Jump to content



Αγορά καινουργιου υπολογιστή


Recommended Posts

Καλησπέρα

είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα τη γνωμη σας σχετικα με εναν καινουργιο υπολογιστή που θελω να αγορασω

Εχω ήδη επιλέξει τα πιο πολλα κομμάτια του εκτος απο 2-3 στα οποια αν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι

Μητρικη : Gigabyte z97x gaming GT

Ram : Kingston HyperX Beast DDR3 16GB (2x8Gb) 2133MHz

CPU : Intel Core i7 4820K (2011 , 3.7GHz , 10 Mb )

Σκληρός δίσκος : WD HDD Sata III 750 Gb scorpio blue

Drivers : 1. DVD-RW SAMSUNG SH-224DB 24x

2. Lite on Dvd-Rw iHas124-14 Black Bulk

Την γνώμη σας θα ήθελα για καποια κάρτα γραφικων και καποιο αναλογο τροφοδοτικό γιατι απο οσο ξερω πανε μαζί αυτά

Χρηση του υπολογιστή gaming , εγγραφη και επεξεργασια ταινιων γιαυτο και οι 2 driver ,multimedia γενικα .

Κάρτα γραφικων σκεφτόμουν την GTX760 αλλα δεν είμαι σιγουρος το ποσο καλη είναι .

PS. Θα ήθελα το κόστος της κάρτας + του τροφοδοτικού να μην ξεπερνάει τα 350€

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλησπέρα φίλε μου, καλώς ήρθες.

Κάποια πράγματα δεν κολλάνε!

cpu 4790k

hdd θα βάλεις ssd 250-6 gb (αυτός που έβαλες είναι για laptop ) και βάζεις extra hdd για αποθήκη 1 ή 2TB

σκληρό αν δεν έχεις ήδη.

Μητρική βάλε φθηνότερη για να ανεβάσεις το ποσό της κάρτας - τροφοδοτικού.

Κάρτα γραφικών r9 280 ίδια επίπεδα με την 760 http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?keyphrase=r9+280

PSU coolermaster v650s COOLERMASTER V650S 650W 80+ GOLD PSU (RS-650-AMAA-G1) -

Μνήμες πήγαινε σε μια απ'αυτές στα1866mhz http://www.skroutz.gr/c/56/mnhmes-pc-ram/f/46400_46405/1500-2120-MHz-2-modules.html?keyphrase=hyperx+fury

πάνε άνετα 2133mhz με 1,5V και ανάλογα 2400mhz..

Πέρα απ'αυτά για τι χρήση θα είναι το μηχάνημα μπορείς να πας και σε 4690k.

Θα κάνεις OC? Αν ναι θα χρειαστείς και μια ψήκτρα.

Τι κουτί έχεις?

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Oc οχι δεν θα κανω. Για τον σκληρο εκανα λαθος την ωρα που τα εγραφα :) εχω ηδη εναν ssd 120gb και εναν εξωτερικο 2TB . Κουτι δεν εχω βρει κάποιο ακομα λογω του οτι το αφησα τελευταιο . Όσο αναφορα την καρτα γραφικων θα προτιμουσα Nvidia . Για τις ram θα προτιμήσω αυτές που μου πες . Μητρικη δεν είναι καλη η απλα λογω τιμής ? Και με τον επεξεργαστή δεν καταλαβα που είναι το προβλημα :p

Κουτι σκεφτομουν κατι τετοιο http://www.e-shop.gr/in-win-gr-one-windowed-black-p-PER.911819

Έγινε επεξεργασία από icestain
Link to comment
Share on other sites

SSD προτίμησε 250gb οι τιμές ''πλέον'' είναι πιο προσιτές, τον 120GB θα τον γεμίσεις γρήγορα.

Αν πιστεύεις ότι με τα προγράμματα που θα βάλεις και κανα παιχνίδι δεν θα τον γεμίσεις (στον ssd αφήνουμε ένα 20-25% ελεύθερο χώρο για να δουλεύει σωστά) τότε πήγαινε σ'αυτόν που σκέφτεσαι.

