Jump to content



Battlefield 4 απορία.


Γεώργιος

Recommended Posts

papakitou τι εννοείς ?

@wolves θα παίξω αύριο , θα δοκιμάσω αυτό με την κονσόλα και θα γράψω τα φρειμς.

update : αυτό με την κονσόλα που λένε παραπάνω μετράει το χρόνο του πιξελ και όχι τα φρειμ ρατε . τα φρειμ πως μπορώ να τα δώ χωρίς προγραμματάκι ?

Έγινε επεξεργασία από Γεώργιος
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου με 7850 σε τετοια αναλυση κατι δεν μας λες..ή μας τρολαρεις κανονικα..

εγω με 7950 σε 1080 και 144hz και τα έχω medium low για να εχω σταθερα πανω απο 100fps..

Έγινε επεξεργασία από mondler
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα στα λέω . δεν αναφερομαι ότι παίζει 60 αλλα ότι δεν κολλάει . δεν παρατηρώ στην οθόνη κολλήματα ή σπασίματα σαν αυτά που βγαίνουν όταν μπαίνει το αντιαλαιζινκ.

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε η καρτα σου δεν είναι για ultra στο bf4..

τώρα αν εσενα σου αρεσει να παιζεις με 40+ frames δικαιωμα σουαλλα φανταζομαι πως με το που ανοιγεις anti aliasing παραδιδει πνευμα η καρτα σου..παιζεις με Mantle ή dx?

Link to comment
Share on other sites

ναι στο αντιαλιζινκ κολλάει. με dx παίζω. το μαντλ βάζει λίγα φραμες παραπάνω και δεν ξέρω πως να το εγκαταστήσω . η διαφορά πάντως δεν είναι μεγαλη μεταξύ Mantle και  dx.

Link to comment
Share on other sites

το mantle δεν θελει ξεχωριστη εγκατασταση..

απλα πανε στα video options του bf4 και εκει πανω πανω διαλεγεις αμα θες dx η mantle.. (θελει restart το παιχνιδι)

και φυσικα καλο ειναι να εχεις βαλει τους τελευταιους drivers της Amd

 

αν δεν σου ειναι κοπος δεν μας λες και τα full system specs σου να εχουμε μια καλυτερη εικονα?

Έγινε επεξεργασία από mondler
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχω τον ιντελ 3550 8 γίγα ραμ , 850 σαμσουγκ ες ες ντι και την ατι 7850  1 γίγα. Έκανα το τέστ που μου λέτε και είχα ελάχιστο 27 φραμες , μέσο 39 με 42 και μέγιστο 54 φράμες όλα στο ούλτρα εκτός από antialising. Καλά δεν είναι ???

Link to comment
Share on other sites

για multi;

όχι,σε καμία περίπτωση.27 καρέ είναι τραγικά αν θες να ξεφύγεις απο μια δύσκολη κατάσταση.
Κανονικά δεν θα πρέπει ποτέ να πέφτεις κάτω απο 60,αντε 50 καλά είναι.

Link to comment
Share on other sites

το καλό θεωρείται το να μην πέφτεις κάτω απο 50 στη χειρότερη περίπτωση.

Βάλε τα settings σου medium-high και δες πάλι.

Εγώ απορώ πως με ultra αντέχει η κάρτα,στα Medium όλα η δική μου 7770 έχει 750ΜΒ πιασμένα χωρίς ΑΑ και συναφή.

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ χαμηλά frames αλλα λογικο για το συστημα πού εχεις..

οπως σου ειπα πριν κανε δοκιμες με medium low μεχρι να δεις σημαντική αύξησή... προσωπικά θα σου πρότεινα να έχεις max low fps 50.. αλλά γουστα ειναι αυτα οπως σου αρέσει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.