Jump to content



SHARP GX25 VL ή SIEMENS S65


ZAK

Recommended Posts

Δε νομιζω πως ισχυει σε ολες τις συσκευες. Πχ εγω με vodafone live και το panasonic gd87 δεν εχω προβλημα. Τα παντα ειναι ξεκλειδωτα.

Εχω και το 7210 αγορασμενο σαν συσκευη και εχει τα παντα κλειδωμενα. Καλυτερα να το ρωτησεις δηλαδη πριν κανεις καποια αγορα

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε "κλειδωμένο" bluetooth εννοούμε πως το bluetooth μπορεί να δουλέψει μόνο για σύνδεση με bluetooth handsfree και όχι για ανταλαγή δεδομένων (εικόνων, ήχων, video κλπ) με άλλα κινητά ή με υπολογιστές.

Συνήθως το κάνει (όπως και για τις υπέρυθρες) η Vodafon στα κινητά "Live". Δεν κλειδώνει όμως με τον ίδιο τρόπο όλες τις συσκευές. Μερικές είναι εντελώς ξεκλείδωτες (πχ Sony-Ericsson), άλλες είναι εντελώς κλειδωμένες (πχ Sharp GX20) ενώ άλλες μερικώς (πχ λέτε πως σε αυτό το Sharp, το Bluetooth είναι ξεκλείδωτο).

Το "πρόβλημα" με τις συσκευές της Sharp γενικότερα είναι πως τις φέρνει αποκλειστικά η Vodafon και είναι πολύ δύσκολο έως αδύνατο να βρεθεί firmware χωρίς "Vodafon Live" έτσι ώστε να ξεκλειδώσουν πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου η Sony-Ericsson που διαφημιζει το QuickShare να , πηγαινει η Vodafone και με τα κλειδωματα της να μην σε αφηνει να μοιραστεις τιποτα. Παντος ο μονος περιορισμος που υπαρχει στα κινητα της συγκεκριμενης εταιρειας ειναι οτι δεν σε αφηνει να βαλεις MP3 σαν Ringtone. Αλλα αυτο διορθωνεται αμα εγκαταστησεις μια εφαρμογη που σου δινει η Sony-Ericsson αλλα μετα δεν μπορεις να το στειλεις εσυ πουθενα.;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chill-out

Αυτα ολα σε οτι εχει να κανει με συσκευες με συνδεση.

Αν την παρεις χωρις συνδεση ειναι οκ !

Δεν έχει να κάνει απαραίτητα με τη σύνδεση. Τα vodafon live κινητά έχουν άλλο software που είναι κλειδωμένο. Μπορείς κάλιστα να πάρεις και κινητό live χωρίς να πάρεις σύνδεση.

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

Δε νομιζω πως ισχυει σε ολες τις συσκευες. Πχ εγω με vodafone live και το panasonic gd87 δεν εχω προβλημα. Τα παντα ειναι ξεκλειδωτα.

Εχω και το 7210 αγορασμενο σαν συσκευη και εχει τα παντα κλειδωμενα. Καλυτερα να το ρωτησεις δηλαδη πριν κανεις καποια αγορα

Όπως προείπα άλλα κινητά είναι και άλλα δεν είναι κλειδωμένα. Το 7210 και γενικώς όλα τα ΝΟΚΙΑ series 40 είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία που δεν έχει να κάνει με live και τέτοια. Η ίδια η ΝΟΚΙΑ τα κλειδώνει και καλά για να μην στέλνεις υλικό με πνευματικά δικαιώματα.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο και ηταν το τελευταιο μου νοκια.

Καποτε εβγαζε τα καλυτερα κινητα τωρα βγαζει..υποκαταστατα κινητου. Το μονο που αξιζει για εμενα της νοκια ειναι αυτο που διαφημιζουν για κοριτσια οπου πιστευω οτι οντως θα τους αρεσε! Χμ τωρα που το σκεφτομαι ισχυει το connecting people αλλα οχι οπως το εννοει η νοκια.Απλα θα ερθει η αλλη που θα της κανεις το δωρο πιο κοντα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 14:54]

Ποιό λές;

Έλα τώρα κάνεις πως δεν ξέρεις..? Το πολύ πολύ να σου το εξηγήσει....ο morfeas!

Τελικά το αποφάσισα

SE K700i

από Γερμανό με δώρο εκτυπωτή ΗP 200, χωρίς να λέει ποιος είναι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ZAK

Έλα τώρα κάνεις πως δεν ξέρεις..? Το πολύ πολύ να σου το εξηγήσει....ο morfeas!

Τελικά το αποφάσισα

SE K700i

από Γερμανό με δώρο εκτυπωτή ΗP 200, χωρίς να λέει ποιος είναι...

1. Όχι, πραγματικά δεν ξέρω ποιό λέει. Τελευταία δεν ασχολούμαι πολύ με τα ΝΟΚΙΑ.

2. Την καλύτερη επιλογή έκανες. πιστεύω οτι είναι το καλύτερο κινητό αυτής της κατηγορίας μέχρι στιγμής. Αλλά μόνο 200 και μάλιστα και με δώρο printer; Κάτι μου βρωμάει εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Να διορθώσω ότι ο εκτυπωτής είναι αξίας 200! Έτσι λέει τουλάχιστον σιτο site!Το κινητό κάνει 305 τελική.

Για το 6230 δεν το συζητώ καν γιατί από ομορφιά είναι πατάτα και μετά το 3210 αποφεύγω τα Νοκια

Για το 1) πρέπει να δεις την κατάλληλη photo!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.