Με το που βάλεις τον 120gb να ξέρεις θα είναι διαθέσιμος προς χρήση τα ~110GB.

Για την κάρτα τότε την gtx 760 (ή 770 και μπορείς με κάποιες αλλαγές mb/cpu αν το θες για παιχνίδια)

Για την τιμή αναφέρομαι στην μητρική.

O 4820k είναι για socket s2011 (είναι άλλη αρχιτεκτονική) δεν κουμπώνει στην μητρική που διάλεξες.

Για ποιον λόγο επέλεξες αυτόν τον επεξεργαστή?

Από την στιγμή που δεν θα κάνεις OC δεν θα πας σε ''k'' επεξεργαστή (ξεκλείδωτο) και σε μητρική αν θες να ανεβάσεις την συχνότητα στις μνήμες θα πας σε z97 chipset (αλλά σε πιο οικονομική)

αλλιώς βάζεις h97 μητρική 1600mhz μνήμες και εξοικονομείς αρκετά χρήματα τα οποία τα βάζεις αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν θα κάνεις OC δεν θα πας σε ''k'' επεξεργαστή (ξεκλείδωτο) και σε μητρική αν θες να ανεβάσεις την συχνότητα στις μνήμες θα πας σε z97 chipset (αλλά σε πιο οικονομική)

αλλιώς βάζεις h97 μητρική 1600mhz μνήμες και εξοικονομείς αρκετά χρήματα τα οποία τα βάζεις αλλού.

αφου εχει να διαθεσει αρκετα χρηματα , καλυτερα να παει στον 4790Κ , ειναι μολις 25-30ε πιο ακριβος , με μεγαλυτερη συχνοτητα και σε περιπτωση που του την βιδωσει , μπορει να τον πουλησει και πιο ευκολα

Link to comment
Share on other sites

αφου εχει να διαθεσει αρκετα χρηματα , καλυτερα να παει στον 4790Κ , ειναι μολις 25-30ε πιο ακριβος , με μεγαλυτερη συχνοτητα και σε περιπτωση που του την βιδωσει , μπορει να τον πουλησει και πιο ευκολα

Θα πρέπει να βάλει και μια ψύκτρα.

Από άποψη μεταπώλησης σωστά τα λες.

Ακόμα όμως δεν έχει αναφέρει για ποια χρήση το θέλει.

Τα χρήματα όπως θέλει τα ξοδεύει :)

Link to comment
Share on other sites

Τον επεξεργαστή τον επελεξα λογω καλης συχνοτητας κ καλης σχετικά μνήμης cashe ( αν το γραφω σωστα ) 10mb γιατι μου ειπαν οτι μετράει αρκετα στον επεξεργαστή ενω ο 4790Κ εχει 4ghz αλλα 8mb cashe . Οποτε δεν ξερω ποιος είναι καλύτερος . Η μητρική ανεφερε οτι είναι συμβατη με ολους τους i7 οποτε υπεθεσα οτι θα ειναι οκ.

Οσο αναφορα τις μνημες θα αγοραω τισ 1833 που μου προτεινες καο θα ανεβασω συχνοτητα στα 2100.

Την χρηση την εχω αναφέρει στην αρχη . Κυριως gaming multimedia εγγραφη ταινιων και επεξεργασια σε ερασιτεχνικό επίπεδο ομως. Αν μειωθει το κοστος απο αποψη μητρικης προτεινεις την 760 ή 770 ? Επισης τι ενοεις με κάποιες αλλαγες mb, cpu ?

Και το κουτι είναι ενταξει ?

Έγινε επεξεργασία από icestain
Link to comment
Share on other sites

Την χρηση την εχω αναφέρει στην αρχη . Κυριως gaming multimedia εγγραφη ταινιων και επεξεργασια σε ερασιτεχνικό επίπεδο ομως

Δεν το είδα καν!!!

Του κουτί δεν το ξέρω. Από χώρους έχει (ψύκτρα 18,5cm και 36.5cm max για κάρτα γραφικών)

Άλλο κουτί σ'αυτά τα χρήματα αν δεν σ'ενδιαφέρει να έχει παράθυροCORSAIR GRAPHITE SERIES 730T CORSAIR GRAPHITE SERIES 730T FULL-TOWER CASE -

Η μητρική ανεφερε οτι είναι συμβατη με ολους τους i7 οποτε υπεθεσα οτι θα ειναι οκ.

