Jump to content



nfc lock για πόρτα ασφαλειας


Recommended Posts

Ψάχνω να βρω στο net τι υπάρχει με nfc lock που να υποστηρίζει πόρτες ασφαλειας και να μην ανοίγει από τον κάθε πρεζάκια που ξέρει να χρησιμοποιεί κατσαβίδι

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει παλιότερα σε καταστήματα που κατασκευάζουν/πουλάνε πόρτες ασφαλείας να έχουν RFID κλειδαριές. Υποψιάζομαι ότι θα έχουν επικαιροποιηθεί και σε NFC πλέον. Δε ρωτάς και σε κανένα τέτοιο να δεις τι υπάρχει?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η κλειδαριά μόνο δε θα σε γλυτώσει. Θες καλύτερα και ηλεκτρομαγνητική. 2ο πυρο πχ σε άσχετο μέρος στην πόρτα.

Επίσης θέλεις να κλειδώνει η πόρτα. Ειδικά οι ασφαλείας αν δε την κλειδώνεις ειναι σαν να την έχεις ανοιχτή για τους επαγγελματίες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

βασικά αυτό που θέλω (έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου)
είναι μια κλειδαριά που να αντικαταστήσει αυτήν που έχει ήδη η πόρτα ασφαλειας.

να ανοίγει η με nfc η με rfid, και να δουλεύει με το υπάρχον σύστημα κλειδώματος τις πόρτας (που είναι περιμετρικοί πίροι)

δυνατότητα από το κινητό απενεργοποίησης κλειδαριάς, p.x. από τις 10:00-20:00 να μην μπορείς ούτε με κλειδί να την ανοίξεις άμα δεν έχεις το nfc. και να μην παραβιάζεται όπως παραβιάζονται οι απλές κλειδαριές με pickers.

επίσης να μπορείς να την ελέγξεις και από το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Απλά καθημερινά πραγματάκια ζητάς :) πέρα από την πλάκα όμως όλα αυτά που λες είναι εφικτα αν και θα τα πληρώσεις ακριβά, πρέπει να απευθυνθείς σε κάποια σοβαρή εταιρεία που ασχολείται με πόρτες ασφαλείας και σύγχρονα αντικλεπτικα συστήματα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.safeliving.gr/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC/

 

Βρήκα αυτό, τώρα πρέπει να μάθω και το κλειδί άμα μπορεί να γίνει σε nfc rfid

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.