξεκινησω?????ο επεξεργαστης ομως ρε μιχαλιο λογω του προβληματικου 9χ στην dfi θα παιζει αναγκαστικα με 8χ.......για να δουμε λοιπον..........επανερχομαι με 2-3 γρηγορα μπεντς:flex:

LOL LOL LOOOOOOL

μου αρεσει που στο τηλ το απογευμα μου το επαιζες φοβιτσιαρης με τις τασεις και τα FSBια

sqeeeeeeeeeeeeze them man!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.