Jump to content



Κλεινει και ανοιγει μονη της η οθονη μου.


Recommended Posts

Προσφατα αγορασα ενα TV Monitor.

Οσο την ειχα για τηλεοραση μονο δουλευε μια χαρα και δεν εκλεινε.

Απο τοτε που την περασα στον υπολογιστη η οθονη κλεινει και ανοιγει μονη της, δεν κλεινει ακριβως, ειναι κατι σαν κανει ενα reboot μονη της και ανοιγει και μονη της, αυτο κραταει για 3 δευτερα περιπου, ειναι σαν να ξανα ανοιγει απο μονη της.

Κοιταξα αν υπαρχει καποιος χρονος για να κλεινει μονη της μετα απο πολυ ωρα που δεν την χρησιμοποιω και δεν εχει κατι τετοιο.

Γιατι οπως ειπα σαν τηλεοραση δεν το εκανε αυτο, το κανει μονο απο τοτε που την εβαλα στον υπολογιστη μου.

Τι μπορει να φταιει παιδια? Γνωριζει κανεις?

Το καλωδιο HDMI που εχω βαλει ειναι καινουργειο το αγορασα μονο για τον υπολογιστη, παιζει να ειναι αυτο?

Να προσθεσω πως δοκιμασα και τις δυο θυρες που εχει απο πισω το TV Monitor και στα δυο κανει το ιδιο.

Έγινε επεξεργασία από MaZzzZ
Link to comment
Share on other sites

Εχει εγκυηση ναι και θα το ρωτησω γιατι την αγορασα τελη δεκεμβριου, ουτε ενα μηνα δεν εχει δηλαδη που την εχω.

Απλα μου κανει εντυπωση γιατι σαν τηλεοραση δεν μου εκανε το προβλημα και μολις την συνδεσα στον υπολογιστη το κανει.

Ειναι HDMI καλωδιο και οχι μετατροπεας.

Και δεν ειμαι και απολυτα σιγουρος για αυτο που θα πω, αλλα πιστευω πως το κανει μονο μεσα σε παιχνιδια, ξανα λεω πως δεν ειμαι απολυτα σιγουρος για αυτο απλα ετσι πιστευω.

Μολις τωρα παρατησα οτι το κανει και εκτος απο τα παιχνιδια, απλα δεν κλεινει τελειως, απλα βγαζει το μηνυμα πανω στην μεση οτι δουλευει με HDMI κτλπ, ειναι σαν να κλεινει αλλα δεν κλεινει.

Έγινε επεξεργασία από MaZzzZ
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο το καταστημα απο το οποιο την πηρα πριν απο ουτε ενα μηνα.

Μου δωσανε ενα τηλεφωνο να επικοινωνησω με καποιον εδω στην πολη μου ο οποιος ειναι της Samsung.

Το παιδι απο το τηλεφωνο μου ειπε να κανω καποια βηματα που ηδη τα εχω κανει, να δω για το Eco στο Menu το οποιο ειναι κλειστο, να δω για το αυτοματο κλεισιμο της μετα απο καποιες ωρες το οποιο ειναι και αυτο κλειστο, και να κανω επαναφορα ρυθμισεων που δοκιμασα και αυτο.

Οποτε δεν φταιει τιποτα απο οτι καταλαβα.

Η το HDMI που και αυτο ειναι ακομα πιο καινουργειο απο την οθονη η ο υπολογιστης, πραγμα που δεν νομιζω να ειναι ο υπολογιστης.

Το μονο ποθ μου παει το μυαλο ειναι ισως η καρτα γραφικων μου, που δεν εχω αυτην που αναγραφω στην υπογραφη μου, και εχω την καρτα γραφικων απο τον επεξεργαστη, δηλαδη η οθονη μου συνδεεται πανω στην καρτα γραφικων του επεξεργαστη.

Παιζει να φταει αυτο επειδη εχω μικρη καρτα γραφικων και μικρα fps σε παιχνιδια?

Αλλα απο οσο ειδα το προβλημα το βγαζει και εξω απο τα παιχνιδια, μεσα στα παιχνιδια κλεινει και ανοιγει η οθονη reboot μετα απο 3 δευτερα, και εκτος απ οτα παιχνιδια απλα βγαζει πανω στο κεντρο μηνυμα το οποιο μου αναγραφει σε ποιο καλωδιο ειναι συνδεμενη HDMI κτλπ, που το οποιο το βλεπω σε καθε alt+tab που κανω απο παιχνιδι προς windows και το αντριστροφο, η και οταν ανοιγει ενα παιχνιδι, αυτο το μηνυμα αναγκαστηκα πρεπει να το βλεπω τελικα?

Και τελος, μου ειπε αν εχει προβλημα να φτιαξει την οθονη και οχι να μου δωσουνε μια καινουργεια η μια πιστωση για κατι αλλο, αυτο το ιδιο μου το ειπε και η Samsung και ο τεχνικος, δηλαδη ενταξει 20 ημερων οθονη και να σου λενε να στην φτιαξουμε αν πραγματι εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.