Jump to content



Τοποθέτηση καλωδίων


Recommended Posts

Καλησπέρα συμφουρίτες.Θα ήθελα την συμβουλή σας.Έχω κάποια καλώδια σλιβαρισμένα μου τα έστειλαν έτοιμα και είναι 18awg για να φτιάξω το 24πινο θα πρέπει ας πούμε να βγάζω ένα και να βάζω το καινούργιο??Και ρωτάω γιατι δεν μπορώ να δώ το χρώμα αν και φαντάζομαι είναι το ίδιο χρώμα όλα και είναι σλιβαρισμένα

Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα απο μέσα σε αυτά που αγόρασες δε παίζει καμία σημασία απολύτως.

Για να κάνεις την αντικατάσταση όμως παίζει μεγάλο και ζωτικό ρόλο για το σύστημά σου να το κάνεις ένα ένα. Βγάζεις ένα και βάζεις ένα απο αυτά που πήρες.

Αν μπερδέψεις κάτι θα δώσεις άλλη τάση στην υποδοχή απο αυτή που πρέπει και θα έχεις ολοκαύτωμα.

 

Καλού κακού λοιπόν και επειδή ο ακατανόμαστος έχει πολλά ποδάρια μέτρα το 24πινο με ένα πολύμετρο αμέσως μόλις τελειώσεις. Το layout των τάσεων φαίνεται εδώ:

 

atx_pr1.jpg

 

 

Καλή επιτυχία

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Karmen!!!!!!!Και κάτι ακόμη που μπορεί να είναι και σημαντικό και μου ρθε μόλις τώρα.Το τροφοδοτικό είναι 1000αρι πειράζει που τα καλώδια είναι 18αρια και όχι 16αρια???Σίγουρα φαντάζομαι παίζει ρόλο στην κάρτα γραφικών

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω. Το τι χρωμα εχουν τα καλωδια που πηρες ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ.

ΣΕ ΟΛΑ τα καλωδια του τροφοδοτικου σου, ειτε ειναι 24πιν, ειτε 6πιν, ειτε 8πιν, ειτε Νπιν βγαζεις ενα βαζεις ενα.

Και καλο ειναι να επιβεβαιωσεις τις τασεις ΠΡΙΝ το συνδεσεις πανω στη μητρικη και τα εξαρτηματα σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.