Jump to content



ΑΓΟΡΑ ΕΚΤΥΠΩΤΗ


Recommended Posts

HP μεσεα προς καλη ποιοτητα,οικονομια.

Epson καλητερη ποιοτητα,πολυ αντιοικονομικος,φτηνα μελανια αλλα τα τρωει γρηγορα

Canon καλητερη λυση και ποιοτητα και οικονομια,αλλα για να δεις ικανοποιητικη ποιοτητα πρεπει να πας σε κατηγορια 200+ευρο

Link to comment
Share on other sites

Πάλι το ίδιο θα σου πω κοιτα και τα άλλα thread στην κατηγορία που ανοίγεις θέμα

www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=8934

www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=9349

Πάλι εξαρτάται απο το πόσα λεφτα δίνεις

Εγω προτείνω

Cannom IP3000

135 Πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φίλε μου σου προτείνω τον CANON ΙP3000. Πάρα πολύ καλή ποιότητα εκτύπωσης, ξεχωριστά 4 μελανακια, (κόστος περίπου 10 ευρώ το καθένα), εκτύπωση σε εκτυπώσιμα CD-DVD, και εκτύπωση μπρος πίσω, πολύ καλός σχεδιασμός του σασί του και όλα αυτά μόνο με 135 ευρώ+ΦΠΑ. Εγώ τον πήρα για να εκτυπώνω σε CD αλλά και σε όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες GR_Macedon :)

Σε normal δισκάκια, πως τυπώνει ο canon σου(εννοώ, έχει αποτέλεσμα ή να μην το δοκιμάσω καν)? επειδή σκοπεύω να πάρω έναν και θέλω να αποφύγω τα εκτυπώσιμα δισκάκια(οκ, η άλλη λύση είναι αυτοκόλλητο στα κανονικά δισκάκια και μετά εκτύπωση).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το Καλωσόρισμα φίλε μου. Ο CANON τυπώνει μόνο σε εκτυπώσιμα CD-DVD.

Έχω βρεί μια "άκρη" και αγοράζω 50άδες με 0,30 λεπτά τα CD και με 0,40 λεπτά τα DVD X4 της PRINCO. Τα αυτοκόλλητα τα χρησιμοποιούσα παλιότερα αλλά έχουν τα μειωνεκτήματά τους, όπως έξτρα κόστος, όχι καλό κόλλημα σε μερικές περιπτώσεις, υπερθέρμανση των DVD, αυτό με την αύξηση της θερμοκρασίας στα DVD μπορεί να είναι και ιδέα μου. Στα εκτυπώσιμα CD που έχω η εκτύπωση είναι κορυφαία, Στα DVD είναι λίγο κατώτερη αλλά μάλλον φταίει ότι η επιφάνεια των DVD που πήρα είναι ματ. Στην επόμενη 50άδα θα προσέξω να πάρω DVD με γιαλιστερή επιφάνεια εκτύπωσης. Τώρα το μόνο που μου λείπει είναι ένας Μαύρος ........:D

Link to comment
Share on other sites

"50άδες με 0,30 λεπτά τα CD και με 0,40 λεπτά τα DVD X4 της PRINCO"

εχμ τα 50 τα βρισκεις και 11-12 ευρω συνολικα

τα dvd οντως ειναι καλη τιμη αν και τα βρισκεις και με 18-19 ευρω ...συνολικα παντα ...

τωρα για το Μαυρο ... :p ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GR_Macedon

Τώρα το μόνο που μου λείπει είναι ένας Μαύρος ........:D

Αρχική απάντηση από abarth

τωρα για το Μαυρο ... :p ...

"αξία: ανεκτίμητη" που έλεγε και η διαφήμιση :hehe:

Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες, μάλλον θα τον χτυπήσω(τον printer όχι τον Μάυρο).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kv3d

HP μεσεα προς καλη ποιοτητα,οικονομια.

Epson καλητερη ποιοτητα,πολυ αντιοικονομικος,φτηνα μελανια αλλα τα τρωει γρηγορα

Canon καλητερη λυση και ποιοτητα και οικονομια,αλλα για να δεις ικανοποιητικη ποιοτητα πρεπει να πας σε κατηγορια 200+ευρο

Επετρεψε μου να πω οτι εχω την εντυπωση οτι οι hp ειναι οι ακριβοτεροι απο όλους σε θεμα κοστος μελανιων - εκτυπωσεις.

Για φωτο οπως ειπαν τα παιδια και ο φιλος παραπανω ειναι πολυ καλος και ο canon pixma 4000.λιγο ακριβοτερος αλλα απο οτι εχω διαβασει γενικα στο net ειναι και ο καλυτερος σε σχεση κοστος-επιδοσεις.Τιμη περιπου 180 αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

τελος παντων για να μην με κατηγορεις οτι ειμαι Off topic :p:) (εσυ εκανες την αναφορα :) ) θα συμφωνησω με παιδια για οικονομια+αποδοση πρεπει να στραφεις σε cannon ... για ποιοτητα HP (αλλα ακριβοι) και μετα σε EPSON ... τωρα εχει να κανει με τα χρηματα που δινεις...θα παρεις το καλυτερο μοντελο κοντα στα χρηματα που διαθετεις ... πες περιπου τιμη να σου πουμε 2-3 μοντελα(κια)

Link to comment
Share on other sites

Μετα τους CANON που τους θεωρω κορυφη,

θα σου προτεινα να πας σε EPSON παντως και οχι σε HP.

Σε αρκετα τελευταια μοντελα της ΗΡ εχουν παρατηρηθει

προβληματα στη τροφοδοσια του χαρτιου.

Eαν διαθετεις γυρω στα 150 ευρο παρε τον CANON IP3000

oπως ειπαν και τα παιδια πιο πριν.

Εαν θελεις κατι φθηνοτερο,παρε τον EPSON R200,

o οποιος εχει 6 ανεξαρτητα μελανια και direct cd/dvd printing.

Πολυ καλη ποιοτητα εκτυπωσης.

Στα μειον του ειναι η σχετικα αργη εκτυπωση του και το

κοστος των μελανιων του-γυρω στα 15 ευρο το ενα.

Link to comment
Share on other sites

CANON ΠΙΧΜΑ θα σου προτεινα και γω. ΚΑλη ποιοτητα αλλα κυριως παμφτηνα γνησια μελανια που σε πορκαλουν να τυπωσεις. Τα πελικαν για καποια μοντελα βγαινουν στα 3-4 ευρω το ενα ενω τα γνησια στα 4-7 (μαυρο-εγχρωμο) αν τα φερεις απο εξωτερικο.

Προσωπικα πηρα τον i475D που ειναι ακριβως το πορηγουμενο μοντελο , εν γνωση μου , γιατι μου αρεσε εμφανισιακα πολυ περισσοτερο και γενικα μου γεμισε το ματι. Προσφορα 80 ευρω απο 150... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο CANON PIXMA IP 3000,που προτεινετε στον Στεφο,ειναι οικονομικος?

Βασικα θελω εναν σαν τον 530d...o οποιος ειναι και πολυ οικονομικος και γρηγορος...

Εχουν καμια σχεση οι δυο αυτοι?Αλλιως ποιος αλλος ειναι σαν τον 530d?

Πιστευω οτι το κοστος των μελανιων ειναι το πιο σημαντικο...ειναι καλυτερο να δωσεις κατι παραπανω αρχικα,παρα να πληρωνεις μελανια και να τον χρυσοπληρωσεις??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.