Jump to content



Chrome fonts?


Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

Απο την Κυριακή παρατήρησα πως στο λαπτοπ της δουλειάς το Chrome ούτε λίγο ούτε πολύ έγινε κώλος με τα fonts του κλπ.

Απο εκεί που σε 1080π ήταν όλα τέλεια και super smooth, ξαφνικά έγινε @@, και όσο και αν προσπαθώ να το φτιάξω απο τα σε settings (πχ scale % , font size, κλπ) δεν παει στο παλιό καλό του εαυτό.

Το έπαθε κανείς άλλος αυτό?¨

Δοκίμασα unistall/reinstall.

Ευχαριστώ σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Απο την Κυριακή παρατήρησα πως στο λαπτοπ της δουλειάς το Chrome ούτε λίγο ούτε πολύ έγινε κώλος με τα fonts του κλπ.

Απο εκεί που σε 1080π ήταν όλα τέλεια και super smooth, ξαφνικά έγινε @@, και όσο και αν προσπαθώ να το φτιάξω απο τα σε settings (πχ scale % , font size, κλπ) δεν παει στο παλιό καλό του εαυτό.

Το έπαθε κανείς άλλος αυτό?¨

Δοκίμασα unistall/reinstall.

Ευχαριστώ σας.

στο κάνει παντού? Και εγώ το έχω παρατηρήσει αλλά μόνο σε μερικές σελίδες πχ youtube. Στο thelab είναι όπως ήτανε πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εδω τα ιδια.

Εχω 125% το DPI στα Windows και μεχρι την εκδοση 37 επαιζε μια χαρα (επρεπε να βαζω και στον Chrome 125% στο zoom για να ειναι οκ)

Μολις ηρθε η 38, εγιναν ολα κωλος, οπως περιγραφεις.

Μετα απο 2-3 minor updates, ολα εγιναν οπως παλια.

Μετα ομως και απο το τελευταιο minor update (38.0.2125.101 m) παλι τα ιδια (αν και πλεον εναρμονιζεται με τα windows και το εχω στο 100%)

Κατι γινεται με το directwrite που χρησιμοποιει πλεον ο chrome.

To χειροτερο ειναι το youtube που πλεον τα fonts ειναι blurry as f@ck

Εδω Windows 8.1 Update 1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.