Jump to content



Προστασια εγγραφης σε στικακι


Recommended Posts

Καλησπερα

 

Εχω απο τα Χρτιστουγεννα ενα kingston microduo usb3.0 32gb αγορασμενo απο ebay και τωρα δεν με αφηνει να κανω οτιδηποτε γιατι εχει προσταδια εγγραφης.Μαλλον πρεπει να φταινει το κινητο μου ,αλλα παντα κανω αποπροσαρτηση αποθ.χωρου usb ,τωρα δεν ξερω γιατι .Το λεω αυτο γιατι παλια σε ενα κινεζικο tablet  απο το e-shop εβαζα εβγαζα 2 στικακια των 4gb και απο τοτε δεν μπορω να τα κανω κατι γιατι και τα 2 εχουν προστασια εγγραφης.

Το googlaρα ,ειδα αλλα thead αλλα τιποτα .Καποια προταση ?

 

Υ.Γ:Εχω linux live usb αμα ειναι και απο εκει να δοκιμασω κατι γιατι ειδα καποια απο χωρις αποτελεσμα

Έγινε επεξεργασία από chris2
Link to comment
Share on other sites

και τα δυο απετυχαν ειτε με terminal ειτε μεσα απο τα linux

Αλλα πηρα απαντηση απο την kingston:

Dear chris

 

Using a freeware utility such as Active Killdisk, TestDisk or HDD Guru, please try to carry out a so-called low level format on the Flash card.

A low level format goes much deeper than the standard Windows format, removing the tertiary and secondary data layers - only the primary layer remains intact.

Any errors on these two layers can lead to corruption issues and by removing these layers, issues are usually resolved.

Once you have formatted the product with a low level format utility, please reformat it again in Windows using the options FAT16, FAT32, NTFS or exFAT.

If the low-level format does not work, please get back to us with your address and phone number.

Best regards

Patrick

Έγινε επεξεργασία από chris2
Link to comment
Share on other sites

new reply:

 

Dear Chris

Thank you for contacting Kingston Technology.

We are pleased to inform you that your product could qualify for an improved Returns service where we would not require you to return it back to us.

In order to fully approve this Return, please provide us with evidence that you are the original owner of 1 x DTDUO3/32GB – this could be a copy of your receipt or pictures of the product itself.

Once we review this information, we will be able to initiate the shipment of your Replacement product.

Best Regards

Patrick

 

Επειδη ειναι αγορασμενο απο το ebay με paypal καλυτερα να μην του στειλω την αποδειξει απο το paypal? γιατι μονο αυτο εχω

Έγινε επεξεργασία από chris2
Link to comment
Share on other sites

new reply:

 

Dear Chris

Thank you for contacting Kingston Technology.

We are pleased to inform you that your product could qualify for an improved Returns service where we would not require you to return it back to us.

In order to fully approve this Return, please provide us with evidence that you are the original owner of 1 x DTDUO3/32GB – this could be a copy of your receipt or pictures of the product itself.

Once we review this information, we will be able to initiate the shipment of your Replacement product.

Best Regards

Patrick

 

Επειδη ειναι αγορασμενο απο το ebay με paypal καλυτερα να μην του στειλω την αποδειξει απο το paypal? γιατι μονο αυτο εχω

 

Μπορείς να στείλεις φωτογραφίες του στικ όπως σου γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε φωτο το flashακι μπροστα στο email τους και στειλτη, λογικα δεν θα εχεις προβλημα και θα στο αντικαταστησουν αμεσα.

Αυτο που σου προτειναν ειναι το τελευταιο που θα σου προτεινα και εγω, αλλα, οπως ειδες δεν δουλευουν τα προγραματα αν

εχει φαει τρελλο κολλημα. Και δεν δουλευουν οχι μονο της Kingston, αλλα, και αλλων εταιρειων που εχω δοκιμασει αντιστοιχα.

 

Ελπιζω να μην ειχες πολυ σημαντικα αρχεια μεσα στο φλασακι μονο.

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταιο e-mail που του εστειλα τις φωτογραφιες μου ειπε οτι πηγαινει στο RMA-department και απο εκει θα μου στειλουν καινουργιο χωρις να χρειαζεται να το στειλω πισω εγω το παλιο.Ακομα δεν μπορω να καταλαβω πως το επαθε ,ειναι δυνατον να χαλανε τοσο ευκολα φλασακια ενω εδω χωραμε TBs μεσα σε ενα.Τελος παντων οταν παρω e-mail για την αποστολη ενημερωνω.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια σας παιδια

Link to comment
Share on other sites

Απο τα e-mail αυτο που καταλαβα ειναι οτι θα μου στειλουν καινουργιο μεσα σε 24 ωρες και οτι δεν χρειαζεται να το στελω πισωpost-59605-0-80770000-1429046864_thumb.p

 

Αλλα μεσα στο e-mail δινει το 'κωδικο ' για το rma και πηγα να δω σημερα αν υπαρχουν νεοτερα αλλα μεσα στο site τους δεν μπορεσα να βρω το link  για το rma status(εψαξα απειρα).Να'ναι καλα το google οπου με εβγαλε την σελιδα πρωτη του rma πρωτη και εκει εβαλα τελικα το email(δεν χρειαζοταν ο κωδικος του rma) και λεει RMA rejected.Wtf?

Rejected δεν σημαινει αποριφθηκε?Μυπως εννοει οτι τελειωσε ,εγινε η αποστολη.Εχει κανενας ιδεα απο Kingston rma post-59605-0-44122500-1429046493_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια ασχετο βρηκε κανενας τροπο να διορθωσει τετειο flashaki? εχω προβλημα με το δευτερο flashaki και απο linux και απο Windows δεν εχω βγαλει ακρη.

Δοκιμασα σχεδον ολους τους γνωστους τροπους

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ θα ανεβάσω κάτι μικρά αρχεία που με έστειλε η apacer για να διορθώσω τα δικά μου. Δουλεψανε στα στικακια τις apacer αλλά στο kingston δεν δούλεψε. Μετά από σχεδόν 3 χρόνια τα ξαναχρησιμοποιω. Παρεμπιπτόντως το kingston ήρθε το καινούργιο. Δεν έβγαζα άκρη γιατί αυτό το Αμερικανό site για το rma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.