Για τους i7 σε s1150 socket αναφέρεται GIGABYTE TECHNOLOGY Socket 1150 - Intel Z97 - GA-Z97X-Gaming GT (rev. 1.0)

Αυτήν την περίοδο 300 - 300+ για 770 με 2gb ram δεν θα έδινα, αν θες 770 κοίτα σε αγγελίες θα βρεις gtx770 με λίγους μήνες χρήσης κοντά στα 200€ και gtx780 300-350€.

ASROCK Z97 EXTREME4 αυτή εδώ έχει αρκετά πράγματα και έχει και 8 sata ports

ASROCK Z97 EXTREME4 RETAIL -

Αν κάνεις την δουλειά σου και δεν έχεις ανάγκη τόσα sata ports (με 6)

ASUS MAXIMUS VII RANGER ASUS MAXIMUS VII RANGER RETAIL -

GIGABYTE G1.SNIPER Z97 GIGABYTE G1.SNIPER Z97 RETAIL -

υπάρχουν κι άλλες..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδα καν!!!

Του κουτί δεν το ξέρω. Από χώρους έχει (ψύκτρα 18,5cm και 36.5cm max για κάρτα γραφικών)

Άλλο κουτί σ'αυτά τα χρήματα αν δεν σ'ενδιαφέρει να έχει παράθυροCORSAIR GRAPHITE SERIES 730T CORSAIR GRAPHITE SERIES 730T FULL-TOWER CASE -

Το κουτι θα προτιμουσα να έχει παράθυρο

Για τους i7 σε s1150 socket αναφέρεται GIGABYTE TECHNOLOGY Socket 1150 - Intel Z97 - GA-Z97X-Gaming GT (rev. 1.0)

Αυτο που ειπα όμως για την cache δεν ισχυει ?

Αυτήν την περίοδο 300 - 300+ για 770 με 2gb ram δεν θα έδινα, αν θες 770 κοίτα σε αγγελίες θα βρεις gtx770 με λίγους μήνες χρήσης κοντά στα 200€ και gtx780 300-350€.

Γιατί θα βγει κάποια καλυτερη ή δεν αξίζει τα λεφτα της ?

ASROCK Z97 EXTREME4 αυτή εδώ έχει αρκετά πράγματα και έχει και 8 sata ports

ASROCK Z97 EXTREME4 RETAIL -

Αν κάνεις την δουλειά σου και δεν έχεις ανάγκη τόσα sata ports (με 6)

ASUS MAXIMUS VII RANGER ASUS MAXIMUS VII RANGER RETAIL -

GIGABYTE G1.SNIPER Z97 GIGABYTE G1.SNIPER Z97 RETAIL -

υπάρχουν κι άλλες..

Link to comment
Share on other sites

1920x1080 στη μια οθονη και 1680 στην αλλη

μια χαρα, ρωτησα γιατι πολλες φορες παιρνουν μηχαναμητα τοσο δυνατα και εχουν κατι 17-αρες με 1280x1024 που δε βγαζει νοημα απο θεμα γραφικων.

Προσωπικα μαρεσει να αγοραζω οσο γινεται value for money μηχανηματα, γιαυτο και θα σου προτεινα i5 4690k, o οποιος στις περισσοτερες εφαρμογες δεν εχει διαφορες. Ισως σε rendering ο i7 να ειανι λιγο καλυτερος, αλλα μια και παιζεις παιχνιδια, εγω θα εκοβα λιγο απο cpu και απο mobo με "περιττα" extra και θα εδινα για καρτα γραφικων και τροφοδοτικο. Οσο αφορα την μνημη μη τρελενεσαι, δε θα δεις διαφορες απο 1866mhz σε 2000+ μιας και τα 1600 συνηθως ειναι υπεραρκετα. Αποψη μου παρε 16gb με καλα timings και εισαι μια χαρα και καλυμμενος για ram-depended εφαρμογες.

