Jump to content



Ποιά έιναι η καλύτερη μητρική και επεξεργαστής για overclocking


Recommended Posts

Δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος συδυασμος !!!

Εξαρταται απο το κομματι αλλα ανεβαινουν λιγο αλλα πολυ!!!

Μια καλη λυση ειναι η Msi K8N Neo2 kαι 3500+ whinchester!!

Aυτο που αναφερεις ειναι chiller και οχι υδροψυξη!!!

Δεν υπαρχει τετοια υδροψυξη αν βρεις πεστο μου και εμενα φιλικα παντα κανουμε και λιγο πλακα αν δεν σε πειραζει

Link to comment
Share on other sites

Κοπρίτης

έχεις δίκιο σ' αυτό που λές !!

απλά επείδη διαβάζω κάποια πράγματα στο forum και σαν αρχάριος δεν καταλαβαίνω και πολλά συμπέρανα ότι κάποιες εταιρίες και μόντελα μητρικών και επεξεργαστών επιτρέπουν το overclocking ενώ άλλες όχι. Γι΄αυτό το λόγο αποφάσισα να ρωτήσω τη γνώμη σας!!!

νομίζω οτι καταλαβαίνετε ότι αν ήμουν ο Ωνάσης δεν θα έμπαινα στην διαδικασία αυτή.

Αυτό που θέλω είναι κάτι στα μέτρα ενός Normal έλληνα μισθωτού που απλά έχει ένα μεράκι, Hobby να το πώ για να δοκιμάση κάποια πράγματα!!!.

Το ότι πλησιάζω τα 40 και έχω την όρεξη να ασχολιθώ με κάποια πράγματα με τα οποία ασχολούνται 20χρονα νομίζω ότι κάτι λέει!!.

Αν κάποιος θεωρεί τις ερωτήσεις μου αστείες καλύτερα να μην ασχολιθεί μαζί μου αλλά με άλλα θεματα στο forum.

hellrider

Απο τη στιγμή που μέσα στα μπλόκ κυκλοφορεί νερό με παραφλού δηλαδή υγρό εγώ τη λέω υδρόψυξη. Επαναλαμβάνω ότι η εκτόνωση του freon δεν γίνεται κατευθείαν μέσα στο μπλόκ αλλά μέσα σε ένα δοχείο που έχει το παραφλού και στη συνέχεια με ένα κυκλοφοριτή το περνώ απο το μπλόκ. Αν αυτό λέγεται chiller τότε όκ θα το λέω chiller απο δω και πέρα.

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά αρχίζω να απογοητεύομαι σιγα σιγά γιατί περίμενα να πάρω κάποιες απαντήσεις που απλά θα με κατευθείνουν κάπου και όχι απαντήσεις του στύλ μανάβικο και μελιτζάνες!!!

Ευχαριστώ πάντος για το ενδιαφέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.