Jump to content



Αγορά ηχείων 2.0 η 2.1 για pc


Recommended Posts

Θέλω να αγοράσω 2 ηχεία καθαρά για μουσική...1)Θα μπορέσω να έχω συνδεδεμένα στην κάρτα ήχου και τα Ζ906 η τα άλλα 2 ηχεία??2)Πιο καλά είναι 2 ηχεία κ ένα sub Η μόνο 2 ηχεία? Έχω δει αυτά τα ηχεία http://www.ebw.gr/el/Product/1310202/Speaker-Edifier-R1700BT

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λεφτά διαθέτεις;

Τα Ζ906 δεν σου κάνουν και θέλεις να βάλεις και άλλα;

Στην ίδια λεφτά 2.0-2.1. Τα 2.0 σαν ποιότητα ήχου είναι καλύτερα αλλά έχουν αδύναμο μπάσο σε σχέση με τα 2.1.

Σαν STUDIO 2.0 στα ~130 κοίτα τα M-audio av40 και microlabs SOLO6c, για τα 2.1 δεν βλέπω λόγο αφού έχεις τα ζ906, δεν ξέρω αν υπάρχει και λόγος για τα 2.0...

Link to comment
Share on other sites

Τα Ζ906 ένα βάλω να ακούσω μουσική σε 4.1 μόλις περάσω την.μέση αρχίζουν να μπουκονουν....Δεν ξέρω μήπως δεν έχω κάνει σωστή ρύθμιση στην κάρτα ήχου...όταν ακούω μουσική θέλω να είναι δυνατά όπως το hifi της sony που είχα με το 2.1

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα ακούς μουσική; Για μένα πριν κάνεις οποιαδήποτε αγορά, βάλε foobar με wasapi plugin.

 

Παίξε 2.1 και απενεργοποίησε τα εφέ της κάρτας ήχου για αρχή. (Μετά πειραματίσου και με τα εφέ αν θες.)

 

Μην τσιτώνεις  το sub (και τσέκαρε την τοποθέτηση του/να μην μπουμάρει πολύ) και εννοείται ότι με 4.1 θα παίζεις πιο χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα ακούς μουσική; Για μένα πριν κάνεις οποιαδήποτε αγορά, βάλε foobar με wasapi plugin.

 

Παίξε 2.1 και απενεργοποίησε τα εφέ της κάρτας ήχου για αρχή. (Μετά πειραματίσου και με τα εφέ αν θες.)

 

Μην τσιτώνεις  το sub (και τσέκαρε την τοποθέτηση του/να μην μπουμάρει πολύ) και εννοείται ότι με 4.1 θα παίζεις πιο χαμηλά.

Φίλε μου επειδή μου κάηκε ο σκληρός τώρα δεν έχω να ακούσω κάποιο MP3 και ακούω απο Youtube...Πριν τα προγράμματα που έχω για μουσική ειναι το Windown Media Player και ένα της LG απο το Blueray που έβαλα....Είχα κ ένα με ένα κεραυνό που είναι..

Link to comment
Share on other sites

το είχα ξαναπεί αυτό εάν είσαι σε μικρό δωμάτιο όσο πιο δυνατά το βάζεις θα χάσει τον ήχο μετά από μια ένταση και μετά τι ποιότητα εάν αυτό εννοείς μπούκωμα....όταν τα είχα στο σαλόνι που έχει παρα πολύ μεγάλο χορό τα έβαζα σχεδόν τέρμα και έπαιζαν το ίδιο καλά με χαμηλή ένταση  και το μπάσο 75% περίπου ήταν και  δεν είχε θέμα,παράξενο μου φαίνεται αυτό που λες . δοκίμασε να πάρεις βάσεις  για τα suround ηχεία σου θα δεις αρκετή διαφορά γιατί εσύ νομίζω εάν θυμάμαι καλά τα έχεις λίγο 

όπως να νε 
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή μου κάηκε ο σκληρός τώρα δεν έχω να ακούσω κάποιο MP3 και ακούω απο Youtube...Πριν τα προγράμματα που έχω για μουσική ειναι το Windown Media Player και ένα της LG απο το Blueray που έβαλα....Είχα κ ένα με ένα κεραυνό που είναι..

Και από youtube τα ίδια ισχύουν (να επιλέγεις την μέγιστη ποιότητα). Μπες στις ρυθμίσεις της κάρτας σου και επέλεξε 2.1 και ξεκίνα το level του sub από χαμηλά. ίσα να γεμίζει ο ήχος.

 

Ποιότητα hi-fi δεν ξέρω αν θα πετύχεις, αλλά πιστεύω ότι θα ακούς ευχάριστα τη μουσική σου.

 

Όταν με το καλό πάρεις σκληρό ,ψάξε κατά προτίμηση για 320 Mp3 και flac. Εδώ λένε πολύ χρήσιμα πράγματα για τον foobar.

 

Ψαξ'το λίγο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.