Επισης θα εδινα αρκετο βαρος στο κουτι και σε καλο στησιμο με σωστη τοποθετηση fans και μια καλη ψυκτρα cpu ωστε να ειναι και ομορφο οπτικα αλλα να στο κραταει δροσερο και χωρις πολυ θορυβο.

+ Ενα καλο τροφοδοτικο (οχι πολλα watts απαραιτητα)

++ ταιριαξε και λιγο τα χρωματα μεσα ετσι να το βλεπεις και να καμαρώνεις :upside:

+++ δε ξερω τη περιφεριακα εχεις, παντως ειναι ωραια αισθηση μαζι με τον πυργο να αναβαθμιζεις και τα τριγυρω (keyboard, mouse, mousepad). Για οθονη δε λεω γιατι ανεβαζεις αρκετα το budget. Αλλα γενικα περα απο τη δυναμη του pc ειναι ωραιο να γινεται μια ολικη ανανέωση.

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4602]Bonito[/MENTION] θα προτιμουσα i7 . Αν εχεις να προτείνεις καποιον.

για την ram πρέπει να χεις δικιο δεν θα δω τρελες διαφορες . Οταν λες καλα timings επειδη δεν ειμαι κ εξπερ μπορεις να μου πεις καποια ενδεικτικά ? Ας πουμε 9-9-9-24 ειναι καλα ?

Επιπλέον αν εχεις να προτείνεις καποια καρτα Nvidia παντα και ενα αναλογο τροφοδοτικο.

το κουτι που εστειλα πιο πανω δεν καλυπτει το θέμα με τα fans ?

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος να προτείνει καποια σύνθεση δικια του μέχρι 1200€ με επεξεργαστή i7 και καρτα γραφικων nvidia ( και μητρικη κατα προτιμηση gigabyte) και κουτι windowed full tower ? Οσο αναφορα το θεμα σκληρου δεν χρειάζεται να ειναι στη σύνθεση μεσα λογω του οτι εχω ηδη.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4602]Bonito[/MENTION] θα προτιμουσα i7 . Αν εχεις να προτείνεις καποιον.

για την ram πρέπει να χεις δικιο δεν θα δω τρελες διαφορες . Οταν λες καλα timings επειδη δεν ειμαι κ εξπερ μπορεις να μου πεις καποια ενδεικτικά ? Ας πουμε 9-9-9-24 ειναι καλα ?

Επιπλέον αν εχεις να προτείνεις καποια καρτα Nvidia παντα και ενα αναλογο τροφοδοτικο.

το κουτι που εστειλα πιο πανω δεν καλυπτει το θέμα με τα fans ?

i7 ειναι ο 4790K (συνισταται για overclock) και ο non-k 4790 (ειναι ακριβως ιδιος απλα δεν ειναι για overclock)

Οποτε στο θεμα του επεξεργαστη ειναι δικια σου επιλογη. Απλα υπολογισε μηπως στο αμεσο μελλον θες να τον τσιμπησεις ελαφρως.

Η επιλογη της μητρικης ειναι βαση του επεξεργαστη. Υπαρχουν οι Z97(oc) και οι H97(no oc). ΠΧ. α παρεις τον non-k δεν υπαρχει κανενας λογος να παρεις Ζ97. Οπως και αν παρεις 4790k δεν υπαρχει λογος να παρεις H97.

Καρτες γραφικων οπως σου ειπε και καποιος πιο πάνω εφοσον θες να πας σε nvidia, δε ξερω κατα πόσο αξιζει να αγορασεις καινουργια, μιας και σε 2-3 μηνες βγαινουν οι καινουργιες. Μια μεταχειρισμενη με υπολοιπο εγγυησης δεν εχει να ζυλεψει τιποτα απο μια καινουργια και θα κερδισεις σε κοστος. Νομιζω μια 770 2GB ή 280X 3GB ειναι νορμαλ λύσεις. (Ποια ειναι τα βασικα σου παιχνιδια; που θες να εχεις το μαξιμουμ αποτελεσμα;)

