Jump to content



Αγορά καινουργιου υπολογιστή


Recommended Posts

Προτάσεις σου έγιναν και εξηγήσεις σου δόθηκαν. Δυστυχώς θεωρείς κράξιμο ότι δεν συμφωνεί με ότι έχεις ήδη προαποφασισμένο. Δεν είναι έτσι όμως. Και να πεις ότι μπορούν να γίνουν και ολοκληρωμένες προτάσεις; Πώς να γίνουν αφού δεν λες καν πόσα δίνεις. Πρώτη φορά το συναντώ αυτό το πράγμα τόσα χρόνια σε σχετικά fora. Έχω μεγάλη περιέργεια πάντως για το τελικό αποτέλεσμα. Εντελώς φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εξαρτάται. Από τα 30 στα 40 κάνουν τεράστια. Από τα 50 στα 60 μικρή. Από τα 110 στα 120 καμία. Όταν θα σκάσει στο κοντινό μέλλον ένα πολύ βαρύ παιχνίδι, με τα 40 θα παιζεις, με τα 30 θα βλαστημάς.

Link to comment
Share on other sites

MSI Z97S SLI Plus | Skroutz.gr 130€

στο eshop την έχουν ~150€

έχει τα usb που θέλεις, 8 sata ports κτλ.

Για τον επεξεργαστή θα το κρίνεις ο ίδιος, ή 4690k ή 4790k για το gaming που τους θέλεις θα είσαι στα ίδια, αυτό που πρέπει να

κοιτάξεις είναι τι ανάγκες έχεις από την κάρτα γραφικών.

Link to comment
Share on other sites

MSI Z97S SLI Plus | Skroutz.gr 130€

στο eshop την έχουν ~150€

έχει τα usb που θέλεις, 8 sata ports κτλ.

Για τον επεξεργαστή θα το κρίνεις ο ίδιος, ή 4690k ή 4790k για το gaming που τους θέλεις θα είσαι στα ίδια, αυτό που πρέπει να

κοιτάξεις είναι τι ανάγκες έχεις από την κάρτα γραφικών.

τελεια η μητρικη εχει ολα αυτα που θελω και ειναι αυτο που ζηταω

παμε και καρτα γραφικων τωρα . μου προτεινεις 780 καθαρα? και αν ναι με τι επεξεργαστη

Link to comment
Share on other sites

τελεια η μητρικη εχει ολα αυτα που θελω και ειναι αυτο που ζηταω

παμε και καρτα γραφικων τωρα . μου προτεινεις 780 καθαρα? και αν ναι με τι επεξεργαστη

4690k ανεξαρτήτως καρτας γραφικων γιατι o cpu σε καλυπτει.

Καρτα γραφικών 780. (Αν θα τι βρεις μεταχειρισμενη η θα την παρεις καινουργια ειναι καθαρα δικο σου θέμα).

Link to comment
Share on other sites

Για την κάρτα γραφικών θα μιλήσω για μένα όπως και έκανα, έψαχνα για μεταχειρισμένη gtx780 αλλά

δεν βρήκα (είτε δεν βρήκα στην τιμή που ήθελα ή είτε κάποιες που μου έκαναν δεν τις πρόλαβα)

και τελικά πήρα μια r9 280 επειδή δεν ήθελα να δώσω παραπάνω από 200€, της ανέβασα και λίγο τα ρολόγια και παίζει μια χαρά η καρτούλα

(έπαιξα watch dogs όλα high και κάποια ultra στις ρυθμίσεις χωρίς κανένα κόλλημα).

Κινήθηκα έτσι επειδή τέλη Οκτωβρίου αρχές Νοεμβρίου κυκλοφορούν οι 8χχ και δεν ήθελα να σκάσω το 400-50 σε 780.

Έχω κρατήσει τα λεφτά στην άκρη και ανάλογα θα κινηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Για την κάρτα γραφικών θα μιλήσω για μένα όπως και έκανα, έψαχνα για μεταχειρισμένη gtx780 αλλά

δεν βρήκα (είτε δεν βρήκα στην τιμή που ήθελα ή είτε κάποιες που μου έκαναν δεν τις πρόλαβα)

και τελικά πήρα μια r9 280 επειδή δεν ήθελα να δώσω παραπάνω από 200€, της ανέβασα και λίγο τα ρολόγια και παίζει μια χαρά η καρτούλα

(έπαιξα watch dogs όλα high και κάποια ultra στις ρυθμίσεις χωρίς κανένα κόλλημα).

Κινήθηκα έτσι επειδή τέλη Οκτωβρίου αρχές Νοεμβρίου κυκλοφορούν οι 8χχ και δεν ήθελα να σκάσω το 400-50 σε 780.

Έχω κρατήσει τα λεφτά στην άκρη και ανάλογα θα κινηθώ.

εχω βρει μια r9 280 μεταχειρισμενη 200ευρω με 36 μηνες εγγυηση αν δεν πουληθηκε. λες να παρω αυτη και οταν βγουν οι αλλες αν ειναι βαζω και μια δευτερη . απο αποψη θορυβου ειναι οκ ?

** αυτη εδω https://www.skroutz.gr/s/4023698/Asus-Radeon-R9-280X-3GB-DirectCU-II.html

Link to comment
Share on other sites

Από θόρυβο μια χαρά είναι, αλλού είναι το θέμα με την σειρά r9 280x, γενικά στις custom υλοποιήσεις

έχουν ανεβάσει παραπάνω τους χρονισμούς και θα στο πω ''χονδρικά'' 1 στις 2 έχουν θέματα με

artifacts. Αυτός που στην πουλάει ρώτησε τον αν εντάξει απ'αυτήν την άποψη.

Μπορεί να σου κάτσει και κομμάτι που είναι εντάξει, αν έχει θέμα την επιστρέφεις στο κατάστημα

εφόσον έχει εγγύηση και στην αντικαθιστούν.

Ο λόγος που αποφεύγουμε να στην προτείνουμε αυτός είναι. εγώ είμαι με την απλή r9 280

https://www.skroutz.gr/s/4693413/Asus-Radeon-R9-280-3GB-DirectCU-II-90YV0620-M0NA00.html

η κάρτα είναι ελάχιστα καλύτερη από gtx760.

edit

Μην σε πάρω απ'τον λαιμό, σου αναφέρω τι έκανα. Εσύ αν βιάζεσαι και θέλεις να τα δώσεις μια φορά και να μην ασχοληθείς για αρκετό καιρό

δες αν σε συμφέρει/βρεις καμία 780 σε αγγελίες μέχρι να στήσεις το μηχάνημα ή στην χειρότερη παίρνεις καινούργια.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

εχω βρει μια r9 280 μεταχειρισμενη 200ευρω με 36 μηνες εγγυηση αν δεν πουληθηκε. λες να παρω αυτη και οταν βγουν οι αλλες αν ειναι βαζω και μια δευτερη . απο αποψη θορυβου ειναι οκ ?

** αυτη εδω https://www.skroutz.gr/s/4023698/Asus-Radeon-R9-280X-3GB-DirectCU-II.html

Αλλη η 280 και αλλη 280x. Αμα βρηκες την x με 200 δεν είναι κακό. Εγω θα ακολουθουσα την φιλοσοφια του [MENTION=29341]idonthave[/MENTION] αλλα εξαρταται απο εσενα ποσο θελεις να ξανασχοληθείς

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.