Jump to content



Gpu για gaming!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να πάρω μια κάρτα με την οποία να μπορώ να παίζω το lol στα γραφικά τέρμα. Τι μου προτείνεται; Από τροφοδοτικό δεν υπάρχει πρόβλημα και να μη ξεφύγουμε υπερβολικά στην τιμή! Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

μηπως το θεμα σου δεν ειναι η gpu αλλα η cpu?

Το θεμα σου ειναι πως κολωνουν τα γραφικα οταν τσιτωνεις ή απλα κοβει γενικοτερα οταν εισαι σε spot που γινεται της ποπης?

Link to comment
Share on other sites

μηπως το θεμα σου δεν ειναι η gpu αλλα η cpu?

Το θεμα σου ειναι πως κολωνουν τα γραφικα οταν τσιτωνεις ή απλα κοβει γενικοτερα οταν εισαι σε spot που γινεται της ποπης?

Η cpu μου είναι i5 3350p. Λες να φταίει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Η cpu μου είναι i5 3350p. Λες να φταίει αυτό;

βασικα καλυτερα να πεις ποιο ειναι πραγματικα το προβλημα, πχ fps drop και σε ποια φαση...

Σε ενα online game παιζουν τα παντα ρολο, και πολλες φορες δεν υπαρχει καν προβλημα (εχει τυχει σε games με πολυ κοσμο πχ να μπαινεις σε μια πολη και να εχεις 20 fps ή μπορει να εχεις ping στο θεο...)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όταν γίνεται της πόπης έχω θέμα με τα fps και το έχω σχετικά χαμηλά ρυθμισμένο σε ποιότητα. Defrag?

Σε τι δίσκο έχεις το παιχνίδι ?Τι μοντελο ειναι ο δισκος?

Κανε ενα Defrag και δοκιμασε παλι ειχα προβλημα στο Diablo με FPS drop οταν το ειχα στον μηχανικο

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όταν γίνεται της πόπης έχω θέμα με τα fps και το έχω σχετικά χαμηλά ρυθμισμένο σε ποιότητα. Defrag?

Οκ φυσιολογικο ειναι... το μονο που ΙΣΩΣ κερδισεις κατι ειναι να ζητησεις απο τον παροχο καθαρισμο γραμμης, αλλα και παλι δεν ειναι απολυτο πως δε θα εχεις λαγκ, απλα ΙΣΩΣ ειναι καλυτερο...

Απο τη μερια του pc σου απλα δεν μπορεις να κανεις και πολλα, και ουσιαστικα σε online games ολοι εχουμε θεμα σε καποια σποτς αλλος πολυ αλλος λιγο

Link to comment
Share on other sites

μήπως το θέμα ρε παιδιά που δεν κοίταξε κανείς είναι αυτό ;

Samsung SyncMaster 710N Specs - CNET

710N παλιά, ΜΑΧ παίζει 1280x1024, δεν ανοίγει το quality τόσο σε χαμηλές αναλύσεις + οτι τα χρώματα αυτής δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που έχουμε πλέον.

Από εκεί και πέρα,

Για 4GB μνήμη + GT630 για ένα LOL.

Τότε,

Τελευταίοι Drivers,

Re-install GAME.

Καθαρισμός από κανέναν ιό ; μήπως κολλάει 1/10

Και κοίτα και κανένα startup Πρόγραμμα να μην ανοίγει ένα τόνο και το κάνει να σέρνετε αν και με 4GB δύσκολα...

Link to comment
Share on other sites

Άρα το θέμα ειναι η οθόνη...;

CPU Speed: 3 GHz processor RAM: 2 GB of RAM (Windows Vista and 7 users should use 4 GB of RAM or more.) OS: Windows XP SP2, Windows Vista SP1, or Windows 7 Video Card: GeForce 8800 or equivalent video card (Dedicated GPU with 512MB+ Video Memory(VRAM)) Free Disk Space: 12 GB

είσαι πολύ παραπάνω απο το recommended.

Αν θες κάνε ένα "can you run it"

League of Legends system requirements | Can I Run League of Legends

πατάς στο κουμπί και μετά automatic detection.

Για να δείς και μόνος σου :)

:big_boss:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.