Jump to content



Δεν μπορω να εγκαταστησω μηχανη αναζητησης στο ubuntu


Cipioner

Recommended Posts

Στο ubuntu και συγκεκριμενα στο google, οταν προσπαθω να περασω μια μηχανη αναζητησης, οπως to youtube μου πεταει συνεχεια το συγκεκριμενο μηνυμα (screenshots).

O firefox ομως ειναι εγκατεστημενος και παρολα αυτα μολις παω να περασω οποιαδηποτε μηχανη αναζητησης, μου πεταει συνεχεια το συγκεκριμενο μηνυμα.

Καμια λυση?

Ευχαριστω.

post-31781-1416078734,0445_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Aυτο μου το κανει στον προεγκατεστημενο firefox που ειναι στο ubuntu, δεν εχω chrome.

Πηγαινεις στο παραθυρακι του google πανω δεξια, κλικαρεις, επιλεγεις διαχειριση μηχανων αναζητησης, επιλεγεις το youtube, προσθηκη στον firefox (screenshots), και μου πεταει το συγκεκριμενο μηνυμα

post-31781-1416078736,367_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μην πατήσεις "Προσθήκη στον Fifi", κάνε κλικ στο Youtube και όταν ανοίξει η σελίδα ξαναπήγαινε εκεί που είναι η διαχείρηση μηχανών αναζήτησης. Λογικά πρέπει να σου βγάλει μία επιλογή για προσθήκη.

Αλλιώς πήγαινε στην παρακάτω σελίδα και ξαναδοκίμασέ το

http://www.linuxmint.com/searchengines/anse.php?sen=Youtube&c=y

Link to comment
Share on other sites

Aυτο μου το κανει στον προεγκατεστημενο firefox που ειναι στο ubuntu, δεν εχω chrome.

Πηγαινεις στο παραθυρακι του google πανω δεξια, κλικαρεις, επιλεγεις διαχειριση μηχανων αναζητησης, επιλεγεις το youtube, προσθηκη στον firefox (screenshots), και μου πεταει το συγκεκριμενο μηνυμα

Στο 12.04 με τον Firefox 31.0 μου δούλεψε μια χαρά, θα το δοκιμάσω πιο μετά και στο 14.04 να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως επειδη ειναι εγκατεστημενο σε virtual, αλλα σε αλλα λειτουργικα (παλι virtual), εγκατασταθηκε κανονικα.

Edit: Δοκιμασες στον firefox τον προεγκατεστημενο, η εχεις περασει αλλη εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως επειδη ειναι εγκατεστημενο σε virtual, αλλα σε αλλα λειτουργικα (παλι virtual), εγκατασταθηκε κανονικα.

Edit: Δοκιμασες στον firefox τον προεγκατεστημενο, η εχεις περασει αλλη εκδοση?

Τις default εκδόσεις από τα repo, χωρίς κάποιο PPA. 64bit Xubuntu και στα 12.04 και στα 14.04.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.