Jump to content



OnePlus One vs HTC m8


Ποιο απο τα δυο  

44 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Σημερα θα παραλαβω τον κινεζο λογικα

Με ψηνει να το κανω ανταλλαγη με μεταχειρισμενο htc m8 γιατι μου αρεσει εμφανισιακα και ειναι και φοβερη ποιοτητα κατασκευης.

Προερχομαι απο note2, οποτε ειμαι συνηθισμενος με μεγαλες συσκευες και 5.5 οθονη που εχει το oneplus.

Φανταζομαι γρηγορα θα συνηθισω και στην 5αρα του m8 βεβαια.

Ο oneplus υπερτερει σε hardware, καμερα, μεγεθος οθονης, μπαταρια, ελευθερια root.

Το Μ8 σε design, ποιοτητα, εμπιστευομαι το sense περισσοτερο απο CM.

Τι να κανω;;;

Βοηθεια!

Εχω βρει ενα m8 unlocked to all networks, gunmetal grey που μου αρεσει και χωρις σημαδια. Βεβαια δεν εχει αποδειξη, αλλα λογικα καλυπτεται μεσω ΙΜΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει chat-customer support να ρωτήσεις αν καλύπτετε;

Πολύ διαφορετικές πάντως οι συσκευές, αφού είσαι από note2 πάνε σε m8 έτσι για την αλλαγή και μιας και σου αρέσει τόσο πολύ εμφανισιακά και να το μετανιώσεις θα λογικά θα πιάσεις αρκετά καλή τιμή μεταπώλησης...

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη το m8 εχει 5" οθονη, οχι 4.7".

Ναι στο αγγλικο σερβις που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι καλυπτεται βαση ΙΜΕΙ μονο. Αρκει βεβαια να μην εχεις κανει τπτ αλλαγες κλπ. Βεβαια στην Ελλαδα το σερβις το εχει η arvato, που αυτο ειναι κακο...

Για εκει κλεινω και γω, το Μ8. Με προβληματιζει η καμερα, αλλα κυριως φαγητα φωτογραφιζω!:flag::flag:

edit:

Μολις μου εστειλε μαιλ οτι μιλησε με το καταστημα και θα του τυπωσουν την αποδειξη!!!!!!!!!

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

HTC M8 και απο εμενα παντως :) Ευτυχης κατοχος Μ7 εδω και ενα χρονο :) Ειναι σιγουρα η καλυτερη αγορα που εχω κανει ποτε απ ολες τις αποψεις. Επισης η HTC τουλαχιστον μ ολη τη σειρα One (Μ8,Μ7, mini etc) δεν αφηνει τα update στη μοιρα τους :) (Πηρα sense 6.0 6Χ μερες μετα που βγηκε στην Αμερικη :) ) Μονο η καμερα πιστευω θα σε "απογοητευσει". Δεν ειναι και απο τις καλυτερες που κυκλοφορουν. Τουλαχιστον στο Μ7 που εχω δεν ειναι οτι καλυτερο. Απ οσο εχω διαβασει Μ8 με Μ7 στην καμερα εχουν καλες διαφορες :) Επιπλεον σκεψου οτι αν ο κινεζος παθει τιποτα χτυπα ξυλο, το στελνεις πισω Κινα ? Αν ναι, μονο απο αυτη την αποψη για εμενα κανε ανταλλαγη. Δεν θα ρισκαρα να μεινω χωρις κινητο για 1+ μηνα :)

Edit: Επισης βαζω στα + την παρουσια Sense που θεωρω οτι ειναι ο καλυτερος stock launcher σε android συσκευες :)

Έγινε επεξεργασία από apostonikos
Link to comment
Share on other sites

To M8 ΔΕΝ έχει κάμερα...

αυτό για μένα είναι παράγων να μην το πάρω ούτε νεκρός.

Αν δεν σε νοιάζει, και δεν σε νοιάζει ΚΑΙ το έξτρα βάρος + μέγεθος (πιο χοντρό ατ λιστ) τότε δες το.

Link to comment
Share on other sites

Με νοιαζει λιγο, αλλα δεν ειναι στις τοπ προτεραιοτητες.

Αν δεν μου κανει, θα το πουλησω και θα παρω τον κινεζο πχ μετα οταν θα κυκλοφορει κανονικα!

btw:

in da office! ετρεξα σπιτι να το παρω απο τον κουριερ:hehe:

post-7649-1416078623,8865_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν τα αλλάζεις σαν τα πουκάμισα τότε δοκίμασε τα όλα μαζί σου, γιατί πολύ εύκολα τις λες τις αλλαγές και αν σε δεν απασχολεί η μανούρα τότε by all means.

Εγώ που έπαιξα με Μ8 μου φάνηκε προσωπικά (μετά απο S4 που έχω) τεράστιο και βαρύ.

Ναι φοβερό το αλουμίνιο δεν το συζητώ, έχω γράψει και στο παρελθόν πως αν είχε κάμερα θα το σκεφτόμουν σοβαρά πριν καταλήξω όπως πάει στο μήλο-6

Link to comment
Share on other sites

Στο Μ7 παντως το προβλημα της καμερας ειναι το αργο συγκριτικα μ αλλα κινητα Focus που κανει. Αργει αρκετα να κανει focus. Απο κει και περα εγω προσωπικα που ΔΕΝ ειναι στις προτεραιοτητες μου η καμερα μπορω να πω οτι βγαζει αξιοπρεπεστατες φωτογραφιες :) Δεν ειναι Iphone πχ που θεωρω οτι η καμερα τους για εμενα προσωπικα ειναι για γελια.

Δες και ενα συγκριτικο καμερων S5 vs M8 vs G2 vs Z2 vs 5S

Camera comparison: Sony Xperia Z2 vs Samsung Galaxy S5, LG G2, HTC One (M8), iPhone 5s

Link to comment
Share on other sites

Aπλα τωρα εχω την ευκαιρια δινοντας μονο £65 να παω απο note 2 σε htc m8 κανοντας χρηση του σπανιου για τη δεδομενη στιγμη one+one.

Aν δεν με βολεψει το m8 σιγουρα θα μπορεσω να βρω στο μελλον ευκολα ενα one+one να το αλλαξω!

Link to comment
Share on other sites

Τοτε OnePlus One, δεν εχουν καμια σχεση τα κινητα μεταξυ τους.

Το Sense κατα την γνωμη μου ειναι μια ηληθιοτητα που η ιδια η HTC αρνειται να το δεχτει!

[MENTION=10518]panos444[/MENTION] αλλαξε του γνωμη ρε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τοτε OnePlus One, δεν εχουν καμια σχεση τα κινητα μεταξυ τους.

Το Sense κατα την γνωμη μου ειναι μια ηληθιοτητα που η ιδια η HTC αρνειται να το δεχτει!

[MENTION=10518]panos444[/MENTION] αλλαξε του γνωμη ρε :hehe:

διαφωνω για το sense. Ακομα και στο hd2 πηγαινε καλα....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.