Jump to content


Backup TWRP χωρις touch


Bonito

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

έχω το oneplus με CM12 και TWRP και θέλω να κάνω ενα backup πριν το στειλω για αλλαγή (απο TWRP). 

 

Το θέμα ειναι οτι δε δουλευει το touch. Μια λύση που διαβασα ειναι να πάρω ενα OTG adapter και να συνδεσω ενα απλο ποντικι απάνω.

 

Υπάρχει καμία αλλη λύση; Ολα λειτουργουν κανονικά εκτος απο touch. Μπορω να μπώ σε recover ή fastboot κανονικά. 

 

*ισως να κανω install κάτι και μετα remote screen?

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με καποιο toolkit μεσω adb να τραβηξεις backup στο pc σου απευθειας

 

Το κακό εινα οτι ειμαι γραφείο ακόμα, και αύριο πρωί θα ερθουν να πάρουν το κινητο. Γιαυτο ρώτησα μήπως καποιος ειχε κατι ετοιμο σα λυση.

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα έχει πρόβλημα το touch γενικά η απλά δεν παίζει στην TWRP recovery που έχεις?

Άλλες recoveries δοκίμασες ? Μπορείς να της αλλάξεις με το flashify απο το playstore. H CWM recovery θα παίζει λογικά με τα Vol keys.

Επίσης αν υπάρχει νεότερη TWRP δοκίμασε και αυτήν

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα έχει πρόβλημα το touch γενικά η απλά δεν παίζει στην TWRP recovery που έχεις?

Άλλες recoveries δοκίμασες ? Μπορείς να της αλλάξεις με το flashify απο το playstore. H CWM recovery θα παίζει λογικά με τα Vol keys.

Επίσης αν υπάρχει νεότερη TWRP δοκίμασε και αυτήν

 

Σημαντικό, ξέχασα να τονήσω οτι μου έπεσε και ραγησε η οθόνη + δε λειτουργει το touch, γιαυτο προσπαθουσα κάπως να κάνω backup απο TWRP.

 

Το καλύτερο και πιο ευκολο που διαβασα ειναι οτι αν βαλεις ποντίκι με otg adapter λειτουργει κανονικά σαν mouse. Θα ήταν ενδιαφέρον αν το δοκίμαζε κάποιος μιας και δεν εχω κινητο αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.