Jump to content



Αντικαταστάτης του M silent pro 700


Recommended Posts

Δυστυχώς μας άφησε χρόνους το τροφοδοτικό της Cm...

Ευτυχώς ήταν εντός εγγύησης (3 μήνες πριν κλείσει η πενταετία!).

Δυστυχώς ήταν αγορασμένο από πλαίσιο κι ο αντικαστάτης θα πρέπει να είναι από εκεί .

Τώρα έχω να επιλέξω ανάμεσα σε μια χούφτα corsair εκ των οποίων κατέληξα στα εξής:

Corsair PSU CS650M 80+ Gold Modular - Τροφοδοτικά (PSU)

Corsair PSU CXM 750W 80+ Bronze Modular - Τροφοδοτικά (PSU)

Το σύστημα μου αποτελείται από έναν 2600k, μια gtx 580 direct cu ii, έναν μηχανικό δίσκο κι έναν ssd.

Πρώτη προτεραιότητα μου πέραν του προφανούς, να καλύπτει δηλαδή τις ενεργειακές απαιτήσεις του συστήματος μου, είναι η αθόρυβη λειτουργία.

Ποιο από τα δύο θα προτείνατε / έχετε δοκιμάσει? Ή κάποια εναλλακτική (το πιστωτικό θα είναι λογικά γύρω στα 60€ επομένως η τιμή έχει σημασία - ήδη κάνω υπέρβαση)

Υγ: σκέφτομαι και τις αντίστοιχες εκδόσεις των 100 watt κάτω

Έγινε επεξεργασία από pleistoanaktas
Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις άλλο τροφοδοτικό CoolerMaster(καινούρια σειρά, επειδή τα Silent Pro M έχουν καταργηθεί) μπορείς να στείλεις πμ στην Cooler Master Hellas εδώ pm και θα στο αλλάξουν αυτοί με άλλο - εφόσον είναι ακόμα στην εγγύηση, δείχνοντάς τους την απόδειξη - και χωρίς χρέωση (μεταφορικά) αφού το συγκεκριμένο κατάστημα δεν έχει πλέον Cooler Master.

Link to comment
Share on other sites

Αααααααχ και να έστελνες αυτό το μήνυμα 20' νωρίτερα...

Εκείνη την ώρα ήμουν στο κατάστημα κι έδινα 40€ έξτρα για το CS550Μ...

Πολύ καλό tip πάντως θα το έχω στα υπόψη στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.