Jump to content



CREATIVE SOUND BLASTER ZX


Recommended Posts

Είμαι κάτοχος της κάρτας ήχου που αναφέρω...Έχω τα Logitech Z906 και έχω κάποια θεματάκια...

1)Πολλές φορές όταν ανοίγω το pc δεν ακούγονται τα ηχεία και πρέπει να κάνω restart..επίσης κάποιες φορές όταν τον ανοίγω είναι απο μόνο στα ακουστικά ενώ δεν έχω ακουστικά...

2)Μπορώ να το βάλω σε 2.1 όταν παίζω παιχνίδια και να ακούγεται κανονικά ο ήχος???

Ευχαριστώ...:)

Link to comment
Share on other sites

1. Κι εμένα μου το κάνουν αυτό τα 5500 με media player. Αυτό που κάνω για να παίξουν είναι να αλλάξω την πηγή (σε analog πχ) και μετά να τη γυρίσω πάλι στη σωστή (τα έχω σε optical). Μήπως έχεις βάλει κάποιο βύσμα σε θέση ακουστικών αντί για ηχείων/μικροφώνου;

2. Γενικά τις επιλογές ηχείων τις κάνω από την κάρτα. Βάζω τα παιχνίδια σε 5:1 και μετά ρυθμίζω από την SB αν θέλω να ακούσω με 5:1, 2:1, ακουστικά, κλπ. Έχει καλύτερη διαχείριση.

Link to comment
Share on other sites

Απο την κάρτα ήχου το έχω στο 2.1 εδω και 3 μέρες και δεν αλλάζει...

Απο της Logitech όμως την κονσόλα αν το βάλω στο 5.1 ακούγεται 5.1 και αν το βάλω στο 2.1 δεν ακούγονται όλοι η ήχοι...

Τα παιχνίδια τα βάζω σε 2.1 γτι τα ηχεία μου είναι απλωμένα και αν βάλω 5.1 τα πίσω δεν τα ακούω..Και γενικά για χρήση του υπολογιστή το έχω στο 2.1

Μόνο αν δω καμιά ταινία η βάλω μουσικά θα το βάλω στο 5.1......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.