Jump to content



1440p με ~300€


Recommended Posts

Καλησπερα στο φορουμ , με αφορμη την αγωρα μιας 970 λεω να αντικαστισω και το μονιτορ μου , ξερει κανεις αν παιζει καμια 1440p με 300€ στην Ελλαδα ; Απο τσιγκουνι τις βλεπω ολες απο 450+ ενω με 400 παιρνεις 4Κ .

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειμαι διατεθιμενος να ρισκαρω κορεατικη , λεω να παω με αυτη https://www.skroutz.gr/s/4451065/LG-29UM65.html  πιστεύω θα υπάρχει διαφορα απτήν 22άρα 1080p που έχω και είναι ότι πιο κοντινό σε 1440p με το budget μου.Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περίεργη οθονη.Ο λογος της δεν θα με βόλευε ουτε σε ταινίες ουτε σε surfing ουτε σε gaming.Ενω θεωρω τον λογο 16:10 ως καλυτερο (2560χ1600)σε 2.5Κ ,Οι developers σχεδιαζουν στα 16:9 (2560χ1440)η(1920×1080)

Αν δεν το θες για καποια συγκεκριμένη δουλειά την μεγαλύτερη οριζοντια αναλυση θα ελεγα μην το παρεις

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω σκοπο να παραγκειλω την 970 μου απο computeruniverse  , http://www.computeruniverse.net/en/products/90568001/acer-k272hulbbmidp.asp , πιστευω ειναι καλητερη επιλογη για το budget μιας και θα ειναι καινουργια και με φουλ εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω σκοπο να παραγκειλω την 970 μου απο computeruniverse  , http://www.computeruniverse.net/en/products/90568001/acer-k272hulbbmidp.asp , πιστευω ειναι καλητερη επιλογη για το budget μιας και θα ειναι καινουργια και με φουλ εγγυηση?

 

Αν δεν σε ενοχλεί που είναι TN τότε οκ, απλά η DELL μεταχειρισμένη που πόσταρε ο φίλος απο πάνω είναι IPS, έχει πολύ καλύτερο value σε σχέση με την συγκεκριμένη Acer.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενοχλεί που είναι TN τότε οκ, απλά η DELL μεταχειρισμένη που πόσταρε ο φίλος απο πάνω είναι IPS, έχει πολύ καλύτερο value σε σχέση με την συγκεκριμένη Acer.

Δίκιο έχεις , απλά ίνα από Ιωάννινα και εφόσον είμαι Αθηνα δεν μπορώ να ελέγξω την κατάσταση της οθόνης από κοντά ( είναι και κρατημένη) , και επειδή την έχω πάθει ήδη μια φορα με πωλητή από επαρχεία δεν θέλω να το ξαναρισκάρω , πάντως η Acer θα είναι καλή αναβάθμιση από το 1080 monitor μου σωστά?

Link to comment
Share on other sites

επειδή η οθόνη είναι ένα κομμάτι το οποίο δύσκολα το αλλάζεις καλό θα ήταν να το σκεφτείς 2 ή 3 φορές πριν αγοράσεις. Σίγουρα το acer είναι αναβάθμιση απο το 1080p αλλά δεν έχει και το καλύτερο πανελ... 

Αν είμουν στη θέση σου και ήθελα να πάω σε 1440p θα μάζευα κιάλα χρήματα αφού δεν μπορείς να τα διαθέσεις αυτήν την στιγμή και θα έπαιρνα ένα καλό 1440p panel όπως είναι η ViewSonic VP2770, BenQ BL2710PT, Dell u2713HM, HP ZR2740W.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.