Jump to content



ASUS PB278QR?


Recommended Posts

Εδώ και αρκετό καιρό ψάχνω ένα 1440p monitor , έχω κοιτάξει αρκετά , όπως το Dell Ultrasharp U2713HM και το Μπαίνω ΒΛ2710PT αλλα όλα όσα έχω κοιτάξει έχουν αρκετό input lag , είδα το Άσους PB278ΦΡ το οποιο έχει αρκετά χαμηλό input lag σε σχέση με τα υπόλοιπα , έχουμε κανέναν που να έχει καμια εμπειρία με το συγκεκριμένο monitor? ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο μονιτορ ειναι παρα πολυ καλο,εαν διαβασει κανεις τις κριτικες που εχει,και επισεις υσχυει οτι εχει χαμηλο input lag!Εγω απο την αλλη με δικη μου εμπειρια απο οθονες για 1440 θα σου προτεινα μια QNIX και λιγο πιο συγκεκριμενα την QNIX QX2710!Ειναι αρκετα φθηνη για τα specs της!

Link to comment
Share on other sites

πόσο το βρίσκεις το συγκεκριμένο?

Και το Viewsonic VP2770 απο τα reviews βγάζει χαμηλό inputlag πάντως.

 

Στα 530 , η Viewsonic παει στα 580 , το budget μου ειναι 500 , αλλα ειπα να το επεκτεινω λιγο αν ειναι να παρω κατι αριστης κατασκευης ( και χαμηλου input lag)

Το συγκεκριμενο μονιτορ ειναι παρα πολυ καλο,εαν διαβασει κανεις τις κριτικες που εχει,και επισεις υσχυει οτι εχει χαμηλο input lag!Εγω απο την αλλη με δικη μου εμπειρια απο οθονες για 1440 θα σου προτεινα μια  QNIX και λιγο πιο συγκεκριμενα την QNIX QX2710!Ειναι αρκετα φθηνη για τα specs της!

Δυστυχώς δεν το διακινδυνεύω για κορεατικά , γιατί στην περίπτωση που σκάσει φιστική , θα φάω καπάκι τα μεταφορικά να την "ξαναστειλω" πίσω οποτε είναι πιο πολύ μπλέξιμο από ότι αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Στα 530 , η Viewsonic παει στα 580 , το budget μου ειναι 500 , αλλα ειπα να το επεκτεινω λιγο αν ειναι να παρω κατι αριστης κατασκευης ( και χαμηλου input lag)

Δυστυχώς δεν το διακινδυνεύω για κορεατικά , γιατί στην περίπτωση που σκάσει φιστική , θα φάω καπάκι τα μεταφορικά να την "ξαναστειλω" πίσω οποτε είναι πιο πολύ μπλέξιμο από ότι αξίζει.

Επειδη και εγω την ψαχνω την φαση με οθονη 1440p, και επειδη θελω να παρω μου εχουνε πει οτι δεν ειναι τεσταρισμενο οτι η PB278QR ειναι flicker free. Στο TFT Central δεν την εχουν κανει review για να το τεσταρουν. Εγω προσωπικα περιμενω να δω την καινουργια Dell U2715H που ειναι αντικαταστατης της U2713HM, μου ειπανε οτι στα κοντα θα την κανουν review στο TFT.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο μονιτορ ειναι παρα πολυ καλο,εαν διαβασει κανεις τις κριτικες που εχει,και επισεις υσχυει οτι εχει χαμηλο input lag!Εγω απο την αλλη με δικη μου εμπειρια απο οθονες για 1440 θα σου προτεινα μια QNIX και λιγο πιο συγκεκριμενα την QNIX QX2710!Ειναι αρκετα φθηνη για τα specs της!

Που βρηκες review του συγκεκριμενου μοντελου? Γιατι ψαχνω ψαχνω και μονο για το απλο PB278Q βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Που βρηκες review του συγκεκριμενου μοντελου? Γιατι ψαχνω ψαχνω και μονο για το απλο PB278Q βρισκω.

 

 

Τωρα δεν θυμαμαι που το ειχα δει αλλα αμα το βρω θα στο πω!

http://wecravegamestoo.com/forums/monitor-reviews-discussion/15515-asus-pb278qr-pb278q-2014-review-semi-glossy-pwm-flicker-free-8-bit-ahva.html

 

κάτι βρήκα , τώρα κατά ποσο είναι έγκυρο δεν ξέρω , πάντως από ότι φαίνεται έχει πολύ χαμηλό input lag , και είναι γενικά καλο monitor αν δεν σου κάτσει φιστίκι με το backlight bleed .

Link to comment
Share on other sites

http://wecravegamestoo.com/forums/monitor-reviews-discussion/15515-asus-pb278qr-pb278q-2014-review-semi-glossy-pwm-flicker-free-8-bit-ahva.html

 

κάτι βρήκα , τώρα κατά ποσο είναι έγκυρο δεν ξέρω , πάντως από ότι φαίνεται έχει πολύ χαμηλό input lag , και είναι γενικά καλο monitor αν δεν σου κάτσει φιστίκι με το backlight bleed .

Δεν ειχα βρει αυτο εγω αλλα και αυτο νομιζω διχνει ποσο καλο μονιτορ ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανεις το input lag  αμα εισαι στα 60hz ? Τσεκαρε αυτην την 24αρα viewsonic, πολυ καλο μαυρο - ελαχιστο ghosting  - 20ms input lag, αν μπορεσουν με firmware update να βαλουν direct drive mode στο OSD θα εισαι καλυμενος απο ολες τις αποψεις και ας ειναι "μονο"  1080p

 

youtube.com/watch?v=m2JrWojNsWs&t=6m02s

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.