Jump to content



Rambo καλωδιο sata2


Recommended Posts

Ψαχνω ενα 90 degrees sata2 καλωδιο που οταν ειναι κλιπαρισμενο να εξεχει max 11mm απο το sata port και να μπορει να χωρεσει εδω: https://www.dropbox.com/s/1r87ttmlxvw8rcx/IMAG0436.jpg

Το προβλημα ειναι οτι οι πανω 3 θεσεις καλυπτονται απο την gfx.

Εχω ψαξει αλλα δε βρισκω κατι που να κανει ακριβως δουλεια. πχ αυτο εδω ισως να κανει οριακα δουλεια, αλλα ρωταω μηπως καποιος, καποτε, καπου εχει πετυχει κατι καλυτερο.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει κάποιο SATA 90 μοιρών της αγοράς και σου εξέχει πολύ; Εκτός κι αν μιλάμε για κάποιο "περίεργο" GPU cooler κανονικά όλα τα καλώδιο τέτοιου τύπου θα σε καλύψουν.

Δες αυτά μήπως σου κάνουν:

Υπολογιστες :: Καλώδια Η/Υ :: Sata Cable :: TRAGANT Sata Cable Data 10 Cm Γωνιακο 90" Latch 82469

Υπολογιστες :: Καλώδια Η/Υ :: Sata Cable :: Roline Sata Cable Data 0.5m Γωνιακο 90" 11.99.1556

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει κάποιο SATA 90 μοιρών της αγοράς και σου εξέχει πολύ; Εκτός κι αν μιλάμε για κάποιο "περίεργο" GPU cooler κανονικά όλα τα καλώδιο τέτοιου τύπου θα σε καλύψουν.

Δες αυτά μήπως σου κάνουν:

Υπολογιστες :: Καλώδια Η/Υ :: Sata Cable :: TRAGANT Sata Cable Data 10 Cm Γωνιακο 90" Latch 82469

Υπολογιστες :: Καλώδια Η/Υ :: Sata Cable :: Roline Sata Cable Data 0.5m Γωνιακο 90" 11.99.1556

Δυστυχως οταν πηρα τη καρτα δεν υπολογισα στο μεγεθος της. Εχω οριο και στο υψος (μεταξυ sata port και gpu) αλλα και στο "μηκος" γιατι στη συγκεκριμενη θεση χτυπαει πανω στο heatsink. Οποτε χρειαζομαι κατι μικρο και ευκαμπτο...

[MENTION=5302]stemac[/MENTION] Αυτό που έφερες ως παράδειγμα είναι απ' ότι έχω δει η μόνη σου ελπίδα.

θα δοκιμασω να ζορισω οσο γινεται ενα κλασικο 90 καλωδιο και μετα με βλεπω να παραγγελνω αυτα. Με βλεπω με 25$ καλωδιο το οποιο απο οτι διαβασα στα comments ειναι και υπερ ευαισθητο!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω χρησιμοποιήσει το silverstone θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

Μερικές φωτο εδώ

http://www.thelab.gr/cases-reviews/silverstone-milo-ml07-review-o-kalos-o-137136.html?garpg=6#content_start

Πάτα και τα links.

Απο την άλλη δε κατάλαβα τα 25$. Μένεις Αμερική;

Αν όχι υπάρχει και Ελλάδα

SILVERSTONE SST-CP11 SUPER LOW PROFILE SATA CABLE 30CM - ACCESSORIES -

Link to comment
Share on other sites

φτιάξε λίγο καλύτερα και το 24πινο να μη κτυπάει στη κάρτα πάνω.

δε ακουμπαει αν και γενικα το airflow της gpu ειναι gtp γτ το intake εχει 2cm? απο το hdd cage, αμα δε προσεχεις αυτα παθαινεις :p

Επειδή το έχω χρησιμοποιήσει το silverstone θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

Μερικές φωτο εδώ

http://www.thelab.gr/cases-reviews/silverstone-milo-ml07-review-o-kalos-o-137136.html?garpg=6#content_start

Πάτα και τα links.

Απο την άλλη δε κατάλαβα τα 25$. Μένεις Αμερική;

Αν όχι υπάρχει και Ελλάδα

SILVERSTONE SST-CP11 SUPER LOW PROFILE SATA CABLE 30CM - ACCESSORIES -

οχι απλως ειμαι λαλακας, ουτε καν σκεφτηκα να κοιταξω απο ελλαδα για καποιο λογο, σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.