Jump to content



Bek Engine Beta Demos Released. Help for testing :)


unreal

Recommended Posts

Λοιπον.

Hello σας!

Εδω και αρκετό καιρο φτιάχνω μια 3DEngine:

http://bekengine.periergoi.gr

Ειμαι σε ενα αρκετά τελικό στάδιο. Θα ήθελα όσοι μπορούν και θέλουν να κατεβάσουν το Demo και να μου πουν αν είχαν προβλήματα ή οχι.

Στο site υπαρχουν 2 εκδόσεις. Η πιο καινούρια υπάρχει περίπτωση να μην τρέχει σε καρτες με λιγότερα απο 8 pipelines. Ας δοκιμάσει καποιος με μια καρτα με 4 pipelines να μου πει ωστε να το διωρθώσω σε μια επόμενη version.

Ενας το τέσταρε με μια X800pro και του εβγαζε artifacts. Σε εμενα λειτουργει κανονικα.

Το setup μου ειναι AMD Barton, Radeon9700 και Windows server 2003.

Θα ήθελα να τρεξετε την engine και να μου πειτε τα παρακάτω στοιχεια του συστηματος σας:

CPU, VGA,Mobo Chipset

VGA drivers, Chipset Drivers και windows drivers version.

Για την πιο προσφατη version:

Keyboard Controls:

Camera movement: A,S,D,W and mouse

one light movement: 4,5,6,8 (from the numpad)

πεταγμα αντικειμένων: 1,2,3,4,5 (not from numpad)

οι σκιές φένοται?είναι σωστες?

το ίδιο για τις φωτιες και το ιδιο για το νερο που ειναι σε καποιο δωμάτιο.

Για την πιο παλια:

τα ιδια. μονο το πεταγμα αντικειμένων αλλαζει.

γινεται με το "c" ειναι ένα αντικειμενο μόνο.

οι σκιές φένοται?είναι σωστες?

Η Engine λειτουργει μονο με κάρτες που έχουν pixel shader 2 support. Με Radeon 9500 και πανω και GeForceFX5600 και πάνω.

Τελος πρεπει απο το ίδιο site να κατεβάσετε και 2 αρχεία dll ωστε να τρέξει η engine.

ευχαριστώ πολυ.

φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο ρε Γιωργο πολυ καλη δουλεια εχεις κανει!

Ολα φαινονται μια χαρα, και οι σκιες και το νερο και το φως μετακινειται με το numpad.

Στο μονο που μου πεταει error ειναι στο πεταγμα αντικειμενων με το 12345 ή το c στην πιο παλια εκδοση. :)

P4 2.6C, 6800GT , Asus P4P800 SE i865pe

Forceware 70.90, win xp sp2, directx9.0c.

Link to comment
Share on other sites

ναι... αυτο το προβλημα το εχει δει και ενας φιλος μου με 6800.

Το σαββατοκυριακο θα μου την δανίσει ωστε να βρω τι φτέει και να το διωρθώσω.

ευχαριστώ παιδια. Οποιοι αλλοι μπορουν ας testαρουν :)

Link to comment
Share on other sites

δικια μου βλακεια...

ειχα αφισει ενα texture unit ξεκρεμαστο καταλα8ος. βεβεα αυτο δεν μπορουσε να επιρεαζει τπτ αλλο... απλα τα drivers τις ΑΤΙ το παρεβλεπαν ενω της nVidia χτυπαγαν. πιο σωστο μου φενεται της nVidia. οπως και να εχει τωρα δουλευει και σε 6800 (το τεσταρα σημερα που την δανιστικα) μολις βγαλω demo θα postaro. Η σελιδα βεβεα θα πεσει μετα απο 40 downloads λογω οριου του badwidth που εχω στον server που γινεται το hosting. και θα ειναι up με την νεα χρονιά. για αυτο μολις post αρω.. οποιος προλαβε τον κυριο ειδε... :p

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην το δοκιμασα ακομα αλλα δεν μπορω να μην σου δωσο τα συνχαρητιρια μου.

μπραβο για την δουλεια σου φιλε μου. παντα ηθελα να ασχοληθο με αυτον τον κλαδο αλλα δυστιχος δεν εχω γνωσεις. και παλι συνχαρητηρια και ευχομαι να τα πας και ακομα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.