Jump to content



δύο e-mail accounts


Recommended Posts

Στο MS Outlook έχω δύο e-mail accounts και έχει χτυπήσει το ένα. Είδα την όλη διαδικασία που κάνεις το repair στο χτυπημένο .pst αρχείο με το scanpst.exe της Microsoft.

 

Εκεί που έχω το πρόβλημα είναι που δεν ξέρω με ποιόν τρόπο θα πω στο Outlook να ρίξει στο σωστό folder (κάτω απ' την κεντρική ρίζα του "Προσωπικοί φάκελοι") το διορθωμένο αρχείο. Μην ρίξει το repaired αλλού γι' αλλού, και γίνει κάνας χαμός.

Στον ένα account τα πράγματα είναι πολύ απλά. Μπορείτε να με βοηθήσετε με τα δύο e-mails;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, καλύτερα πάρε ένα backup στο .pst αρχείο και δούλεψε με το αντίγραφο.

 

Μετά αν θέλεις να είσαι σίγουρος ότι δε θα γίνει μπέρδεμα, μπορείς να δουλέψεις σε ένα άλλο PC, ή σε έναν άλλο χρήστη στα windows, χωρίς άλλα email accounts, να φτιάξεις το pst και μετά να το μεταφέρεις στο κανονικό σου account. Έτσι, ό,τι μπέρδεμα κι αν γίνει θα είναι υπό έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω ήδη σκεφτεί, αλλά δεν έχω τη δυνατότητα να το κάνω. Είμαι υποχρεωμένος αυτή τη στιγμή να δουλέψω μόνο στον κανονικό υπολογιστή και να μήν κάνω λάθος. Δύσκολη η θέση μου!

Έγινε επεξεργασία από johnyb98
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, κατά έναν παράξενο τρόπο, το πρόβλημα διορθώθηκε. Μετά το repair του scanpst.exe, ο προβληματικός λογαριασμός δούλεψε χωρίς να χρειαστεί κάποιο import, και:

-χωρίς να χάσει κανένα e-mail από κανένα folder

-με το να στέλνει/λαμβάνει e-mails

-με το να είναι εντάξει καί ο δεύτερος λογαριασμός

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.