Jump to content



Αγορά φθηνού αυτοκινήτου


Tomahawk

Recommended Posts

Επειδή η δουλειά μου είναι λίγο έξω από την Αθήνα και σε λίγο θα αρχίσει να χαλάει ο καιρός

μάλλον θα χρειαστεί να πάρω ένα φθηνό αυτοκίνητο, γύρω στα 3-3.500...

Σκέφτομαι για Polo '01-'04, Fiesta '03-'04, Corsa '02-'04, Clio '04-'06 και λιγάκι για C2.

Έχει κανείς γνώμη για κάποιο απο τα παραπάνω;

Θέλω κάτι οικονομικό 1.2-1.4 και φυσικά να μην είναι και πολύ επιρρεπές σε βλάβες.

Η χρήση θα είναι κυρίως πέρα-δώθε στη δουλειά όταν βρέχει αρκετά.

Έγινε επεξεργασία από Tomahawk
Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που λες, λυπάμαι αλλά η λέξη που σε καλύπτει είναι ΜΙΑ.

Yaris.

Για γνώμονα αξιοπιστία, φθηνά και άπειρα ανταλλακτικά και χαμηλή κατανάλωση.

Τα Πολο και εμένα μου αρέσουν αλλά στο long run με 1-2 επισκευές μέσα τον πίνουν απο το Toyota.

Clio μακριά, έχει η μάνα μου και πατάει στον δρόμο καλύτερα απο ότι άλλο έχεις βάλει, ναι, αλλά ΔΕΝ έχει φθηνό running cost.

Link to comment
Share on other sites

είχε ο πατέρας μου το clio ii, 99-00 μοντελο, μέχρι τα 120.000 που έφερε 5 τούμπες δεν είχε βγάλει το παραμικρό και γενικά ακούγεται για αξιόπιστο...

Οσον αφορα το yaris μαζί σου αλλά κρατάει τιμή και θα πρεπει να πάρω παλαιότερο μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν είναι τυχαίο που την κρατάει την τιμή όμως, οπότε και πιο παλιό δεν σε νοιάζει.

Τα κλιό δεν είναι πως δεν είναι αξιόπιστα overall., απλά όταν βγάλουν κάτι πονάει αισθητά σε σχέση με τον Ιάπωνα, όπως καλή ώρα και το Πολο πχ.

Σέβομαι να μην σου αρέσει, προσωπικά πχ το Polo μου αρέσει πιο πολύ απο το Yaris, αλλά το Clio (το τότε, τα σημερινά είναι κουκλιά) δεν το προτιμώ.

Απλά όπως πάντα είναι θέμα προτεραιότητας, και αν θες αξιοπιστία και πας κάπου αλλού τότε εθελοτυφλείς :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκλεισα σε πάρα πολύ καλή τιμή Renault Clio '06 1.4 δίπορτο σε άριστη κατάσταση με όλα τα service του και ζάντες αλουμινίου! Δε χρειάζεται ούτε €!

:jump:

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! :D

:rofl: 3600! Ψάχνω για ένα οικονομικό cd-player/usb/aux τώρα ώστε να βάλω τη τελευταία πινελιά που λείπει, είναι το μόνο πράγμα που μπορώ να απολαμβάνω όταν μπαίνω σε αυτοκίνητο άλλωστε!

Έγινε επεξεργασία από Tomahawk
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.