Jump to content



Σπαζοκεφαλιά με φορματ σε λαπτοπ .


Recommended Posts

Καλησπέρα , και που λέτε ' παω να κανω ενα φορματ σε ενα hp pavilion dv6 το οποιο μου το φέρανε με 7 .

Κανω bootable ενα στικ και ξεκινάω να το φορμάρω και σταματάει εδώ .

IMG_20140904_134713411_HDR.jpg

Xαλασμένο image λέω ( ηταν απο θείο ) Κατεβάζω image απο την ms και το official tool της που κανεις bootable το stik .

Τα ιδια . Χτυπημένος δίσκος ? τα diagnose που εχει ενσωματωμενα το λαπτοπι στο βιος τον βγαζουν οκ καθως και το hd sentinel .

Ωραια . Παω να του περάσω ubuntu το παιρνει μια χαρα !!!! . Ξαναδοκιμάζω 7 . Φρυδια παλι . Τωρα κατεβώζω τα 8 .

help help help . :p:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σαν εξωτερικο και με το πρωτο tool που googlara ? :p

τπτ πάλι . Δοκιμάζω και με cd σε λιγο μπας και . Πολυ περίεργο πάντως . Να υπάρχει αραγε κανένα restore image στο site της hp η καπου αλλου . :S

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο google-tool ? Πιθανον να εχεις κ trojan τωρα στο pc... :hehe:

δες με το diskpart.

Eνα απο τα πρώτα εστω . Ειπαμε :p

Untitled.jpg

Αραγε να παιζει ρολο οτι το στικ ειναι usb3 και το laptopi εχει 2.0v θυρες?

Θα δοκιμάσω και με dvd . και βλεπουμε .

Link to comment
Share on other sites

Mε sata τον εκανα low καρφωμενο στο σταθερο . Τα usb τα αναφερα για την διαδικασια φορματ με το στικ . ( σορρυ δεν καταλαβα το σαν εξωτερικο πιο πανω . )

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα dvd και ειμαι στο πατρικο οπου ενα σταθερο που εχω στησει εδω το ειχα χωρις drive και γενικοτερα εχω κάνει άπειρα φορματ με στικ . Αυτο πρωτη φορα μου έτυχε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.