Τροφοδοτικο, διαλεγεις πρώτα ποσα Watt χρειαζεσαι και μετα πας σε "ποιοτητα"(efficiency, bronze, silver, gold...). Αν και μετα απο καποια Watt ειναι ολα ποιοτικα θα ελεγα. Να σου πω καποιο συγκεκριμενο δεν ξέρω μιας και μπορει να βρεις κατι σε προσφορα τι στιγμη που θα κανεις τι διαφορα. Οποτε εγω στη θέση σου θα εφτιαχνα μια λιστα με 3-4 μαρκες και ενα ευρως Watt. Νομιζω 550-800W ειναι υπεραρκετα. μια γρηγορη ματια θα κοιταζα κατι σαν αυτό

Το κουτι μια και ειναι και προσωπικη αποψη το design θα ελεγα να μπεις να δεις στα λεφτα που θες να ξοδεψεις ποια σου αρεσουν. Στειλε μερικα λινκ εδω να σου πουν αποψεις τεχνικου περιεχομενου. Εμενα μαρεσουν τα Corsair τα κουτια και τελευταια αυτα τα τετραγωνισμένα.

μνημες ναι cas 9 ειναι καλο αλλα εχει σχεση και αν ειναι 1.5 ή 1.65V. Ισως καποιες σαν αυτές

*Θα τα πάρεις απο ενα μαγαζι ή ενα ενα απο skroutz?

** δε ξερω αν σε ενδιαφερει, ρίξε μια ματια στις ΠΩΛΗΣΕΙΣ του φορουμ, μπορει να βρείς κατι πολύ συμφέρον και εντώς εγγύησης

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4602]Bonito[/MENTION] ωραιος φιλε με ξεμπερδέψες αρκετα μπορω να πω οποτε θα κανω μια νεα λιστα συμφωνα με ολα τα παραπάνω . Τα κομμάτια ενα ένα απο διάφορα καταστήματα πλαίσιο skroutz ανάλογα την τιμή .

Θα ριξω αργοτερα και μια ματιά στις πωλήσεις που μου πες απλα επειδη οπως σου είπα δεν είμαι εξπερ σε αυτα δεν ξερω πως ακριβως θα καταλαβω αν η μεταχειρισμενη καρτα είναι οκ ή οχι :p

*ψυκτρα θα χρειαστεί οπωσδηποτε? Δεν εχει δικιά του ο επεξεργαστής?

Έγινε επεξεργασία από icestain
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4602]Bonito[/MENTION] ωραιος φιλε με ξεμπερδέψες αρκετα μπορω να πω οποτε θα κανω μια νεα λιστα συμφωνα με ολα τα παραπάνω . Τα κομμάτια ενα ένα απο διάφορα καταστήματα πλαίσιο skroutz ανάλογα την τιμή .

Θα ριξω αργοτερα και μια ματιά στις πωλήσεις που μου πες απλα επειδη οπως σου είπα δεν είμαι εξπερ σε αυτα δεν ξερω πως ακριβως θα καταλαβω αν η μεταχειρισμενη καρτα είναι οκ ή οχι :p

Τσεκαρεις οτι υπάρχει υπολοιπο εγγυησης, πολλοι επισης διατειθενται να κανουν "προβα" λειτουργιας στο χορο τους συνηθως. Αν και νομιζω ειναι λιγες οι περιπτωσεις που υπήρχαν προβληματα σε αυτο το φορουμ. Προσωπικα δε θυμαμαι θέμα να κατηγορειται κάποιος. Καλο timing ειναι επισης λιγο πριν ή οταν ανακοινώνονται οι καινουργιες, οπου ειναι πολλοι που απλα θέλουν να τις ξεφορτωθουν

Ριξε μια ματια στο θεμα "Δειξε το κουτι σου" νομιζω λεγεται. Εχει πολλα ομορφα στισήματα που μπορεις να πάρεις ιδέες και αν καποιο σαρεσει να ρωτήσεις τον χρήστη για παραπάνω πληροφορίες.

