Jump to content



Ιος σε usb


Recommended Posts

Καλησπέρα, 

 

θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο κ αν μπορεί να βοηθήσει.

Το usb μου παρουσιάζει τα εξής περίεργα:

 

1) Προσπαθώντας να αντιγράψω αρχεία στο usb (φωτογραφίες) όταν τελειώνει η αντιγραφή ο φάκελος που δημιουργείται εμφανίζεται σαν συντόμευση και όταν ανοίγω τον φάκελο αυτός ανοίγει σε νέο παράθυρο τα έγγραφά μου.

 

2)  Όταν σβήνω τα αρχεία απο το usb (shift+del) ενώ τα αρχεία διαγράφονται το usb δείχνει να έχει κατειλημμένο χώρο.

 

3) Κάνοντας το usb διαμόρφωση (είτε αργή είτε γρήγορη) όταν το ξανά ανοίγω μου εμφανίζει δυο νέους άδειους φακέλους (ένα φανερό και ένα κρυφό).

 

googlara στο ιντερνετ και βρήκα μια δυο διαδικασίες μια με WSCRIPT.EXE και μια εντολή  attrib -h -r -s /s h:\*.*  (cmd)  αλλά δυστυχώς τίποτα με καμία απο τις δύο..

γνωρίζει κάποιος πως μπορεί να λυθεί το πρόβλημα; 

 

Ευχαριστώ.

 

 

post-31036-0-21907800-1422639070_thumb.j

post-31036-0-87938400-1422639078_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Antivirus έχεις;

 

Αν σου παρουσιάζει κάτι συνέχεια το USB, θα πρέπει να σκανάρεις το μηχάνημα σου με antivirus, αν έχεις ήδη δοκίμασε κάποιο online scanner.

 

ΥΓ: Το θέμα μεταφέρθηκε στη σωστή κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα καποτε παρόμοια εμπειρία με το συγκεκριμένο Ιο . Αυτο συμβαίνει γιατι ο Ιος εχει δημιουργήσει συντόμευσης στης θεσης τον φακελων και αρχειων που εχεις στο στικακι , Μπορείς να ανακτήσεις τα αρχεια σου απο το στικακι μεσω του Active boot disk για να μην μολύνεις το Λειτουργικό στον H/Y (αν δεν το εχεις μολύνει ακομα) και μετα φόρμαρε το φλασακι . 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.