Jump to content



gtx760 για αλλαγή 5850, γνώμες


Recommended Posts

Γεια σας. Αξίζει ακόμα η gtx760 ή αναμένεται άμεσα κάτι καινούριο; από ότι είδα έχει ήδη ένα χρόνο που έχει βγει, η τιμή της είναι ακόμα τσιμπημένη αλλά εκεί περίπου 200-250 θέλω να δώσω για καινούρια. 270χ μου φαίνονται σχετικά αδύναμες και μεγάλη κατανάλωση, 280χ σχετικά ακριβές. Ακόμα εντυπωσιάστηκα πρόσφατα με τους geforce drivers, σε ένα μηχάνημα που συναρμολόγησα σε συγγενή, για παλιά κάρτα βέβαια. είχα να δω από εποχές 8800gt. gtx770 είναι εντελώς εκτός προϋπολογισμού.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Αξίζει ακόμα η gtx760 ή αναμένεται άμεσα κάτι καινούριο; από ότι είδα έχει ήδη ένα χρόνο που έχει βγει, η τιμή της είναι ακόμα τσιμπημένη αλλά εκεί περίπου 200-250 θέλω να δώσω για καινούρια. 270χ μου φαίνονται σχετικά αδύναμες και μεγάλη κατανάλωση, 280χ σχετικά ακριβές. Ακόμα εντυπωσιάστηκα πρόσφατα με τους geforce drivers, σε ένα μηχάνημα που συναρμολόγησα σε συγγενή, για παλιά κάρτα βέβαια. είχα να δω από εποχές 8800gt. gtx770 είναι εντελώς εκτός προϋπολογισμού.

Να πάρεις καμια used gtx760 θα βρείς με λιγότερα απο 200ευρώ ή και μια used 280x με το ζόρι είναι λίγο πάνω απο 200Ε και μιλάω πάντα για κάρτες με εγγύηση σε πολύ καλή κατάσταση. Σε καινούρια όντως μια "απλή" 280 είναι καλή περίπτωση όσο για τους drivers και εγώ nvidia κάρτες έχω δεν έχουν κάτι το φοβερό oi drivers, μάλλον έχεις βαρεθεί αυτούς της amd :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο skroutz οι r9 280 είναι φθηνότερες από GTX760 και σίγουρα δεν τις λες χειρότερες. Πιστεύω είναι από τις καλύτερες αγορές αυτή τη στιγμή.

από ότι κατάλαβα οι σκέτες 280 είναι κανονικότατες 7950 δηλαδή πάνε σχεδόν 3 χρόνια που βγήκαν και πρωτοκυκλοφόρησαν. ούτε αμάξι δεν πέρνεις τόσο παλιό μοντέλο:D, έστω για ψυχολογικούς λόγους. από ότι είδα έπεσε στα 250 η 280Χ, οι μεταχειρισμένες 280χ είναι μόλις 20-30 €κάτω, και οι 760 στα 240+, και επιπλέον έχει 3 gb.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.