Jump to content



screensaver ή κάτι άλλο?????


aspirin

Recommended Posts

Τώρα με τη νέα οθόνη θέλω να σας ρωτήσω μερικά πράγματα.

Όταν ο υπολογιστής είναι ανοιχτός και δεν τη χρησιμοποιώ να βάλω στην οθόνη ένα screensaver ή να τη ρυθμίσω να σβήνει μετά από 10' ??? Με το screensaver έχω την εντύπωση ότι καταπονείται περισσότερο η οθόνη. Ποιά είναι η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να την βαλεις να κλεινει μετα απο λιγο!

αν και εγω ο ιδιος δεν το κανω αυτο και μαλιστα στην

καινουρια μου οθονη! και πρεπει μαλλον να αρχισω να την

βαλω να σβηνει και αυτη!

και θα καιω και λιγοτερο ρευμα οπως ειπαι και

ο φιλος παραπανω!

ενταξη! βασικα το θεμα ειναι να προστατευεται η οθονη!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα καλυτερο ειναι για το 5-10λεπτο να μπαινει screensaver και βαλε +5-10 λεπτα μετα να σβηνει. Ειναι καλυτερο για την οθονη αν και ολα εχουν να κανουν και με τη χρηση ε...

δλδ αν τον αφηνεις ωρες ανοιχτο χωρις να κανεις τπτ εσυ τοτε βαλε οπωσδηποτε να σβηνει αν ομως ειναι για 2-3 λεπτα που θα πας...WC τοτε και μονο screensaver και σβησιμο στα 40 λεπτα δεν πειραζει ...

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ κάτι...

Βασικά εμένα μου τη σπάνε και τα screensaver και το να σβήνει η οθόνη...

Τώρα 4 χρόνια η EIZO δουλεύει σχεδόν 24/7 και δεν έχει πάθει τίποτα...

Δεν λέω οτι αυτή είναι σωστή χρήση, αλλά μην τρελένεσαι κιόλας βρε aspirin (φαντάζομαι οτι πήρες τώρα καινούρια οθόνη και γι' αυτό ψάχνεσαι)

Πάντως και από μένα καλύτερα να κλείνει μετά από λίγο...

Στα 5 λεπτά και από μένα (αν έχεις αργό recorder βάλτο στα 10 - συνήθως εγώ δεν κάνω τίποτα όταν γράφω CD)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.