Jump to content



Προτάσεις για ADSL setup.


Malkav

Recommended Posts

:jump: :jump: :jump: Απόψε μετά από 6 χρόνια 56άρας pstn ενημερώθηκα οτί υπάρχει adsl πρόσβαση στην περιοχή μου.

Είμαι έτοιμος, από αύριο ακόμα, να κινήσω διαδικασίες για να αποκτήσω μία.

Βέβαια τις περισότερες φορές που υπήρξα τόσο βιαστικός σπάνια τη γλίτωσα χωρίς να κάνω καμία μ@λ@....

Παρακαλώ ή μάλλον εκλιπαρώ για προτάσεις απο όλους πάνω στα παρακάτω θέματα:

1. Access 384 ή 512?, η διαφορά στην τιμή είναι γύρω στα 15 ευρώ το μήνα βέβαια αν συνυπολογίσεις και την 512 του isp πάει αρκετά ακριβότερα. Αξίζει?

2. Ποιό adsl router ? θα προτιμούσα κάποιο με κονσόλα και δυνατότητες vpn.

3. Το μεγάλο ερώτημα: ποιον isp ? (μήπως πρέπει να βολευτώ με ΟΤΕ γιατί δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για vivodi και forthnet τώρα τελευταία.)

Pleeeease γνώμες. :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι οντως η 512 παει αρκετα ακριβα και η 384 θα κσνει την δουλεια της!!!

Γιατι δεν παιρνεις το adsl in a box και εαν δεν σε ικανοποιησει στο τριμηνο αλλαζεις provider?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hellrider

Νομιζω οτι οντως η 512 παει αρκετα ακριβα και η 384 θα κσνει την δουλεια της!!!

Γιατι δεν παιρνεις το adsl in a box και εαν δεν σε ικανοποιησει στο τριμηνο αλλαζεις provider?

Και εγώ πιο πολύ την 384 σκέφτομαι. Γύρω απο το adsl in box το δεν ξέρω γιατί στο Πλαίσιο το βρήκα 149 ευρώ (μάλλον χωρίς φπα) ενώ μια τρίμηνη θα μου κοστίσει κάτι λιγότερο. Επίσης επειδή θα πάρω σίγουρα κάποιο router και δεν έχω καμία όρεξη να μου μήνει το modemάκι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.