Jump to content



Αγορά από PandaWill


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, θέλω λίγο βοήθεια για να πραγματοποιήσω μια αγορά από το pandawill. Θέλω κάποιος να μου πει αν μπορεί βήμα βήμα την διαδικασία.

Την διεύθυνση την γράφω στα ελληνικά ή στα αγγλικά; Στα σχόλια πρέπει να γράψω τίποτα; Τι να τους πω για να αποφύγω τελώνιο και τέτοια θέματα; Η πρώτη αγορά θα είναι κάτι πολύ φθηνό (5-6$) απλά για να το δοκιμάσω. Συγκεκριμένα θα πάρω αυτό 3.5 inch SATA HDD External Case Enclosure USB 2.0 for Hard Drive Disk μια φθηνή λύση για να βγάλω σε usb έναν sata σκληρό.

Αν μπορεί κάποιος να μου κάνει ένα ας πούμε mini tutorial θα του είμαι υπόχρεος. Ή αν υπάρχει ήδη κάτι τέτοιο ένα link για να το διαβάσω.

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων:D

Link to comment
Share on other sites

Paypal δεν εχεις;

Τα παντα τα γραφεις στα Αγγλικα παντως, και απο Κινεζικα μαγαζια ΠΑΝΤΑ ψωνιζεις μεσω paypal, για να εχεις προστασια σε περιπτωση στραβης.

Και κατι αλλο, ΠΑΝΤΑ με απλο ταχυδρομειο και οχι courier (EMS, DHL, κλπ) για να μην πληρωσεις και τελωνειο.

ΥΓ

Αν θελεις να αγορασεις κατι ακριβοτερο (κινητο/tablet) ανοιξε νεο θεμα, υπαρχουν και αλλα μαγαζια πιο αξιοπιστα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με paypal αγοράζω...

Το απλό ταχυδρομείο είναι αυτό που είναι και τσάμπα;

Πες ότι κάνω την συναλλαγή μέσα από το site βλέπω την πορεία του; Στην ελλάδα μόλις μπει πως θα το εντοπισω;

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις μόνο αυτό το adaptor και επιλέξεις δωρεάν μεταφορικά δεν θα έχεις tracking, πρέπει να επιλέξεις την χρέωση μερικών δολλαρίων επιπλέον που δίνουν αυτή τη δυνατότητα.

Από προσωπική εμπειρία το PandaWill είναι λιγό αργό όσον αφορά τις αποστολές, τουλάχιστον σε σύγκριση με Focalprice, Everbuying κ.α..

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε με το Pandawill...δεν ειναι πλεον τοσο αξιοπιστο

Την εχω πατησει και εγω και φιλος μου

Στη myphone.gr εχει αρνητικες ψηφους 60% , πραγματα που το εκανε να εγκαταληψει το forum απο το πολυ κραξιμο

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε με το Pandawill...δεν ειναι πλεον τοσο αξιοπιστο

Την εχω πατησει και εγω και φιλος μου

Στη myphone.gr εχει αρνητικες ψηφους 60% , πραγματα που το εκανε να εγκαταληψει το forum απο το πολυ κραξιμο

Oταν λες την πατησες τί έγινε ακριβως; Δεν σου ηρθαν ποτε τα πραγματα;

Προτεινεται μου καποιες σελιδες που πιστεύεται οτι ειναι καλες...

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου περιπτωση ηταν πιο light ..το κινητο που παρελαβα ηταν χωρις κεραιες προφανως ..αφου δεν ειχε ουτε σημα για κινητο ουτε για wifi (το ιδιο που πηρε ο γαμπρος μου ηταν οκ)..αργοτερα οταν ζητησα να το στειλω πισω ..μου λεγαν οχι κανε reset..καντο firmware update χωρις να αναλαμβανουν ευθυνη αμα γινει bricked. Νωριτερα εκαναν και ενα μηνα για να μου το στειλουν ! και ενα ακομα φυσικα για να το παραλαβω

Το χειροτερο ομως εγινε σε φιλο..οπου το στειλαν εντελως αλλο μοντελο (το πηρε σε happy hour) και του λεγαν οτι μπορουν να του στειλουν οποιοδηποτε κινητο παρομοιο (μονο παρομοιο δεν ηταν..λιγοτερη μνημη..μικροτερη αναλυση η οθονη..εντελως no name) ..και οταν το εστειλε πισω δε παραληφθηκε ποτε απο αυτους υποτιθεται..και εν τελει δε πηρε ποτε ουτε τα φραγκα του πισω , ουτε το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Professional Chinese Phones Supplier -To2c.com

Wholesale Original Chinese brand mobile phones

Wholesale Cheaper China Android Smart Phone,Cheaper China Android Tablet PC free shipping

Αυτα ειναι αξιοπιστα μαγαζια, που εχει ψωνισει πολυς κοσμος χωρις θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Professional Chinese Phones Supplier -To2c.com

Wholesale Original Chinese brand mobile phones

Wholesale Cheaper China Android Smart Phone,Cheaper China Android Tablet PC free shipping

Αυτα ειναι αξιοπιστα μαγαζια, που εχει ψωνισει πολυς κοσμος χωρις θεματα.

Ευχαριστώ! :) Κανένα site για πραγματάκια εκτός από κινητά;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.