Jump to content



Destiny


Cguevara

Recommended Posts

55€ έχει και κάθε μήνα συνδρομή που λες δεν είναι όσο τραγικό ακούγεται.

Οταν αγοραζω ενα παιχνιδι, στο παιχνιδι πρεπει να περιλαμβανεται και το multiplayer. Αν εσενα σου αρεσει να τους τα σκας για κατι που στο PC θα ειχες μεσα στο πακετο με την αγορα του παιχνιδιου, μεγεια σου με χαρα σου.

Εγω δεν συγκαταθετω στην τακτικη του να αφαιρεις features και αργοτερα να τα πουλας στους χρηστες σαν DLC/Microtransactions/Subscription. Ειναι απλα κοροϊδια.

Δες λιγο τι ειχαν κανει με το FFXIV, επρεπε να πληρωσεις subscription και για το παιχνιδι, και για το PSN. Διπλο subscription δηλαδη..

Έγινε επεξεργασία από Frostbyte
Link to comment
Share on other sites

Οταν αγοραζω ενα παιχνιδι, στο παιχνιδι πρεπει να περιλαμβανεται και το multiplayer. Αν εσενα σου αρεσει να τους τα σκας για κατι που στο PC θα ειχες μεσα στο πακετο με την αγορα του παιχνιδιου, μεγεια σου με χαρα σου.

Εγω δεν συγκαταθετω στην τακτικη του να αφαιρεις features και αργοτερα να τα πουλας στους χρηστες σαν DLC/Microtransactions/Subscription. Ειναι απλα κοροϊδια.

Δες λιγο τι ειχαν κανει με το FFXIV, επρεπε να πληρωσεις subscription και για το παιχνιδι, και για το PSN. Διπλο subscription δηλαδη..

60ευρώ το χρόνο και δώρο 24 παιχνίδια. Σε χαλάει ε; Το ξέρω. PC Master Race etc... :hi:

EDIT: Το PS Plus και το XBOX Live είναι στάνταρ έξοδο. 400€ η κονσόλα + 60€ η συνδρομή. Επίσης το χρησιμοποιούν όλα τα game, μην λες 70 το παιχνίδι και 60 η συνδρομή, ακούγεται λες και έχει 130€.

Επίσης, στο PS4 υπάρχει bundle PS4 και Destiny στα 400€. Ας μείνουμε λοιπόν στα του game και μόνο, υπάρχει και topic για τις κονσόλες, μπες και κράξε όσο θες.

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

60ευρώ το χρόνο και δώρο 24 παιχνίδια.

Για καντο μια λιανα αυτο, γιατι δεν εχω ιδεα απο κονσολες. Αγοραζεις το παιχνιδι και πληρωνεις 60€ ετησια συνδρομη για να παιζεις και παιρνεις και δωρο 24 παιχνιδια μεσα στο χρονο αυτο (υποθετω οτι διαλεγεις αναμεσα απο συγκεκριμενους τιτλους)?

Link to comment
Share on other sites

Συνδρομή PS Plus η οποία ισχύει ταυτόχρονα για PS3/PS4/Vita και δίνει 2 νομίζω παιχνίδια το μήνα για την κάθε κονσόλα με 50€ το χρόνο. Δηλαδή 2x3x12=72 παιχνίδια το χρόνο αν έχεις και τις 3 κονσόλες με αυτά τα λεφτά δε νομίζω να είναι άσχημα..

[MENTION=5181]winters[/MENTION] γιατί 60€; Απ' ό,τι βλέπω ακόμα 50 είναι. http://gr.playstation.com/playstationplus/#select-tab-subscription

Έγινε επεξεργασία από racer
Link to comment
Share on other sites

60ευρώ το χρόνο και δώρο 24 παιχνίδια. Σε χαλάει ε; Το ξέρω. PC Master Race etc... :hi:

EDIT: Το PS Plus και το XBOX Live είναι στάνταρ έξοδο. 400€ η κονσόλα + 60€ η συνδρομή. Επίσης το χρησιμοποιούν όλα τα game, μην λες 70 το παιχνίδι και 60 η συνδρομή, ακούγεται λες και έχει 130€.

Επίσης, στο PS4 υπάρχει bundle PS4 και Destiny στα 400€. Ας μείνουμε λοιπόν στα του game και μόνο, υπάρχει και topic για τις κονσόλες, μπες και κράξε όσο θες.

Απο τα οποια παιχνιδια δεν διαλεγω κανενα, και ειναι ολα παιχνιδια τα οποια επιασαν πατο στις πωλησεις και σου τα δινουν δωρεαν μιας που δεν ξερουν τι αλλο να τα κανουν. Ουαου, τρομερη προσφορα.

