Jump to content



Το συγκεκριμένο λέει τίποτα?


Recommended Posts

Καλημέρα & καλή χρονιά σε όλους. Επειδή ετοιμάζομαι να αλλάξω κάρτα γραφικών σε μια GTX 295 αντιλαμβάνομαι ότι θα χρειαστώ νέο τροφοδοτικό γιατί έχω ένα αρχαίο των 300W που σε καμία περίπτωση δεν την σηκώνει. Είδα λοιπόν αυτό:

 

http://www.e-shop.gr/force-fo27xd-600w-psu-p-PER.641604

 

Η τιμή είναι σούπερ αλλά δεν ξέρω αν λέει τίποτα. Δυστυχώς με την αγορά της κάρτας δεν μένει budget για περισσότερα στο τροφοδοτικό οπότε ουσιαστικά θέλω κάτι για να την βγάλω 1-2 χρόνια και μετά βλέπουμε.

 

Κάτι τελευταίο, η κάρτα είδα θέλει τροφοδοσία μέσω ένα 8-pin και ένα 6-pin, θα είμαι κομπλέ με αυτό το PSU? θέλει κάτι ιδιαίτερο ή γίνεται με οποιοδήποτε αν βάλεις αντάπτορες κλπ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Την 295 την εχεις παρει; αν οχι γιατι δε μας λες ποσα διαθετεις, τι παιχνιδια παιζεις , σε τι αναλυση, ωστε να σου πει καποιος ενα σετακι τροφοδοτικο-καρτα και να κανεις τη δουλεια σου μια χαρα; Για το force δεν απαντω.. σου τα εχουν ηδη πει.

Link to comment
Share on other sites

Την 295 όχι, δεν την έχω πάρει ακόμα. Υπολογίζω βαριά 70 Ευρώ για την κάρτα (μεταχ. φυσικά) και άντε ένα 30άρι για το τροφοδοτικό. Παιχνίδια κυρίως action, fps, adventures κλπ παραπλήσια. Στις αναλύσεις ποτέ δεν ημουν δύσκολος δηλαδή κάτω από 1920.

Link to comment
Share on other sites

GTX 295 

εννοεις αυτο ? 

http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-295

(λεγοντας πως θα την παρεις για 70ε .... ) 

 

και κοιταζοντας λιγακι 

Microsoft® DirectX® 10.1 Support
DirectX 10.1 GPU with Shader Model 4.1 support.

οπως βλεπεις , δεν θα παιξεις τιποτα με αυτην την καρτα

ΞΕΧΝΑ ΤΗΝ 

 

στις αγγελιες βλεπω 260Χ για 90ε , αξιολογο θα λεγα  . με ενα παζαρακι θα το πηγαινες 10-15ε πιο κατω ...

στην οποια ενδεχομενος να σε καλυψει το τροφοδοτικο των 300W

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.