Jump to content



desk pc


nikos73

Recommended Posts

δυστυχώς τίποτα δεν προχωράει όπως θα ήθελα
είχα παραγγείλει από public τον 4690k ,επίσης είπα να κάνω μια υπέρβαση στο buchet για μια άσους VII hero στα 160 από insomnia.

Πήγα να παραλάβω το απόγευμα και δυστυχώς έλειπε το K και ήταν σκέτο 4690

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τίποτα δεν προχωράει όπως θα ήθελα

είχα παραγγείλει από public τον 4690k ,επίσης είπα να κάνω μια υπέρβαση στο buchet για μια άσους VII hero στα 160 από insomnia.

Πήγα να παραλάβω το απόγευμα και δυστυχώς έλειπε το K και ήταν σκέτο 4690

 

αφησε μια αρνητικη κριτικη στο public μεσω  skroutz και βαλε 1  αστερι οπως εκανα εγω http://pastebin.com/RMwS5ee3, με πηρανε χθες τηλεφωνο και ζητησανε συγνωμη- επομενη βδομαδα παραλαμβανω :)

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραίο το γραφειο ,"δυστυχώς" παρατηρώ όμως ,οτι τέτοια γραφεία επιχειρούν να κάνουν μονο οσοι έχουν γνώση και τρόπο να κάνουν καποια πράγματα ανέξοδα , μονο τυπακια που ξερουν απο μαραγκοδουλειες η λαμαρίνες η αλουμινια εχω δει να ασχολούνται.

Αναρωτιέμαι ποιο θα ήταν ενα πραγματικό κόστος για εναν που θα έδινε ολα να γίνουν έξω ,στην περίπτωσή μας π.χ. τα κοστολογια αυτά που αναφέρονται ειναι τόσο "χαμηλά" και για μένα που δεν ειμαι της δουλειάς αν παω σε ενα λαμαρινά και μου κάνει αυτος οτι κοψε ραψε ,στραντζες ματνζες χρειαστεί;

Ωραία δουλειά πάντως και μακάρι να δούμε και άλλες να παραδειγματιστουμε εμεις που δεν το εχουμε με τέτοιο hardware...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραίο το γραφειο ,"δυστυχώς" παρατηρώ όμως ,οτι τέτοια γραφεία επιχειρούν να κάνουν μονο οσοι έχουν γνώση και τρόπο να κάνουν καποια πράγματα ανέξοδα , μονο τυπακια που ξερουν απο μαραγκοδουλειες η λαμαρίνες η αλουμινια εχω δει να ασχολούνται.

Αναρωτιέμαι ποιο θα ήταν ενα πραγματικό κόστος για εναν που θα έδινε ολα να γίνουν έξω ,στην περίπτωσή μας π.χ. τα κοστολογια αυτά που αναφέρονται ειναι τόσο "χαμηλά" και για μένα που δεν ειμαι της δουλειάς αν παω σε ενα λαμαρινά και μου κάνει αυτος οτι κοψε ραψε ,στραντζες ματνζες χρειαστεί;

Ωραία δουλειά πάντως και μακάρι να δούμε και άλλες να παραδειγματιστουμε εμεις που δεν το εχουμε με τέτοιο hardware...

 

 

Αν πιάνουν τα χερια σου και με λίγο ψάξιμο κανεις τα πάντα

Βέβαια αν θέλεις να το πάρεις έτοιμο σίγουρα θα πλήρωσης κάτι παραπάνω χωρίς να σημαίνει πως αυτό το κάτι παραπάνω έχει και τεραστια διαφορα με το να το έφτιαχνες μονο σου.και για να καταλάβεις για τι διαφορα μιλάμε αρκεί να  δεις τα ποσα που έχω ξοδέψει ως τώρα με εξαίρεση τι λαμαρίνα την οποία δεν την πλήρωσα. Βάψιμο και τζαμι 55 euro και λαμαρίνα μαζί με στράντζα το πολύ να σου στοιχίσει αλλα 70-80euro

επίσης όλα τα πράγματα θέλουν πολύ ψάξιμο και να σου πω ένα παράδειγμα,1 M σωλήνα πλέξει τα μαγαζιά που ασχολούνται με τα pc το πουλάνε περίπου 10 e/m και αν πας να ρωτήσεις σε μαγαζιά με πλέξει θα σου πουν 3.5-5 e/m αν πας να βάψις το κουτάκι σου σε κάποιον που ασχολείται με το pc modding θα σε χρέωση 70-100 euro και το βαφείο που βαφει κάγκελα,γκαραζόπορτες και ότι άλλο φανταστείς θα σου πάρει 20-25 euro

το πρώτο μου desck pc που έφτιαξα από πλέξει μου στοίχισε 200-250 euro μονο το πλέξει και αν το έφτιαχνα τώρα ούτε τα μισά δεν θα έδινα

 

 

post-32670-0-17034000-1417706320_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από nikos73
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

όλες αυτές τις ημέρες ασχολούμαι τι reservoir θα φτιάξω. Έφτιαξα 2-3 όμως κανένα δεν με ικανοποιεί και έτσι κατέληξα σε σωλήνα Φ60Χ5mm κόστος 20euro το m. το ερώτημα είναι να τα βάλω και τα τρία κομμάτια σε ευθεία Η λοξά τα οποία θα ενωθούνε μεταξύ τους με σωλήνα 12/16 κολλημένα και όχι με ρακόρ
για ρακόρ έχω παραγγείλει 8 τεμ από αυτά
http://www.eworld.com.gr/products/details/3789/EKWB-EK-HD-Adapter-12/16mm---Black

 

post-32670-0-59577700-1418224525_thumb.j

post-32670-0-11248900-1418224536_thumb.j

post-32670-0-68734900-1418224549_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από nikos73
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.