Jump to content



SWITCH HDMI


Recommended Posts

Θέλω να συνδέσω στον Η/Υ 2 TV με HDMI (κρεβατοκάμαρα και σαλόνι) και θέλω να μπορώ να παίζουν και ταυτόχρονα σαν Clone (οτι βλέπω δηλαδη στην μια TV να βλέπω και στην άλλη ταυτοχρονα) έχετε να μου προείνετε κάτι? Βλέπω αυτό GOOBAY 60819 HDMI SWITCH 3-IN/1-OUT - αλλά μάλλον δεν παίζει ταυτόχρονα....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά. Λες να έχω θέμα ποιότιτας σήματος - ήχου με αυτό απο το ebay?

Link to comment
Share on other sites

O πωλητης φαινεται καλος κ με μπολικες αξιολογησεις. Αν κατι δεν σ'αρεσει του το τελος κ βρισκετε μια λυση.

Εχω ψωνισει στο παρελθον απο παρομοιο τυπο hdmi switch με διπλη εξοδο και δουλευει αψογα μεχρι και 3D.

ΕΣΥ αποφασιζεις :p

Link to comment
Share on other sites

βαλε το ενα στο hdmi και το αλλο στο DVI , το ιδιο πραμα ειναι :p

δεν έχει βρε, κοίτα την μητρική του.

Εγώ του ebay θα έπερνα αλλά παίζει να σε αργήσουν να στο στείλουν. Αλλιώς τα άλλα κοστίζουν ακριβά απο Ελλάδα, καλύτερα μετά να έπερνες μια απλή κάρτα γραφικών με διπλή έξοδο DVI-HDMI. ;)

Έγινε επεξεργασία από HellhammeR
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει βρε, κοίτα την μητρική του.

Εγώ του ebay θα έπερνα αλλά παίζει να σε αργήσουν να στο στείλουν. Αλλιώς τα άλλα κοστίζουν ακριβά απο Ελλάδα, καλύτερα μετά να έπερνες μια απλή κάρτα γραφικών με διπλή έξοδο DVI-HDMI. ;)

αυτήν δεν έχει στην υπογραφή ??

H97M-ITXac(m).jpg

__________________

INTEL CORE I5-4440S 3.30GHZ LGA1150 - BOX - ASROCK H97M-ITX/AC RETAIL - KINGSTON KHX16C10B1BK2/16X 16GB (2X8GB) DDR3 1600MHZ HYPERX BLACK SERIES DUAL CHANNEL KIT - COOLERMASTER RC-110-KKN2 ELITE 110 BLACK - SAMSUNG MZ-7TE120BW 840 EVO SERIES SSD 120GB 2.5'' SATA3 - WESTERN DIGITAL WD20PURX PURPLE SURVEILLANCE HARD DRIVE 2TB 3.5'' SATA3
Link to comment
Share on other sites

yeap έχετε δίκιο δεν το είδα ο τυφλός :o

Τότε ναι μπορεί να το κάνει dvi σε HDMI με τον ήχο να βγαίνει απο τα ηχεία για το PC

Και HDMI σε HDMI για την τηλεόραση.

Απλά δεν ξέρω αν θέλει να έχει και 3ο Monitor για το PC (όπου αναγκαστηκά πρέπει να το συνδέση στο vga) αλλά δεν γνωρίζω αν μπορούν να παίξουν 2 τηλεοράσεις και 1 monitor ταυτόχρονα απο την συγκεκριμένη μητρική, πρέπει να το δοκιμάσει.

Έγινε επεξεργασία από HellhammeR
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή το έχω έτσι δηλαδή την μια TV σε HDMI και την άλλη σε DVI αλλά είναι το θέμα του ήχου.... δεν θέλω να έχω ξεχωριστά ηχεία...ααα και έχω συνδέσει και 3ο μόνιτορ σε VGA και η μητρική δεν κλάταρε :clap:

Το να πάρω μια κάρτα γραφικών με διπλή έξοδο HDMI μέχρι 100 - 120 ευρώ εαν είναι και πολύ καλύτερη απο αυτήν που έχω δε με χαλάει. Έχετε να προτείνετε κάτι?

Έγινε επεξεργασία από GdamprXP
Link to comment
Share on other sites

GTX750 Gigabyte GeForce GTX750 2GB OC (GV-N750OC-2GI) | Skroutz.gr 2 hdmi / dvi-i / dvi-d

Gigabyte Radeon R7 250X http://www.skroutz.gr/s/4815589/Gigabyte-Radeon-R7-250X-1GB-OC-GV-R725XOC-1GD.htmlv 1 hdmi / 2 x Mini DisplayPort / 1 dvi

MSI Radeon HD7770 MSI Radeon HD7770 1GB | Skroutz.gr 1 hdmi / 1 DisplayPort / 1 dvi

υπάρχουν και κάποιες r9 250/250x με 1 hdmi / 1 DisplayPort / 1 dvi κτλ. ...

Link to comment
Share on other sites

GTX750 Gigabyte GeForce GTX750 2GB OC (GV-N750OC-2GI) | Skroutz.gr 2 hdmi / dvi-i / dvi-d

Gigabyte Radeon R7 250X http://www.skroutz.gr/s/4815589/Gigabyte-Radeon-R7-250X-1GB-OC-GV-R725XOC-1GD.htmlv 1 hdmi / 2 x Mini DisplayPort / 1 dvi

MSI Radeon HD7770 MSI Radeon HD7770 1GB | Skroutz.gr 1 hdmi / 1 DisplayPort / 1 dvi

υπάρχουν και κάποιες r9 250/250x με 1 hdmi / 1 DisplayPort / 1 dvi κτλ. ...

σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.