Jump to content



Windows Store install σε εκκρεμοτητα


Recommended Posts

Καλημερα σας απο ψες το βραδυ εχουνε σπασει τα νευρα μου κυριολεκτικα με αυτο το store κανει αναβαθμιση καποιες εφαρμογες και ειναι σε εκκρεμοτητα δεν διχνει ουτε μια οτι γινεται ληψη τι να κανω ; εχω 8Mbs συνδεση αν βοηθαει αυτο. και επισης το windows update κολλησε στο 3% αυτο γιατι γινεται τι μπορω να κανω ; τα εχω κλεισει ολα τα τορρεντσ κλπ.

Σας ευχαριστω παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

κι όμως υπάρχει... επανεκκίνηση δοκίμασες?

10 φορες και τιποτα :(

Επισης δοκιμασα τα παντα δοκιμασα να μεταονομασω τον φακκελο: SoftwareDistribution σε softwaredirstibution.OLD. χωρις κανενα αποτελεσμα δεν με αφηνε να τον μεταονομασω γιατι ελεγε οτι χρεισιμοποιειται παρολο που εχω σταματησει την υπηρεσια windows update απο το cmd.http://pureinfotech.com/2014/06/19/fix-pending-status-updating-installing-windows-81-apps/

εχω γραψει στο cmd την εντολη: sfc /scannow χωρις αποτελεσμα. εχω κανει αντιμετοπιση προβληματων των windows update παλι χωρις αποτελεσμα :( ασε που καποιες εφαρμογες τις ανοιγει και κλεινουν αμεσος δεν εμφανιζονται στην οθονη: https://www.thelab.gr/windows-platform/provlima-me-egkatastasi-glossas-sta-windows-8-a-140312.html με αυτο τι να κανω ;

Έγινε επεξεργασία από thelos257
Link to comment
Share on other sites

Στο google αν γραψεις 'windows 8.1 update stuck' θα σου βγαλει διαφορα αποτελέσματα.

ενδεικτικά:

How to Fix Windows 8 Update Freezing Issue

Windows 8.1 Update Stuck on Applying Changes - Windows Central Forums

κανε και ενα system restore

Link to comment
Share on other sites

Στο google αν γραψεις 'windows 8.1 update stuck' θα σου βγαλει διαφορα αποτελέσματα.

ενδεικτικά:

How to Fix Windows 8 Update Freezing Issue

Windows 8.1 Update Stuck on Applying Changes - Windows Central Forums

κανε και ενα system restore

Εκανα edit το ποστ μου ξανα διαβασε το και πες μου τι να κανω βρε Λευτερη :)

Link to comment
Share on other sites

Κατι συγκεκριμενο παραπανω δε γνωρίζω... Σε βλεπω για refresh windows :/

ρυθμισεις - αλλαγη ρυθμισεων υπολογιστή - ενημέρωση και αποκατάσταση

Το εκανα φορματ στην μεταφορα επειδη recovery το εκανα λαπτοπ ειναι δυο φορες ψες :( ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΑΛΛΟ.

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις recovery. Κάνε clean install με ένα DVD των Win 8.1.

ΑΝ το κανω καθαρη εγκατασταση φιλε μου τοτε θα χασω την ανακτηση και ειναι Lenovo το λαπτοπ που δεν πιστευω αν αυτο παιζει ρολο αλλα τελιωσπατον. Ακουω τι να κανω ;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα σβήσεις το recovery partition θα χαθεί η εγγύηση; Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο.

Ναι αν ξερεις κανενα τροπο να το κανω φορματ ναι αλλα να μην σβηστει το recovery partition (το οποιο ειναι κρυφο δεν φενεται) πες το μου και θα προτιμουσα να περασω windows 7 που ειναι πιο σταθερα και με λιγοτερα προβληματα. Ή να δημιουργησω νεο partition αν ειναι ετσι. 500GB ειναι ολικος ο σκληρος δισκος του Laptop (Lenovo G505 AMD E1 4GB RAM Graphic AMD Radeon HD 8210)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν ξερεις κανενα τροπο να το κανω φορματ ναι αλλα να μην σβηστει το recovery partition (το οποιο ειναι κρυφο δεν φενεται) πες το μου και θα προτιμουσα να περασω windows 7 που ειναι πιο σταθερα και με λιγοτερα προβληματα. Ή να δημιουργησω νεο partition αν ειναι ετσι. 500GB ειναι ολικος ο σκληρος δισκος του Laptop (Lenovo G505 AMD E1 4GB RAM Graphic AMD Radeon HD 8210)

Μη σβησεις το recovery partition, σβησε τα υπολοιπα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.