(Οχι πες μου αν θα επερνε κανενας εστω και ενα απο αυτα τα παιχνιδια που περιγραφει το αρθρο που σου παρεθεσα)

70€ εχει οντως το παιχνιδι, και η συνδρομη αν ο χρηστης την θελει μακροπροθεσμα (12μηνο) ειναι 60€. Δεν το κανω να ακουγεται λες και εχει 130€, εχει 130€ - ή 70 +6€ καθε μηνα. Σχετικα με το bundle στο οποιο ανεφερεσαι, προτιμω να μου δωσει παιχνιδι μεσα στο bundle το οποιο δεν θα με υποχρεωνει να πληρωσω συνδρομη ή να ειμαι online για να μπορω να το παιξω. Ειναι σαν να σου λεει οτι πληρωνεις το παιχνιδι μεσα στο πακετο, αλλα ξερεις κατι "σε εγκλωβιζω να με πληρωνεις 5-6€ καθε μηνα, αλλιως παιχνιδι δεν θα χεις".

Εγω το παιχνιδι/online-πλατφορμα εκραξα, σχετικα με το φαινομενο της συνδρομης και των DLC που υπαρχει, εσυ ξεκινησες αγιο πολεμο "consoles vs pc". :flower:

Και γω εχω καμποσα xbox στο σπιτι, και προσωπικα αυτο που κανουν οι developers να σου βαζουν πχ τα μισα αμαξια σαν microtransactions και dlc σε ενα racing game, εχει καταντησει αηδια. Παλια πληρωνες και επερνες πληρη παιχνιδια που ηταν παιχνιδαρες, τωρα η απληστια τους δεν εχει ορια.

Έγινε επεξεργασία από Frostbyte
Link to comment
Share on other sites

γινεσαι υπερβολικος , το Destiny ας πουμε οτι κανει 60-70 ευρο , παει και τελος . μια φορα το περνεις . Το ιντερνετ ειναι πολιτικη της MS/SONY και απλα περνει σβαρνα ολα τα online παιχνιδια τους . Κατι το λογικο μιας και ειναι σαν φορος που πληρωνουν οι χρηστες για να κανουν χρηση των σερβερ τους κτλ κτλ κτλ .

Παρολαυτα βλεπω το δικιο που εχεις , επιδη ο τιτλος ειναι ONLINE ONLY , και με τοσα εκατομυρια που εχουν παιξει για την αναπτυξη του , νομιζω δεν θα τους επεφτε ο κολος να κανανε μια παρακαμψη στην αναγκη του PSN/XboxLive ...

πραμα που μαλλον θα ηταν καπως pointless μιας και οι πλειωψηφια των χρηστων μαλλον εχουν ηδη PSN/Xlive

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοω οτι το καθε PSN και XBL θα επρεπε απλα να ειναι optional υπηρεσιες γι αυτους που τις επιθυμουν.. Δεν εχω τιποτε εναντιων και με τα δυο, αλλα το online multiplayer δεν θα επρεπε να σε υποχρεωνει να εχεις και συνδρομη στην εκαστοτε υπηρεσια της πλατφορμας. Στο φιναλε φιναλε οι servers και τα κοστη τους ειναι παντωτε του εκαστοτε publisher και οχι της microsoft/sony.

Τωρα αυτο με τα DLC/microπληρωμες που εθιξα, ειναι αλλη μεγαλη ιστορια.. αλλα αρκετα ξεφυγαμε..

Link to comment
Share on other sites

μην τα λες σε εμας , σε αυτους που τα κανονιζουν ολα αυτα , και σε αυτους που τα αγοραζουν πες τα :p

εμεις ελπιζουμε απλα , καπια στιγμη να αναπτυχτει λιγη κοινη λογικη και να κλεισουν τα μαγαζακια τις εκμεταλευσης

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικο φαινεται οσο εχω δει στο Twitch το παιχνιδακι.

Ηalo+Bordderlands δεν το εχουν πει?

PvE ειναι δλδ κατα βαση?

Κανεις quests και δερνεις bosses με τα φιλαρακια σου?

PvP εχει καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικο φαινεται οσο εχω δει στο Twitch το παιχνιδακι.

Ηalo+Bordderlands δεν το εχουν πει?

PvE ειναι δλδ κατα βαση?

Κανεις quests και δερνεις bosses με τα φιλαρακια σου?

PvP εχει καθολου?

Και PVP και PVE.

Link to comment
Share on other sites

[ame]www.youtube.com/watch?v=Z3Ex4MTaevI[/ame]

twitch streamerhouse -> WORLD FIRST RAID - LVL 28 HUNTER #2 WORLD - 9+ EXOTICS - 22+ LEGENDARIES - 300HR+ MARATHON - THANK YOU FOR THE SUPPORT! 【LIVE 24/7 DAY#371】

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.