Jump to content



Καρτα ηχου/Μοnitors


Recommended Posts

Δε νομιζω ,καταρχάς εγω εχω rokit κανα δυο χρονια κολλητά στο ίδιο μονιτορ ,και κατά δεύτερον ,εχω την εντύπωση πως μονο οι οθόνες με καθοδικό σωλήνα (οι crt) είχαν τέτοια θέματα ,γιατί σαν αρχή λειτουργίας το πυροβόλο ,επηρεαζόταν παρα πολυ απο διαφορα ηλεκτρομαγνητικά δυναμικά απο εξωτερικούς παράγοντες.

Οι πιο παλιοι είχαν δει ίσως παλιές tv να πρασινίζουν .

Ο μάστορας που τις "εσιαχνε" είχε συνήθως ενα απλο ηλεκτρομαγνητη χειροποίητο ,και με μια μαεστρικη κυκλική κίνηση ,έδιωχνε την πρασινιλα.

Παλιές καλες εποχές με το πασοκ ,που τέτοιες "επισκευές" είχαν κανει τους μάστορες πλούσιους.

(Και 25.000 δρχ τοτε για μια απομαγνητιση,και εγω επαιρνα 500-1000δρχ μεροκάματο ,πιτσιρικάς γαρ)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο τους ενισχυτές που εχουν μεσα παιζει να μου χαλάσουν την οθονη μου ?
Σε CRT υπάρχει αυτό το πρόβλημα, γιατί τάραζες το πυροβόλο μέσα.

Σε LCD/LED δεν έχεις θέμα.

Όταν απομάκρυνα την CRT μου από τα ηχεία δεν ταραζόταν άλλο ^_^

η πρασινίλα που λέει ο @das είναι όταν τα ηχεία δεν έχουν θωράκιση, τα φτηνά συνήθως η τα άλλα για εξωτερικούς χώρους ήταν έτσι. Σε CRT δίπλα τα είχα τα monitor και δεν είχα θέμα (magnetic shield από τη μάνα τους).

Έγινε επεξεργασία από Pokemon640
Link to comment
Share on other sites

Hρθε και το Nanopatch! Το Setup ριχνει μασελες στο πατωμα....παει και ο θορυβος!

Eκλεισα ραντεβου αυριο να καθαρισω τα αυτια μου μεχρι μεσα, στον εγκεφαλο, για να τα χαρω στο maximum! :hehe:

Οποτε το κανω αυτο αισθάνομαι μετα οτι εχω την ακοή του Superman....για οσους το εχουν κανει καταλαβαινουν!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

διαβαζοντας τα σχολια σας για αυτά τα αφρωδη υλικα που τοποθετείς πανω τα ηχεια ,ειπα να δοκιμασω με τα τανοι που εχω και καθως δεν ειχα κατι σε αφρωδη υλικο ,θυμηθηκα ότι ειχα καπου ξεχασμενη μια παλια στολη κατάδυσης νεοπρεν 7μμ και λεω λες να κανει αυτό δουλεια?εκοψα λοιπον 2 διπλα κομματια και εβαλα τα ηχεια επανω....επαθα πλακα αλλαξε τελειως ο ηχος!!παλιοτερα περναγαν ολοι οι κραδασμοι στο γραφειο και μου εκαναν μασαζ στα χερια!!!το σημαντικοτερο είναι ότι στο bf4 βελτιωθηκε η κατευθυντικοτητα του ηχου!!καταλαβαίνεις τι ερχετε και από που!!!ρε τι μαθαινει κανεις!!

Link to comment
Share on other sites

IMAG0036.jpg

Nanopatch RespecT-αδουρα! :)

Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι βλεπουν τα ματακια μουυ :-O ?????????

TURBO-(SE)X πληκτρολόγιο ????????????????????????? :suicide2:

ουυυυυυυυυυυυ 666 ουυυυυυυυυυ 666 :shout:

Link to comment
Share on other sites

Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι βλεπουν τα ματακια μουυ :-O ?????????

TURBO-(SE)X πληκτρολόγιο ????????????????????????? :suicide2:

ουυυυυυυυυυυυ 666 ουυυυυυυυυυ 666 :shout:

Ναι ναι...εαν σου πω οτι με εχει βολεψει απίστευτα!!! Δεν το αλλαζω!!! :p

Turbo-X Πληκτρολόγιο Combo Ασύρματο DWLC-3000 - Πληκτρολόγια - plaisio.gr

....απο την αλλη το mouse το πεταξα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.