Jump to content



NSIS error writing temporary file. make sure your temp folder is valid


Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες , εδώ και 4 μήνες ( από τότε που έκανα upgrade mobo+ ssd) , μου βγάζει αυτό το error ανά καιρούς όταν πάω να τρέξω προγράμματα από τα downloads στον δεύτερο δίσκο. Το τρελό είναι ότι όταν κάνω format τον δεύτερο δίσκο φτιάχνει για λίγο καιρό αλλα μετά αρχίζει πάλι τα δικά του. Έχω έναν 240 SSD και έναν 1TB HDD με το ΩΣ και κάποια προγράμματα στον SSD και games και τα υπόλοιπα στον HDD. Καταντάει σπαστικό να πρέπει να κάνω format κάθε 3 βδομάδες , ξέρει κανεις τι παίζει? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ έχεις bad sectors. Σκάναρε τον μηχανικό δίσκο με ένα hdtune και κάνε backup τα σημαντικά αρχεία σου το συντομότερο.

Έγινε επεξεργασία από Attilas
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ έχεις bad sectors. Σκάναρε τον μηχανικό δίσκο με ένα hdtune και κάνε backup τα σημαντικά αρχεία σου το συντομότερο.

85% health στον μηχανικο , αρα ψαχνω να αγορασω καινουργιο ε?

Link to comment
Share on other sites

Πόσα bad sectors έχεις? Ναι πρέπει να αλλαχτεί επειγόντως. Αν έχεις σημαντικά αρχεία βάλτα σε ένα φλασάκι ή αποθήκευσε τα στο google drive αν είναι μέχρι 15gb.

 

Αλλά τον παλιό μην τον πετάξεις. Μπορείς να ξεβιδώσεις την πλακέτα του και να την πουλήσεις στο ebay (μεταξύ 15-40 ευρώ πιάνουν).

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στο hdtune δεν με αφινε λογω expired trial , εχω hdd health και crystal scan εγκατεστιμενα.  Πως βλεπω τα bad sectors σε αυτα?

 

edit : ακυρο , τρεχω το error scan τωρα.

Έγινε επεξεργασία από Justhavocman
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι δίσκος με λειτουργικό, γνώμη μου είναι πως δεν παίζει ρόλο η ταχύτητα. Πάρε τον πιο αξιόπιστο. Εγώ θα έπαιρνα wd red.

Ετρεξα το error scan on HDTUNE και εχω 0 damaged blocks..κατι δεν παει καλα εδω.

Link to comment
Share on other sites

Διαγνωστικό εργαλείο της εταιρείας δεν τρέχεις? 

 

http://www.seagate.com/gb/en/support/downloads/seatools/ αν είναι seagate.

 

http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=810&sid=3〈=en αν είναι western digital.

Εκανα φορματ τον υπολογιστη και μεχρι στιγμης ολα πανε καλα .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.