** 'Ασχετο και ισως και αδιαφορο: Δε βάζεις το ύπαρχον pc σε μια καλή τιμουλά μαζι με οθονες και παρελκομενα για πώληση (εκτος αν εισαι πολυ χαρουμενος με αυτα που έχεις) να ανεβασεις το budget και να τα έχεις ολα καινουργια (μετράει). Οθονη πλεον παιρνεις πολυ καλη και σε πολυ καλη τιμή. Απλα το λέω γιατι χτίζεις ενα ΠΟΛΥ καλο pc και θα ήταν αμαρτια να το συνδιασεις με παλια παρελκόμενα.

Ψυκτρα αυτη που εχει ο επεξεργαστης ειναι λίγο απαράδεκτη. Τι δουλεια σου την κάνεις αλλα με πολυ λίγα χρήματα παιρνεις μία πολυ πιο αποδοτική. Δε θα πρότεινα γομαροψυκτρα, μιας και δεν θα κάνεις overclock αλλα και γιατι προσωπικα μου φαινονται κακασχημες. Μπορεις να ξεκινησεις με αυτη που έχει και βλέπεις. Δώσε βάρος στους ανεμηστήρες του κουτιου. Να έχεις καλή κυκλοφορια αέρα.

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα αλλα επειδή χρησιμοποιώ καθημερονα τον υπολογιστή τον τωρινο λογω καποιας δουλειας που κανω πρεπει να εχω ετοιμο τον καινουργιο ωστε να συνεχίσω την δουλεια σε αυτον και μετα μπορω να πουλησω τον αλλο.

Η οθονη 1920 αναλυση ειναι αγορασμενη πριν ενα μηνα αρα καινουργια και η 1680 την χρησιμοποιω μονο ως δευτερο μονιτορ οποτε δεν με νοιαζει να την αλλαξω. Οσο για ακουστικά ποντικι πληκτρολογια είναι ενος χρονου κ χρυσό πληρωμένα :p

Έγινε επεξεργασία από icestain
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=32880]icestain[/MENTION]

Μια αλλη ιδεα αν σε βολευει ειναι να αγορασεις τα παντα εκτος απο καρτα γραφικων. Φημες λενε οτι θα βγουνε σύντομα οι nvidia 800 σειρα.

Ειτε μενεις με την καρτα του i7, ειτε με την υπάρχον καρτα γραφικων. Μιας και αυτα τα κομματια ειναι στανταρ και δεν θα αλλαξουν οι ισοροπιες του συντομα.

Ετσι θα κερδισεις λιγο χρονο ωστε να βρεις, ειτε μια καλη μεταχειρισμένη (θα πέσουν οι τιμες με την αφηξη των καινουργιων και θα υπαρχουν περισσοτερες αγγελιες) ή θα πάρεις μια απο την καινούργια σειρά που φιμολογούνται σε χαμηλότερες τιμές και λιγοτερο ενεργοβόρες. Επίσης θα κερδισεις χρονο ώστε να πουλησεις το προηγουμενο pc και να αυξήσεις το budget.

Σκεψου το. Bargaining power :whistling!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=32880]icestain[/MENTION]

Μια αλλη ιδεα αν σε βολευει ειναι να αγορασεις τα παντα εκτος απο καρτα γραφικων. Φημες λενε οτι θα βγουνε σύντομα οι nvidia 800 σειρα.

Ειτε μενεις με την καρτα του i7, ειτε με την υπάρχον καρτα γραφικων. Μιας και αυτα τα κομματια ειναι στανταρ και δεν θα αλλαξουν οι ισοροπιες του συντομα.

Ετσι θα κερδισεις λιγο χρονο ωστε να βρεις, ειτε μια καλη μεταχειρισμένη (θα πέσουν οι τιμες με την αφηξη των καινουργιων και θα υπαρχουν περισσοτερες αγγελιες) ή θα πάρεις μια απο την καινούργια σειρά που φιμολογούνται σε χαμηλότερες τιμές και λιγοτερο ενεργοβόρες. Επίσης θα κερδισεις χρονο ώστε να πουλησεις το προηγουμενο pc και να αυξήσεις το budget.

Σκεψου το. Bargaining power :whistling!

με την καρτα της μητρικης θα την παλευει το pc ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.