Jump to content



780 sli ή να περιμένω την 980????


Recommended Posts

εχω μια 780 msi lighting 1280mhz σε ενα 1080p monitor τα παιζω ολα max εκτος απο ssa msaa τα οποια ειτε τα κλεινω ειτε τα βαζω medium...τωρα σκεφτομαι να παω σε 1440p monitor κ και θα χρειαστω και αλλη δυναμη να παω σε sli 780 ή να περιμενω για 980.....

το μονιτορ ειναι αυτο:Monitors - ROG SWIFT PG278Q - ASUS

και το pc ειναι 4770κ 4,4ghz

samsung 840 pro 128

8gb ddr3 2400 trident

1300 evga psu

asus hero mobo

2tera baracuda

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα σού λεγα να πάς σε SLI.. Γιατί δεν πούλας και την lightning και να πας κατευθείαν σε καμία 295Χ2?? Και το 780SLI μια χαρά είναι βέβαια, απλά γιατί να μην πάρεις το κτήνος να γουστάρεις?:p

Link to comment
Share on other sites

η 980 δε θα εχει τρελη διαφορα για να αξιζει η αλλαγη ή για να τη συγκρινεις με 780 SLI...

Πιστευω μεινε οπως εισαι, για 1080p εισαι αρχοντας, κανε τις κινησεις σου να πας σε 1440 και κερδισε χρονο, και αμα βγουν οι 970/980 , εχοντας και εκεινα τα δεδομενα βλεπεις... στη χειροτερη περιπτωση μπορει να παρεις αρκετα οικονομικοτερα τη δευτερη 780 να κανεις το SLI τοτε...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
να ρωτήσω και εγώ η 780 8a ποστηρίζει DirectX 12 αυτό είναι το πιο κύριο αν κάποιος να αλλαγή κάρτα γιατί λένε θα έχει μεγάλη διαφορα από τους DirectX 11

όλη η σειρά GTX 700 θα υποστηρίζει DirectX 12 όταν βγει

(καθώς και όλες οι υπόλοιπες μέχρι την σειρά GTX 400 λογικά...)

Link to comment
Share on other sites

όλη η σειρά GTX 700 θα υποστηρίζει DirectX 12 όταν βγει

(καθώς και όλες οι υπόλοιπες μέχρι την σειρά GTX 400 λογικά...)

τότε καλο πάμε να βρούμε μια μεταχειρισμένη 780 να sli πιο φτηνά και πιο καλά από μια 980

garthas20 ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ 780 LIGHTNING!!!!

Γιατί?

και εγώ αυτή έχω καλή καρτούλα είναι ειδικά αν αλλαγής τα bios κάτι που δεν ξέρω να το κάνω :(

Link to comment
Share on other sites

εχω μια 780 msi lighting 1280mhz σε ενα 1080p monitor τα παιζω ολα max εκτος απο ssa msaa τα οποια ειτε τα κλεινω ειτε τα βαζω medium...τωρα σκεφτομαι να παω σε 1440p monitor κ και θα χρειαστω και αλλη δυναμη να παω σε sli 780 ή να περιμενω για 980.....

το μονιτορ ειναι αυτο:Monitors - ROG SWIFT PG278Q - ASUS

και το pc ειναι 4770κ 4,4ghz

samsung 840 pro 128

8gb ddr3 2400 trident

1300 evga psu

asus hero mobo

2tera baracuda

Δεν ξέρω πολλά από αυτά, αλλά με παραξένεψε το PSU σου, γιατί 1300 Watt; Πολλά (και αχρείαστα) δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις πολλά και αχρειαστα εδώ μέσα μην σου κάνει εντύπωση.

Για μένα πάρε ότι σου κάτσει καλύτερα οικονομικά, γιατί περνάνε οι μήνες και οι τιμές πέφτουν, μην κλαις άδικα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.