Jump to content



Μου τρώει το paypal 1 ευρω σε καθε αγορά μου?


the_Scientist

Recommended Posts

Μου το έκανε κι εμένα η alpha όταν επέλεξα να μου έρχεται sms αντί για mail για τις κινήσεις της πιστωτικής.

Βεβαίως βεβαίως ξαναγύρισα στο mail...

Η alpha χρεώνει 1€ το μήνα όχι ανά συναλλαγή btw.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μάγκες.

Πιστεύω την καλύτερη λύση την έχει η AlphaBank όπου δεν χρεώνει ούτε λεπτό. Δουλέυω με την AlphaBank εδώ και περίπου 4 χρόνια και έχω κάνει πάνω απο 500 συναλλαγές. απο 0.05 έως και 300 ευρώ αγορές... ούτε μια φορά δεν μου έχει πάρει τίποτα. Τη έχω κάνει; πολύ απλό...

Πήγα στην AlphaBank και άνοιξα έναν απλό λογαριασμό με βιβλιάριο (πως το λεν δεν ξέρω) που ανοίγουν ακόμα και οι γέροι που δεν ξέρουν τίποτα. Alpha123 ήταν στη εποχή μου τότε επειδή ήμουν κάτω των 20κάτι.

Ανοίγω λοιπόν το λογαριασμό και ζήτησα και κάρτα ATM, να όμως που η ATM είχε και Visa Electron πάνω..... με αυτόν τον τρόπο κάνω αγορές μέσω αυτής της κάρτας. + το ότι βλέπω και τα λεφτά μου στο ίντερνετ. Στην εποχή εκείνη είχα ψάξει όλες τις τράπεζες και αυτό το σύστημα δεν το είχε καμία τράπεζα. όλες είχαν τις προπληρωμένες που σε χρεώνει στο βάλε βγάλε.

Μια απλή κάρτα ΑΤΜ που είναι συνδεδεμένη με το λογαριασμό και μπορείς να την συνδέσει και με το PayPal. κάνεις αγορά 1$, δεν σου έρχεται παίρνεις full refund και σου μπαίνουν πίσω το ακριβές ποσό 1$ στην κάρτα σου. Παράδειγμα στην εικόνα με ένα προιόν που διαγράφηκε ο πωλητής και πήρα πίσω τα λεφτά μου.

Alpha_Bank.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκεί έχω καταλήξει κ εγώ φίλε. Alpha Bank με τον τρόπο λειτουργείας ακιβώς που περιγράφεις.

ΥΓ. Τα λεφτά που λέει ο φίλος μπαίνουν πίσω στο λογαρισμό της κάρτας. Δλδ επιστρέφονται σε μετρητά στον λογαριασμό από όπου τα τράβηξε το paypal μέσω της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όπως έγραψα και πριν με κάρτα της Alpha Bank που κάνω αγορές δε μου χρεώνει τίποτα. Θέλει όμως λίγη εξοικείωση γιατί η τράπεζα δεσμεύει λίγο μεγαλύτερο ποσό και μετά από 1-3 μέρες αν θυμάμαι στο αποδεσμεύει και στο επιστρέφει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.