Jump to content



Πληρωνω ΦΠΑ αν παραγγειλω απο ΕΕ και κοψω τιμολογιο ?


sponsii

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από kagelar34

Ωχ samael Πότε είπαμε θα μου πάρεις φορητό από έξω ?Την άλλη βδομάδα?

Σου δίνω τα φράγκα πληρώνεις ...

Αν γλιτώσω το Φπα και η εγγύηση ισχύει και εδώ Ελλάδα παίρνεις το μισό ΦΠΑ για σένα, πάει ?

Aμε!Στηλε πμ να με εννημερωσεις :D

Link to comment
Share on other sites

κατεληξα να χτυπησω toshiba μια και ο φιλος εχει VIES :D :D :D :D :D

το μονο θεμα που πρεπει να κοιταξουν οσοι ενδιαφερονται να το κανουν αυτο ειναι η εγγυηση.

Λοιπον δλδ Samael τα βηματα εχουν ως εξης:

1)κανεις την παραγγελια σαν μεταπωλητης και σου ερχεται

2)το δηλωνει μετα σαν παγιο της εταιριας

3)δηλωνεις κλοπη κτλ...

4)χαιρεσαι το νεο tax-free laptop !! :devil: :devil: :devil: :rolleyes:

σωστος ?

αν ξερει κανεις για διεθνη εγγυηση toshiba τιποτα ας το αναφερει αν γινεται :T:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ACER τι εταιρία είναι ?¨ενα τέτοιο λαπτοπ έχω σταμπάρει. Είναι μεγάλη σαν την HP kai fujitsu-siemens?

Καλό είναι να μάθουμε για τις εγγυήσεις πρώτα και στις 3 . θα κοιτάξω τι μπορώ να μάθω....

SAMAEL να χαίρομαι το καινούριο σου laptop και συ να πας να πιεις σε μπυρόνια το μισό ΦΠΑ, αν ήξερες να μας πεις κάτι και για τις εγγυήσεις καλά θα ήταν

sponsii αν είδες κα΄που συγκεκριμένα, αρκετά πιο φθηνά λαπτοπ για στείλε κανα λινκ ή καλύτερα γράψτο εδώ ...εκτός αν τα κρατάς για σένα όλα και το έχεις μυστικό !!λολ

Link to comment
Share on other sites

Το μονο "tricky" ειναι η δηλωση κλοπης.Πρεπει να πας στην Policia κ να πεις ενα παραμυθακι του στυλ:"Να,εκει που περπατουσα αμεριμνος με το λαπτοπ στο ολοκαινουριο

βαλιτσακι του,πεταχτηκαν 4 τυποι με κατι λοσταρια ΝΑ,με το συμπαθειο,κ μου το βουτηξαν..."

Για εγγυηση δε ξερω παιδες,εγω μια ψηφιακη πηρα κ το Nomatica με καλυπτει πληρως ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μιλησα στο πολυ γρηγορο με τον φιλο μου τον φοροτεχνικο ..αλλα στο πολυ γρηγορο.

μου ειπε οτι κανονικα τα παγια της εταιριας μενουν μεσα στην εταιρια οποτε αν δηλωσεις κλοπη πρεπει να ερθουν αστυνομικοι να καταγραψουν πορτες ανοιγμενες κτλ....

Για μεταφορα του παγιου σε τριτο δεν νομιζει οτι γινεται...

Και καταστροφη να δηλωσεις παλι πρεπει να υπαρχουν στοιχεια....

οποτε το ολο θεμα περιπλεκεται παρα πολυ..

Samael οντως το μονο "tricky" ειναι πως θα αναφερεις οτι κατι εγινε με το παγιο και δεν το εχεις ποια....

Δηλαδη το θεμα ειναι οτι ο αλλος που εχει την εταιρια σου λεει οτι ενταξει δεν μπαινει σε τετοια διαδικασια..

Θα μπορουσα να το παραγγειλω βεβαια απο το εξωτερικο, οποτε ρωταω ποια χωρα εχει το μικροτερο Φ.Π.Α. ??

Αν καποιος ξερει καποιο αλλο τροπο αν μπορει ας τον αναφερει ή PM :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sponsii

κατεληξα να χτυπησω toshiba μια και ο φιλος εχει VIES :D :D :D :D :D

το μονο θεμα που πρεπει να κοιταξουν οσοι ενδιαφερονται να το κανουν αυτο ειναι η εγγυηση.

Λοιπον δλδ Samael τα βηματα εχουν ως εξης:

1)κανεις την παραγγελια σαν μεταπωλητης και σου ερχεται

2)το δηλωνει μετα σαν παγιο της εταιριας

3)δηλωνεις κλοπη κτλ...

4)χαιρεσαι το νεο tax-free laptop !! :devil: :devil: :devil: :rolleyes:

σωστος ?

αν ξερει κανεις για διεθνη εγγυηση toshiba τιποτα ας το αναφερει αν γινεται :T:

Εγγύηση σε δηλωμένο κλεμμένο Laptop? Που ακούστηκε αυτό ρε παιδιά! Από την στιγμή που δηλώνεται κλεμμένο ξεχάστε εγγυήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno

Εγγύηση σε δηλωμένο κλεμμένο Laptop? Που ακούστηκε αυτό ρε παιδιά! Από την στιγμή που δηλώνεται κλεμμένο ξεχάστε εγγυήσεις.

Γιατι θα παει κανενας στην αστηνομια να δει αν εχει δηλωθει κλοπη??

sponsii οπως ειπα κ πριν πρεπει να δηλωσεις κλοπη στο δρομο,αλλιως περιπλεκονται τα πραγματα.

Εγω δεν χρειαστικε να δηλωσω κλοπη γιατι η εταιρια ειναι δικια μου,αρα κ να ερθουν για ελενχο τους τη δειχνω ανα πασα στιγμη τη μηχανη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.