Jump to content



Youtube Copyrights Προβλήματα / Ενδοιασμούς


Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα..

Πρόσφατα έφτιαξα και εγώ ένα κανάλι και πιστεύω ότι θα αρχίσω να ασχολούμε επί του θέματος..

Το θέμα μου για την ώρα είναι τα Copyrights

Φυσικά δεν χρησιμοποιώ ότι να νε μουσική που την βρίσκω στο internet την κατεβάζω και την βάζω στο βίντεο..

Μέχρι στιγμής στο κανάλι μου έχει γίνει Claim το Video/α στα οποία η μουσική παίζετε φυσικά In Game.. In game τραγούδι και έπιασε το Bot για Claim..

Φυσικά έκανα Dispute και χρησιμοποιώ το γνωστό Copy / Paste

Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of fair use

Και έγινε Rejected και βγάζει την επιλογή Appeal τώρα..

Να γυρίσω λίγο πίσω (Για να καταλάβω πως λειτουργεί το σύστημα)

Αφού έγινε Copyright Claim δεν σε αφήνει να κάνεις το βίντεο Monetized

Και έτσι δεν έχεις έσοδα..

Από ότι κατάλαβα τα έσοδα στο Youtube είναι όταν κάνεις το βίντεο Monetized και έτσι από τις διαφημίσεις και τα Click έχεις έσοδα..

Διορθώστε με άμα κάνω λάθος..

Επίσης πρόσφατα έγινε Partner με ένα Network και απευθείας μου βγήκε ξανα η επιλογή Μonetized σε όλα τα βίντεο..

Τώρα κανονικά τι κάνεις σε αυτές τις περιπτώσεις αφού έχεις φτάσει σε αυτό το σημείο?

Remove Claimed Song? η Acknowledge και χώνεσε στο Monetized?

Και άμα κάνεις αποδοχή εσύ τι έσοδα σε γενικό σύνολο έχεις? η δεν έχεις?

Για την ώρα και φυσικά δεν με νοιάζουν έσοδα λεφτά κτλπ απλά θέλω λίγο να καταλάβω πως λειτουργει το σύστημα

Τα έσοδα έρχονται μέσω του Monetized η υπάρχει άλλος τρόπος και τα έχω μπερδέψει εγώ..

Και τα υπόλοιπα τα συζητάμε..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.